Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proxy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

jasqoo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:rally

Napisano Ponad rok temu

Proxy
wszystko na ten temat...... jestem calkowicie zielony wiec jak ktos sie w tym orietuje niech pisze wszystko dokladnie... glownie mi chodzi jak ustawic w polonczeniach np. w gg... po co to jest i czy szybciej beda programiki dzialaly jezeli uzyje serwera proxy. czy wogle to potrzebne jest napiszcie tez :P z gory thx...
  • 0
--===Only The Strong Survive===--]
[you] looknij na moj dziennik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ar2r1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
wiem że jest potrzebne konto shellowe. Musisz je załatwić od znajomego ( który ma server linuxa ) albo kupić na necie. W tym możesz prawie wszystko robić gg ...irc poczta itp. Ale obsługa nie jest łatwa :) to tak w skrócie
  • 0
Oo O o O oo O oO
oO O O o Oo O o O O
O o Oo O o O O O o Oo
O o O O O o Oo O o O
O O o Oo O o O

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
Ar2r co ty wypisujesz???

proxy to po prosty serwery (odpowiedniki dns) przez które łączy się nasz komp z netem
ponoć są szybsze niż zwykłe dns'y i zapewniają większe bezpieczeństwo
aby korzystać z proxy wystarczy odpowiednio skonfigurować przeglądarkę
dla internet explorera to będzie mniej więcej tak:

w właściwościach wybierasz połączenia i ustawienia sieci lan
zaznaczasz opcję użyj serwera proxy dla sieci lan
oraz opcję nie używaj proxy dla adresów lokalnych
w pole adresu wpisujesz w3cache.tpnet.pl
a w port: 8080 i klikasz ok
odtąd twój komp będzie miał dostęp do neta przez proxy
czasem mogą być problemy jak masz firewalla ale jak coś to napisz.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
do proxy nie jest potrzebne konto shelowe ustawiasz to sobie np w przegladarce i stronki otwieraja sie szybciej jezeli uzywasz anonimowego proxy wtedy ktos nie odczyta Twojego ip z poziomu przegladarki. postaram sie wyjasnic dzialanie proxy w bardzo prosty sposob. gdy przegladasz strony wszystko zapisywane jest na Twoim dysku glownie w temporary internet files dzieki czemu gdy drugi raz otworzysz ta strone ona zaladuje sie szybciej poniewaz juz jej czesc masz na dysku i ewentualnie zmieniaja sie tylko naglowki. a serwer proxy jest to komputerek z bardzooo duzym pojemnym dyskiem i szybkiem laczem internetowym na ktorym znajduja sie zapisane stronki odwiedzane przez internautow korzystajacych z tego proxy takze gdy wpiszesz adres np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] cala glowna strona onetu zostanie sciagnieta z serwera proxy z ktorego korzystasz zamiast laczyc sie bezposrednio z serwerem onetu. takze serwer proxy mozna nazwac takim folderem temporary internet files tylko ze znajdujacym sie gdzies w sieci,stronki otwieraja sie czasami szybciej gdyz jak wspomnialem sa to juz porzadne maszyne z szybkim laczem i nieraz mialem juz tak ze strona z proxy otworzyla mi sie szybciej bo jest podpieta pod lacze 100 mbit np icm.edu.pl niz ta sama strona bez proxy ktora w rzeczywistosci byla strona domowa chodzacym na starym juz sdi 115kb roznica byla widoczna golym okiem gdyz proxy z przepustowoscia 100 mbit polaczyl sie z ta stronka zapisala sobie jej glowne ustawienia i nastepnie przeslala ja do mnie,takze z serwera proxy masz przewaznie wieksza przpustowosc niz z niektorymi stronami domowymi. przy wyborze proxy ktore niekoniecznie musi byc polskie polecam uzycie komendy ping dzieki czemu sprawdzisz sobie czas polaczenia z danym serwerem wybierasz oczywiscie ten najkrostszy bo glupota byloby wpisanie proxy np tpsa gdzie masz dostep 2s zamiast np jakiegos akademika gdzie masz 0,5 sekundy. co do ustawien gg w najnowszej wersji 7.0 nie musisz sie martwic o proxy aby moc np wysylac pliki, w najnowszym gg jest zaczerpniety protokol ze skaypa dzieki czemu mozna wysylac pliki do osob ktore znajduja sie za natem i juz nie beda pojawiac sie dziwne problemy ze niemozna nawiazac polaczenia lub ze ktos znajduje sie za firewallem. aby jednak to dzialalo obie osoby musza miec zainstalowane gg 7.0 dla zgodnosci protokolow wiec polecam kazdemu aktualizacje ;)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Ar2r1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
sorki panowie ;PP mój błąd. Ppojebało mi się z putty :D jaka skucha......


ale tłumaczę się kacem więc wybaczcie :)
  • 0
Oo O o O oo O oO
oO O O o Oo O o O O
O o Oo O o O O O o Oo
O o O O O o Oo O o O
O O o Oo O o O

