Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytanie] Sprzet domowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

[Pytanie] Sprzet domowy.
Witam. Jestem nowy. Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat więc piszę tutaj. Chciałbym zacząc ćwiczyc (nigdy nie ćwiczyłem nawet w domu). Mam 16 lat, ważę 67 kg i mam 180 cm wzrostu. Chcę wyrobić sobie biceps, triceps(ogólnie mięśnie rąk) mieśnie brzucha i klatki piersiowej. Proszę o pomoc w dopasowaniu sprzętu, najlepiej regulowany i jakiś tani. Chce kupić najpierw tylko sztangielki / hantle i do tego może sztange. Proszę o dobranie kg sprzętu, bo się na tym nie znam.
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Należy cwiczyc cale cialo , poniewaz kiedy cwiczysz np. nogi wspomagasz rozrost klatki , bicepsu itd. Podczas cwiczen miesni ( a nogi to przecierz spora czesc ciala ) wzbudzasz naturalny chormon wzrostu ( testosteron ) ktory w duzej mierze odpowiada za przyrost masy miesniowej. Ja polecam na start lawke z regulowanym skosem + stojaki ( osobno ) , hantel , sztanga prosta , i obciążenie . Jak juz wspominalem w innych tematach obciazenie polecam "robione" nie oryginalne poniewaz jest rownie dobre ( a nawet leprze od plastiku ) i duzo tansze. Dlatego odradzam cwiczenie "wybranych czesci ciala " . Co do sprzetu rozejrzyj sie na allegro , pokaz tutaj co wybrales a z pewnoscia ktos ci doradzi i oceni .
Pozdro
  • 0

cynek89
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Pomógł: 0
59
Dobra
  • Lokalizacja:Płock
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Sztanga, hantle,regulowana lawka i obciazenie musisz miec obowiazkowo jak narazie
  • 0
Jedyną Przegraną Jest Rezygnacja, Wszystko Inne Jest Krokiem Naprzód

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Ale ta lawka regulowana to z 300zl chyba :/ to drogo troche
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Nie wiem ile , ale pewnie cos kolo tego. Stojaki z 130 , hantel ok. 25 , gryf z 90. Obciazenie polecam robione jest tansze i rownie fajne . Jezeli nie masz kasy zapisz sie na silke ( sredni karnet pewnie z 90 zl / miecha ) . Niestety ten sprzet co wymienilem to istna podstawa. Fajna opcja jest sciepa z kolegami , w 2 zawsze lepiej sie cwiczy ;)
  • 0

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
A mogę prosić o ciężar tych hantli sztangi na sam początek i jakiś plan treningowy? Będę bardzo wdzięczny.
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
O plan zajzyj do dzialu trening ( masz tam podwieszone ) powinienes tam pytac poniewaz tam jest wiecej ludzi co sie na tym znaja. Mysle ze ok 60 KG starczy ci na poczatek polecam np tak : 4x10 KG , 2x5 KG , 4x 2KG , 2 x 1KG , 2x 0,5KG . To jest przyklad , pamietaj ze lepiej miec wiecej drobnych bo bedziesz mogl nimi dokladac jak bedzie postep. A ile zapodasz na sztange to juz sam musisz sobie sprawdzic bo nikt nie jest w stanie tego stwierdzic :P
  • 0

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Okey dziekuje bardzo :P a jeszcze chcialbym sie dowiedziec o co chodzi z tym obciazeniem robionym?
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Jezeli masz gdzies niedaleko zaklad tokarski mozesz tam skoczyc i zapytac czy nie zrobia ci obciazenia . Takie obciazenie jest " mniej ladne" ale przecierz na wystawe tego nie kupujesz. Za to jest duzo tansze od oryginalnego ( kupionego w sklepie ) ! Z tego co widze zalerzy ci na obniżeniu kosztow wiec polecam robione. Sam takiego uzywam i jezeli bede dokupowal to na bank robione.
Pamietaj ze obciażenie plastikowe ( ktore na allegro wystepuje w niskiej cenie ) to lipa. Zajmuje duzo miejsca na hantlu i w ogule nie polecam .

Użytkownik metamorfoza edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
A laweczke mozna z czegos zrobic? :P bo droga jest strasznie na allegro.
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Zrobic mozna wszystko , jednak jezeli chcesz miec robiona lawke to daj to do zrobienia profesjonaliscie. Ja nie jestem zwolennikiem " robienia lawki ze szfagrem " . Spawy musza byc pewne a lawka stabilna. Ja nie mialem stycznosci z lawka robiona ale na bank da sie zrobic. Moze niech wypowie sie ktos kto ma taka lawke. Ja polecam kupic.
  • 0

SamsungGPS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
A znalazlbys mi jakis odpowiedni plan treningowy na poczatek ? Bo za bardzo sie nie znam.. :/ I jakby tez byly cwiczenia na miesnie brzucha. Z gory dziekuje :)
  • 0

metamorfoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.
Pisalem Ci juz zebys napisal w dziale trening . Tam sa ludzie ktorzy sie znaja na tym lepiej odemnie .
  • 0

Termosport_pl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Pytanie] Sprzet domowy.

Samą ławkę można zrobić,jednak pytanie czy będzie ona na tyle stabilna i bezpieczna podczas ćwiczeń bo często te "domowe" ławeczki mają wlaśnie taką przypadłość. Możesz przecież kupić je taniej w dobrych sklepach internetowych.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024