Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból przedramienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Ból przedramienia
Witam. Od już dłuższego czasu zmagam się ze stałym bólem lewego przedramienia. Ból odczuwam przy robieniu bicepsa, np łamaną stojąc. Co dziwne, supinacja hantlami nie sprawia bólu.. odczuwam go tylko podczas tego ćwiczenia sztangą łamaną, czy stojąc czy na modlitewniku.

Przy innych partiach mięśni w ogóle nie odczuwam dyskomfortu z tym związanym. Na co dzień nie mam z tym problemów, tylko podczas tych kilku ćwiczeń na biceps.

Czym może to być spowodowane? I jak sobie z tym poradzić..
  • 0

Leon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
95
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:walki wschodu, kulturystyka, muzyka, motocykle, ochrona, strzelectwo, kobiety itd.
  • Staż [miesiące]:12 lat
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:131
  • Waga [kg]:112

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
Objawy typowe dla ''łokcia tenisisty'' Maść na to nie pomada.Można wstrzyknąć Depo Medrol złagodzi ból ale ja bym zastosował ściskacz-opaske na przedramie, unikaj ćwiczeń sprawiających ból. Uraz ten ma to do siebie że sam przechodzi ale jest upierdliwy i może trwac kilka miesięcy. Blokada wstrzyknięta w staw nie jest skuteczna metoda.
  • 1

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
Dzięki, spróbuje z opaską mam nadzieję, że pomoże.
  • 0

kikkk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:~180 ??
  • Biceps [cm] :41
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:obecnie 91
  • Udo [cm]:62
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:redukcja z 96. obecnie 88

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
podepne sie pod temat
mam podobny bol tyle ze w obu przedramieniach. normalnie nie boli, tylko przy cwiczeniach bicepsa.
np: modlitewnik, dopiero gdy trzymam gryf i napna sie miesnie przedranion zaczyna sie bol, a przy skonczaniej serii gdy odkladam gryf mam wrazenie jakby mi rozrywalo przedramienia....
mam to juz jakis czas i samo nie przechodzi
zakupilem flexit drink. biore to kilka dni wiec ciezko stwierdzic czy dziala ale wydaje mi sie ze jest troche lepiej. bol nadal jest ale slabszy i pojawia sie jak jestem przy koncu cwiczen
jak wybiore cala puszke wtedy napisze ze warto bylo
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Azbi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Siłownia
    - Motocykle
  • Staż [miesiące]:40+
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :37
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:57
  • Przysiad [kg]:120
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
U mnie ból ten sam co opisujesz, z tym że na szczęście tylko 1 przedramię. Na biceps zwykłe ćwiczenia gryfem łamanym zastąpiłem wyciągiem dolnym i nie odczuwam bólu na treningu. Czasem przy supinacji hantlami jest lekki dyskomfort, ale da sie przeżyć w porównaniu z tym co było wcześniej. Mam nadzieję, że samo przejdzie jak kolega wyżej napisał.

Spróbuj zrobić biceps na wyciągu dolnym.. mi pomogło.
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
Niedawno miałem ten sam problem. Gryf łamany i bół obu przedramion. Próbowałem odginać nadgarstki do tyłu i do przodu podczas ćwiczeń i bardziej rozgrzewać pzredramiona-pomogło. Już nie czuje żadnego bólu podczas ćwiczeń
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

kikkk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:~180 ??
  • Biceps [cm] :41
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:obecnie 91
  • Udo [cm]:62
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:redukcja z 96. obecnie 88

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
mam nadzieje ze mi przejdzie
boli nie tylko przy cwiczeniach ale jak cos niose na rekach itp
napewno moja praca troche sie do tego przyczynia. robie pizze najprosciej mowiac
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kikkk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:~180 ??
  • Biceps [cm] :41
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:obecnie 91
  • Udo [cm]:62
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:redukcja z 96. obecnie 88

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
ok skonczylem kuracje. wypilem cala puszke flexit drink'a
ogolnie nie jest zle, poprawa jest jednak nie ma co oczekiwac ze dolegliwosc ustapi w 100%
polecam
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

S.G.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
Witam mam takie same objawy a dolegliwość ta wykluczyła mnie z treningów na dwa lata. Początkowo bolały mnie mięśnie zginaczy nadgarstka w prawej ręce, potem zaczął się również ból w lewej ręce, następnie zaczęły boleć również prostowniki nadgarstka - teraz odczuwam ból w całych przedramionach. Największy ból odczuwam podczas ćwiczeń na biceps, głównie modlitewnik i podnoszenia stojąc, bez różnicy czy na prostym czy łamanym gryfie. Najgorszy ból odczuwam kończąc serię i rozluźniając ucisk, muszę puszczać gryf bardzo powoli bo inaczej to aż łzy w oczach mam z bólu. Obecnie odczuwam ból nie tylko ćwicząc biceps ale również większość innych ćwiczeń na różne partie, odczuwam ból również przy zwykłych codziennych czynnościach jak przeniesieni jakiegoś lekkie przedmiotu np. krzesło, patelnia, czajnik itp. tak więc nieraz zrobienie jajecznicy i herbaty przynosi mocny ból. Ze względu na to obecnie całkowicie zrezygnowałem z treningu, bo tak to przez 2 lata jak zaczął się ból to robiłem przerwy w treningu po 2 -4 miesiące i wracałem na 2-3 miesiące do treningów, ból się nasilał i znowu przerywałem trening. Jako początkujący ćwiczyłem 1,5 roku bez żadnych problemów a ćwiczenia na biceps i przedramiona to była moja ulubiona część treningu, miałem dobrze wyćwiczone te partię a teraz ledwo 30 kg podniosę, więcej się nie da bo jest rozrywający ból, przez to właśnie gdy jeszcze ćwiczyłem stałem z treningiem w miejscu, zero postępu bo jak choć trochę się zwiększyło ciężar to ból był nie do wytrzymania. Kiedyś spróbowałem wygrać z bólem i zrobiłem z zaciśniętymi zębami mocny trening bicepsa i potem jeszcze dołożyłem trening przedramion (przez te ostatnie 2 lata nie robiłem przedramion bo za bardzo bolało), niestety nie pomogło a pogorszyło się, przez kilka dni ciężko było w jakikolwiek sposób ruszać rękami bo tak bolało.
Prosił bym o porady co to może być i czemu tak długo się to utrzymuje, ja cierpię całe 2 lata a jak czytam o podobnych dolegliwościach innych ćwiczących to robią oni 2-3 tygodnie przerwy i już wracają do treningów. Co można zastosować, jaką farmakologie by sobie pomóc i móc w końcu ćwiczyć?

Użytkownik S.G. edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

twist3r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazury
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2007->2010 -> przerwa -> 2012 -> ?
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :41
  • Pas [cm]:88
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból przedramienia
Miałem ten sam problem z prawym przedramieniem, i też tylko przy robieniu bicepsa. Mi pomogła 2 tygodniowa przerwa w treningach, teraz jeszcze większą uwagę przywiązuje do rozgrzewki i ani śladu bólu.
  • 0
Nie daj złapać się na napis, że coś dają tu gratis.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024