Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Bucy15
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Łuków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Zgaga
Słuchajcie, od jakiegos czasu łapie mnie zgaga, czesto i nie tylko na wieczór. Oprócz laków zoobjetniajacych kwas moge coś jeszcze zrobic? Bo nie bede cały czas łykał. Albo to sprawa diety ale nie wiem w sumie co źle jest ;) Nie specjalnie mi to przeszkadza bo jest lekka, ale lepiej żeby jej nie było :D

Na każdym treningu przekraczam granice moich możliwości.

Jeśli pomogłem daj +

Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.

Nie pisać na PW/Priv.


Miłkaaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
zgaga tez moze dokuczać z powodu nadwagi...;o)poza tym najlepiej wyeliminowac przyczyne jej a nie faszerowac sie jakimis srodkami...
  • 0

konto usunięte

konto usunięte
  • konto usunięte
  • PipPipPipPip
  • 518 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Nie ustawione
  • Zainteresowania:-

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
  • sposobem jest wypicie natychmiast po pojawieniu się pierwszych oznak zgagi szklanki ciepłej wody z dodatkiem 1 łyżki miodu i 1 łyżki octu jabłkowego.
  • Można też skorzystać ze starego sposobu leczenia siemieniem lnianym. Łyżeczkę nasion należy zagotować w pół szklance wody i odstawić na noc. Rano lekko podgrzać i wypić na czczo. Kurację stosować 7 dni, po czym powtórzyć po tygodniowej przerwie.
  • Zielarze zalecają również prostą kurację ziarnami jałowca. Należy żuć codziennie kilka ziaren jałowca, począwszy od trzech, a skończywszy na ośmiu, dodając jedno ziarno dziennie, potem wracając powoli do trzech, odejmując jedno ziarno dziennie.
  • Warto również spróbować mocnej nalewki orzechowej – przez trzy kolejne wieczory wypić po jednym kieliszeczku.
  • Skutecznym domowym lekiem przy nadkwaśności i innych dolegliwościach żołądkowych jest także proszek z węgla drzewnego. Przy nadkwaśności, zgadze, pieczeniu, ale też biegunce i zatruciach pijać 3–4 razy dziennie po pół łyżki proszku rozpuszczonego w herbacie ziołowej, wodzie, mleku lub soku z jabłek. Do proszku z węgla można dodać odrobinę sproszkowanych nasion lnu albo liści lub korzenia prawoślazu.

  • 0

Czupakabra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
Szklanka zimnego mleka i powinno byc git :)
  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
Hej,

jeśli problem nadal aktualny: ja bym na Twoim miejscu wykonała badania na obecnosc Helicobacter pylori. Ta bakteria bardzo często powoduje zgagę.

Wiesz,że powodem zgagi jest też zła dieta.Jeśli ona funkconuje dobrze,to lepiej szukac odp w żóładku- tzw. refluks żółądkowo- przełykowy.

Starym sposobem jest soda z wodą.
  • 0

Marynarz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 3
83
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:170
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:110
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Waga [kg]:78

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
Ja z dużym dystansem podchodzę do tej helicobakterii, teraz jest na to moda i wszyscy o tym mówią w koło, niestety tego typu akcje nakręcają firmy farmaceutyczne. Zobaczycie że za kilka lat nie będzie helicobakterii jak i kilka lat temu nich o nich nie słyszał, ja przyjmuje to za pewniak.

Gdy żołądek i wątroba są obciążone, dużą ilością tabletek i prochu (czyt. cykl odżywek) bardzo łatwo o chwilową nadkwasotę która powoduje zgagę, szczególnie gdy wypijesz do tego napoje gazowane, a już nie daj boże jakieś piwo np. na imprezie. Tak bywa nawet gdy dbasz o dietę. Gdy zgaga jest przewlekła i nie czujesz przy tym żadnych ucisków w trakcie przełykania, to niebezpieczny sygnał. Czas na gastroskopie.

Co do problemów z refluksem, to zgaga sama w sobie nie świadczy o nim. W tym przypadku ucisk w trakcie przełykania MUSI występować - uczucie takie jak podczas połykania dużej tabletki, czasem ból. Ewentualnie tego typu objawy mogą iść ze sobą w parze, wtedy też już sygnał do wizyty u gastrologa.

Soda pomaga tylko doraźnie, na dłuższą metę nic ci ona nie da. B.dobre są leki zobojętniające ph np. Lanzul
  • 0
Dołączona grafika

jaro113
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgaga
mysle , ze prolem tkwi w diecie,
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024