Skocz do zawartości


Zdjęcie

co najlepsze na ulice?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
FranzMaurer4444 ja wiem, ze jelsi trenujesz bjj a ja tajski to mnie pozamiatasz bez problemu. Jest taka zasada ktora kiedys przeczytalem i do teraz pamietam-dobry fighter walczacy tylko w stojce przegra ze srednim chwytaczem :) ale jak dobrze sam wiesz na ulicy ryzykiem jest klasc sie na ziemie, poniewaz moze sie to tak szybko skonczyc jak sie zaczelo. Mam na mysli kopniak na twarz od kolegi tego, ktorego przewrociles :) Ja sam osobiscie chce trenowac pare lat, a pozniej jak juz bede mial wage taka, jaka chce osiagnac czyli okolo 100kg przy dobrej definicji i malym bf dorzucic parter czyli wlasnie bjj bo to najlepszy styl do parteru. Wtedy bede mial duza mase, sile, bede potrafil walczyc w stojce, a jak ktos mnie przerwoci to go pozamiatam tak szybko jak upadlem :hyhy: ehhh to moje najwieksze marzenie ogolnie-byc wielkim i naprawde dobrym fighterem-nie mowie o zawodowcach bo na to za stary jestem, ale kazdy wie o co chodzi ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Maciekw
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
FranzMaurer4444, nie zrozumieliśmy sie, napisałem "wszyscy chwalicie BJJ (nie to że bym myślał inaczej " czyli mam takie samo zdanie na ten temat jak ty , co wiecej sam mam w planach zapisanie sie na treningi BJJ, bo sądze że jest to najlepsze rozwiazanie jezeli chodzi o parter... chodziło mi o to że na MT szybko uczysz sie podstaw, szybko polepszasz umiętnosci i w przeciągu paru miesiecy postępy są wielkie, z tego co wiem to BJJ trzeba trenwoac troche dłużej..co do twojej propozycji to podzielam zdanie szafika, "-dobry fighter walczacy tylko w stojce przegra ze srednim chwytaczem" nie to że bym sie porównywał do dobrego fightera a Ciebie do średniego chwytacza :hyhy:
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
no dobra chuj w to co trenujesz dostaniesz jedną muke od typa co nic nie trenuje i masz problem , trenuj co chesz ile chcesz ale żebyś potem umiał to wykorzystać na "ulicy" gdzie nie obowiązuja zasady żadne ;)

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
jak jestes ci.pa to nawet co trenujac zostaniesz prawdopodobnie ta ci.pa..pewnie sa nieliczne przypadki gdzie to powiedzenie sie nie sprawdza, ale w wiekszoci tak jest :P cala tajemnica powiazania walki ulicznej z trenowaniem czegokolwiek ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Maciekw
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
Przede wszystkim to człowiek walczy a nie sztuka walki :) wiec najwięcej od samego człowieka zależy...
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
dokładnie bo on trenuje MT pare lat bla bla bla ale dojdzie co do czego i sie osra i będzie zbierał zęby ;)

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

wage taka, jaka chce osiagnac czyli okolo 100kg przy dobrej definicji i malym bf

życze powodzenia

dorzucic parter

na co czekasz?czym wcześniej,tym lepiej.

wlasnie bjj bo to najlepszy styl do parteru.

luta livre też jest ok.

chodziło mi o to że na MT szybko uczysz sie podstaw, szybko polepszasz umiętnosci i w przeciągu paru miesiecy postępy są wielkie, z tego co wiem to BJJ trzeba trenwoac troche dłużej..


zalezy od klubu,w jakim trenujesz.jak jest dobry klimat,duzo sparingów,to i bjj sie szybko nauczysz.aha,i pas nie zaszwe świadczy o poziomie zawodnika.

