Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Newone
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport, muzyka, gry komputerowe
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Witam jestem tu nowy i czytałem sporo tematów odnoszących się do treningów dla początkujących i tym podobnych. Sam zacząłem "trenować" pare miesięcy temu. Nigdy nie byłem otyły, nie mam nadwagi ( mam 175cm, aktualnie ważę 68kg - moja waga zawsze trzymała się w tych granicach). Zacząłem treningi celu wzmocnienia swojej siły, rozbudowy ciała, a także dla samego siebie, tak po prostu. Nie są to jednak typowe treningi na siłowni, bo ćwiczenia wykonuje w domu ( posiadam sztangi [małe do ćwiczenia bicepsów itp - uprzedzam, że w owym temacie jestem raczej zielony, staram się tłumaczyć swoimi słowami bez profesjonalnego nazywnictwa=)] Ćwiczenia zaczynałem od robienia samych brzuszków, teraz staram się trzymać wyznaczonego sobie samemu planu ćwiczeń, które wydają mi się odpowiednia dla ogólnej poprawy warunków ciała. Robie ćwiczenia ze sztangami (na ręce - biceps, triceps), robie też pompki no i ćwiczenia na mięśnie brzucha, cały "trening" zajmuje mi około 45min każdego dnia ( oczywiście nie zawsze uda mi sie owy trening wykonać). Ćwiczę codziennie, ten sam trening bo wtedy po prostu czuję się lepiej. A teraz już konkrety, założyłem swój temat bo po tych kilku miesiącach oczywiście widoczne są efekty, jednak mam konkretne pytanie. Chodzi o bicepsy, ponieważ mimo, że stały się one bardziej widoczne przy napinaniu mięśni to jednak biceps nie rozciąga się na całej swojej długośći ( chodzi mi o to, że "górka" robi się najbliżej ramienia, a potem przy łokciu juz jej nie ma, nie wiem czy to wina złego doboru ćwiczeń czy też po prostu tak mam)[mięsień nie napina sie na całej długości przedramienia, a dopiero kilka cm powyżej zgięcia w łokciu]. Proszę o odpowiedź i podpowiedź w moim problemie, może zna ktoś ciekawe i nie zbyt wymagające ćwiczenia, które również można dołączyć do treningu ćwicząc w domu?

Pozdrawiam : )

Użytkownik Newone edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Dobrze by było gdybyś miał hantle, ale po pierwsze nie ćwicz codziennie tylko 3-4x w tyg. mięśnie potrzebują regeneracji! :) Ułóż plan taki aby ćwiczyć w tygodni wszystkie partię mięśniowe.

Co do bica możesz akurat już tak mieć genetycznie "ułożony" biceps, możesz spróbować rozciągać go między seriami - taka jest moja propozycja, kiedyś dla mego kumpla trochę pomogło ;)

Dobrze by było abyś wrzucił fotę bica, aby można było zobaczyć i konkretnie odpowiedzieć Ci na pytanie :)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

Newone
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport, muzyka, gry komputerowe
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Ok postaram się wrzucić fotkę bica, ale to już nie dziś. Co do hantli to posiadam, mam 2 małe gryfy ( chba tak to się nazywa) i różne obciążenia, aktualnie do większości ćwiczeń używam obciążeń 10 kg ( jedna hantla ma jakieś 11-12 kg). Co do częstotliwości to czytałem o tym, że należy robić sobie przerwę ale przyzwyczaiłem się do niemal codziennego robienia treningu i jak go nie robię, to źle się z tym czuje, może część ćwiczeń ogólnych mógłbym wykonywać codziennie?: )
  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Ja osobiście bym odradził codziennie ćwicząc w końcu sobie zaszkodzisz, niestety ;)

Jak już się mocno upierasz to brzuch rób 5x w tyg. ewentualnie ;)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

Aro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłka
    Motoryzacja
    Muzyka
  • Staż [miesiące]:Zaczynam ;)
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :Malutko :/
  • Waga [kg]:65kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Serio? :eek:

Najbardziej rozbawiła mnie "górka" :crazy2: Myślisz że bez diety i prawidłowo wykonywanych ćwiczeń będziesz miał zajebistego bicka ?
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
Tym bardziej robiąc bicepsa częściej niż raz na tydzień.... poszperaj w tematach podwieszonych

Mateusz Pawlak ;)


Newone
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport, muzyka, gry komputerowe
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:68

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy- pytania co do rozbudowywania ciała
No górka mnie też rozbawiła ale tak jak mówiłem jestem zielony w tym temacie, nie znam profesjonalnego nazewnictwa : P nvm, wiem ze bez diety i regularnych treningów nie będę miał super bicka ale tez nie o to mi chodzi, nie chce mieć nie wiadomo jakiej rzeźby, po prostu chcę sobie trochę poprawić kondycję, formę a przy okazji na tyle na ile to możliwe rozbudować swoje mięśnie. Chce robić trening, po to aby nie być "sflaczały", do tego dodatkowo biegam i jeżdżę na rowerze ale to jak jest cieplej, bo ostatnio ciężko mi się zmusić :P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024