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
niekoniecznie musialo Ci sie pomylic ;) istnieje cos takiego jak tunel do i tego faktycznie potrzebne jest konto shelowe, sam kiedys z niego korzystalem gdy na ircu mialem restrykcje flage +r i niemoglem byc przez to opem, jednak po ustawieniu tunelu wchodzilem na irca z ip serwera na ktorym mialem tunel i wiem ze niektorzy w sieciach lan otwieraja sobie porty na serwerze np rinetem a nastepnie w konfiguracji gg ustawiaja port otwarty dla nich dlatego taka opcja w gg jest rowniez mozliwa ;) jednak nie do proxy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
a czy w firefoxie tez mozna ustawic proxy? tak jak BODYGUARD mowil ze w IE mozna
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
Chmmmm na pewno można ale niestety na ognistym lisie :D
się akurat nie znam...
pozatym wykonałem kilkanaście własnych testów
ze stoperem w ręku ;) i okazało się że firefox
wcale nie jest szybszy od IE.
(przynajmniej na neostradzie 128)
dlatego wolę IE.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
moje znow testy wykazaly ze lisek jest szybszy ;) testowalem strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i kilka innych gdzie explorer zawsze mi dlugo je wczytywal oprozniwszy wpierw cache aby bylo sprawiedliwie, oczywscie wszystko zalezy od ustawien czy wgrywamy wpierw tekst pozniej grafike czy na odwrot jednak moj firefox teraz smiga ze az milo aby dotrzec to zaawansowanych opcji tego programy typu peepeling musimy w adresie strony wpisac about:config pozatym polecam program firetune ktory rowniez troszke zmienia config firefoxa. a proxy w firefoxie ustawiamy w Narzedzia/Opcje/Polaczenia
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
JOKS to cię muszę zmartwić bo mi wspomniana stronka
otworzyła się w jakieś 3 sekundy i to cała!
  • 0

jasqoo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:rally

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
dzieki Jokes za wytlumaczenie, a teraz powiedz mi co mam jak mam ustawic proxy dla konnekta i mojej przegladarki (standardowa IE).... pisz wszystko dokladanie bo mowie ci ze ja jestem laikiem w takich rzeczach :P
  • 0
--===Only The Strong Survive===--]
[you] looknij na moj dziennik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
mi niestety otwierala sie o wiele dluzej i to wlasnie zmusilo mnie do poszukania alternatywnej przegladarki teraz przyzwyczailem sie do firefoxa zajmuje mniej pamieci a jezeli ktos ma tylko 256 czy 128 mb to rowniez przyda mu sie cos lekkiego,oczywiscie nie namawiam do korzystania z firefoxa kazdy ma swoj gust i opinie ;) ja mam taki specyficzny gust ze nawet winampa nie uzywam tylko foobara bo rowniez zajmuje mniej zasobow ma przezroczystosc i lepiej ponoc odtwarza dzwieki korzystajac z innych bibliotek i nie siedzie nawet na powloce explorera tylko alternatywnej aston shell i EVWM,i musze stwierdzic ze to wszystko lepsze mniej zasobo-chlonne i ladniejsze niz standardowy windows ;)

a wiec tak jasqoo po otworzeniu explorera wybieramy zakladke Narzedzia/Opcje internetowe/Polaczenia/Ustawienia sieci LAN/ i zazanczamy na samym dole uzyj serwera proxy wpisujac np tak jak podal bodyguard w3cache.tpnet.pl port 8080 lub w3cache.icm.edu.pl port 8080 zaznacz rowniez opcje nie uzywaj proxy dla adresow sieciowych. jednak wpierw przetesuj z ktorym proxy masz lepsze polaczenie. wejdz w start/uruchom tam wpisz cmd pojawi sie wiersz polecen gdzie wpisz ping w3cache.tpnet.pl a pozniej ping w3cache.icm.edu.pl i w ustawieniach explorera wpisz ten do ktorego masz mniejszy ping
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
Jasqoo jesteś aż takim laikiem żeby nie widzieć
że napisałem ci wszystko co i jak
żeby korzystać z proxy na IE????
  • 0

reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
ja wole firefox chociazby dlatego ze nie wyswietla sie wiekszosc beznadziejnych reklam...

a wiec nikt nie wie jak ustawic proxy dla ff?
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
reynevan88 pisalem o tym wyrzej zaraz po drugiej wypowiedzi bodyego jak konfigurujemy firefoxa ;) dla przypomnienia Narzedzia/Opcje/Polaczenia
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
albo jestem dzis az tak zamotany i nie widze tej opcji w mojej przegladarce albo jej poprostu nie ma... wchodze w narzedzia/opcje/ a polaczen nie ma :P
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...


cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy

narzedzia/opcje/

ustawienia połączenia
  • 0
Nie polecam szpitala :/

reynevan88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1834 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc
  • Zainteresowania:kobiety :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
hehe... thx cris... jednak jestem dzis zamotany, wiecej nie pije :P
  • 0

...::: LOVE EACH DAY :::...


cris1418048751
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
Nie ma sprawy. ja juz wogóle nie pije :D
  • 0
Nie polecam szpitala :/

jasqoo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnica
  • Zainteresowania:rally

Napisano Ponad rok temu

Re: Proxy
dzieki Joks, juz zrobilem sobie :D ping mam szybszy na w3cache.tpnet.pl, i jeszcze jedno......... czy tak samo ustawic sobie proxy dla konnekta ??

Bodyguard.. nie gniewaj sie ale nei zauwazylem twojej instrukcji.... :P
  • 0
--===Only The Strong Survive===--]
[you] looknij na moj dziennik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024