no dobra ch*** w to co trenujesz dostaniesz jedną muke od typa co nic nie trenuje i masz problem , trenuj co chesz ile chcesz ale żebyś potem umiał to wykorzystać na "ulicy" gdzie nie obowiązuja zasady żadne

panie maks......Rickson stoczył niezliczona ilosc pojedynkow ulicznych,gdzie nie obowiążywały żadne zasady i popatrz,wszystkie wygral.wiec nie gadaj głupot w stylu "jedna plomba i po typie"
jakby tak bylo,to kazdy by go najebal.
co z tego ,jak on cie posklada jak chińska litere zanim ty machniesz ręką.

jak jestes ci.pa to nawet co trenujac zostaniesz prawdopodobnie ta ci.pa

to prawda,niestety. :rotfl:

Przede wszystkim to człowiek walczy a nie sztuka walki

dokładnie.

wiec najwięcej od samego
zalezy duzo,ale nie najwiecej.bo prawda jest taka,ze niestety jedne SW sa skuteczne,drugie nie.uwierzcie.
człowieka zależy...


  • 0

husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
Walka na realu opiera się na odruchach, instynkcie. Będziesz doskonale wytrenowany, ale wyjdziesz na ulicę i nie będziesz wiedział co robić ;)
generalnie podzielam zdanie Franza
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

szafik napisał/a:
dorzucic parter

na co czekasz?czym wcześniej,tym lepiej.


dorzuce w swoim czasie-narazie u mnie w miescie i tak nie ma trenera od tego. Treningi SW 5 razy w tyg+praca+szkola wykluczaja silke a na SW masy nie zrobie. Najpierw masa+stojka, pozniej parter+stojka :)

Walka na realu opiera się na odruchach, instynkcie.


husky, wlasnie po to trenujesz, zeby wycwiczyc sobie instynktowne reakcje. Nie wyrabia sie tego w tydzien czy miesiac, a latami treningow ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

Walka na realu opiera się na odruchach, instynkcie. Będziesz doskonale wytrenowany, ale wyjdziesz na ulicę i nie będziesz wiedział co robić

WŁAŚNIE PO TO IDZIESSZ NA TRENINGI,GDZIE UCZYSZ SIE W WALCE[SPARINGACH] ODRUCHÓW I BEDZIESZ WIEDZIAL,CO ROBIC.
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

panie maks......Rickson stoczył niezliczona ilosc pojedynkow ulicznych,gdzie nie obowiążywały żadne zasady i popatrz,wszystkie wygral


ta ? i co z tego ? każdy trenujący będzie takim Ricksonem ? nie sądze bo typ pójdzie na treningi czy to BJJ czy MT i będzie myślał że jest już dobry ale w sytuacji albo on albo ja straci pewność siebie i zacznie sie bać , żeby na ulicy sobie radzić tak jak wyzej wspomniany Rickson trzeba trenować latami albo być w pewnym sensie psycholem i wtedy strach nas nie blokuje ot to zacisnąć pięści i rzucić sie w wir walki a co ma być to będzie ;)

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

ta ? i co z tego ? każdy trenujący będzie takim Ricksonem ?

nie każdy.tak samo ja nie moge być tobą,a ty mną.rozumiesz.
jednak poprzez trenowanie skutecznego stylu zwiększamy swoją szanse na wygrana.
każdy wie ,że realia ulicy to nie jest "bezpieczna" mata.
czasem moze sie zdarzyc ze ktos używa np butelki noza ,gazu,pałki,spluwy,kastetu,albo przeciwnikow jest więcej niż jeden.wtedy nasze szanse na wygrana diametralnie maleją.pozostaje nam tylko ucieczka,co nie jest wbrew pozorom wstydem,gdy widzimy ,że nie mamy szans na wygrana .trzeba byc realistą.
  • 0

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

Najpierw masa+stojka, pozniej parter+stojka

a nie lepiej MMA/VALE TUDO + masa? ;)
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

ozostaje nam tylko ucieczka,co nie jest wbrew pozorom wstydem


kopa w jadra i sprint wtedy i sie ma uzębienie i telefon :hyhy: a napastnik może pomarzyć o dzieciach:D

husky1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

husky, wlasnie po to trenujesz, zeby wycwiczyc sobie instynktowne reakcje. Nie wyrabia sie tego w tydzien czy miesiac, a latami treningow ;)

No tak, tylko techniki jakie się wykonuje na ulicy mogą być skomplikowane.
Najlepiej jak najszybciej kończyć taką walkę bez zbędnych popisów.


MT, bjj, zapasy etc. nie są z myślą o ulicy, z myślą o ulicy jest samoobrona (nie chodzi mi tu o partię polityczną)
  • 0

Peet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domciu

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
FranzMaurer4444, powielasz schematy i za bardzo nic nie wnosisz do tematu, co za tym idzie cała ta dyskusja była bez sensu :P
  • 0
What is defeat? Nothing, but education, nothing, but the first step to something better.

FranzMaurer4444
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krasnystaw
  • Zainteresowania:bjj/mma,kulturystyka,piłka nożna,wędkarstwo

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

FranzMaurer4444, powielasz schematy i za bardzo nic nie wnosisz do tematu, co za tym idzie cała ta dyskusja była bez sensu

za to ty ta wypowiedzia wniosłeś coś nowego :rotfl:
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?

szafik napisał/a:
Najpierw masa+stojka, pozniej parter+stojka

a nie lepiej MMA/VALE TUDO + masa? ;)


Wlasnie nie da rady bo u mnie w miescie tego nie ma-i tak jestem baaaardzo szczesliwy ze w tak malej miescinie(25tys mieszkancow) mozna uczeszczac na porzadne treningi ;) Tak na marginesie klub w ktorym treniuje jest oficjalnie zarejestrowany w PZMT, mozna go bez problemu znalesc na stronie, a trener walczy juz kilkanascie lat takze jestem bardzo szczeliwy ze tak dobrze trafilem :)

szafik napisał/a:
husky, wlasnie po to trenujesz, zeby wycwiczyc sobie instynktowne reakcje. Nie wyrabia sie tego w tydzien czy miesiac, a latami treningow ;)

No tak, tylko techniki jakie się wykonuje na ulicy mogą być skomplikowane.
Najlepiej jak najszybciej kończyć taką walkę bez zbędnych popisów.


MT, bjj, zapasy etc. nie są z myślą o ulicy, z myślą o ulicy jest samoobrona (nie chodzi mi tu o partię polityczną)


MT nie uczy skomplikowanych rzeczy wlasnie tym sie rozni od karate czy chu wie czego. Masz szybko konczyc walke-low kick, prosty, sierp, podbrodkowy, low kick, lokiec na morde i po sprawie. To raczej skomplikowane nie jest prawda? :P
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


nowak188
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
Ja trenuje karate kyokushin juz 7 lata i szczerze mówiąc na ulice ten styl sie nadaje ale trzeba tego używać z rozwagą [nie tak jak na filmach że walisz jakies obrotowe techniki a koles nie wie co sie dzieje bo sa za wolne itd] . Gdy nauczyłem sie podstaw to na ulice wypracowałem własne można powiedzieć combo . Wchodze w gościa z buta w klate odrazu po bucie z 2-3 strzały low kick kolano po żebrach [ po twarzy z kolana nie bije bo sie boje nie wiem czemu że połamię mu nos lub wybije zęby] i porządny strzał najczęściej padają na glebe i wtedy to czysta formalność
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (kliknij w listen odtwórz playerem)

nazwanynie
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co najlepsze na ulice?
nieczytalem tematu tylko kilka postow.
moim zdaniem nie ma najlepszego stylu, powinno sie laczyc techniki.
wyszkolic sie w kilku stylach zajmuje duzo czasu,
zaczynamy od jednej, i na odpowiednich etapach dolaczamy kolejne.
jeszcze w tym roku bede szukal hali bokserskiej.
zaczne od tego bo nie ide tam w celu nauki szybkiej samoobrony, mam problem z rytmem, na boksie powinno cos sie z tym ruszyc.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024