Skocz do zawartości



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

GośćGuest_GOLIAT_*

Guest_GOLIAT_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Fedor Emelianenko: “Chciałbym skończyć karierę bez żadnej przegranej.”
Po 10 latach toczenia prawdziwych wojen na ringach i w klatkach, Fedor Emelianenko doszedł na szczyt, na który niewielu atletom udaje się dotrzeć. Jego osoba jest rozpoznawalna praktycznie na całym świecie, a stoczone walki były, są i będą oglądane i zapamiętane przez fanów MMA na wieki. Można śmiało powiedzieć, że Emelianenko jest uważany za króla tego sportu.
Oczywiście, król musi sprostać wymaganiom, a w dzisiejszych czasach, wymaga się coraz więcej. Kapryśne wymogi zagorzałych fanów to już chleb powszedni dla Emelianenko.

Obecnie Fedor ma przed sobą 2 walki pod aktualnie trwającym kontraktem ze Strikeforce co stawia go w centrum, prawdopodobnie, najbardziej burzliwych dyskusji w historii MMA. Tematami tych intensywnych rozmów jest zarówno poziom zawodników, z którymi Fedor miał okazję ostatnio walczyć, jak i jego relacje z M-1 Global, które wydaje się podejmować wszystkie kroki za swojego fightera. Ale tak naprawdę każdy temat dotyczący Fedora sprowadza się do jednego: czy Emelianenko poradziłby sobie w UFC? W tym momencie UFC posiada najmocniejszą na świecie dywizję wagi ciężkiej i zdania są podzielone. Wiele osób uważa, że Fedor nie ma szans z aktualnymi brylantami wagi ciężkiej jakimi są: Brock Lesnar, Junior dos Santos, Shane Carwin, czy Cain Velasquez. Inni uważają, że Fedor spokojnie dotrzymałby tempa, a co więcej, pokonałby wyżej wymienionych fighterów.

Niestety jest tylko jedna opcja żeby się przekonać, która strona ma rację. Niestety, ponieważ wydaje się, iż sam Fedor nie ma chęci się o tym przekonywać.

Emelianenko (31-1-1) ma na swoim koncie tylko 1 przegraną. TKO, który napiętnował jego doskonały rekord w 2000 roku, kiedy Tsuyoshi Kohsaka zadał nielegalny cios łokciem. Cios ten rozciął łuk brwiowy legendarnego Rosjanina i walka musiała być zakończona na niekorzyść Fedora. Oczywiście ta przegrana budzi kontrowersje po dzień dzisiejszy i wielu fanów po prostu jej nie uznaje. Zwłaszcza dlatego, że z ponownego starcia zwycięsko wyszedł Fedor.

“Chciałbym zakończyć karierę bez żadnej przegranej, ale zobaczymy co Bóg dla mnie zaplanował.” w ten sposób wypowiedział się “The Last Emperor” podczas jednego z wywiadów przed walką z Fabricio Werdumem.

“Na razie jestem atletą i walczę, więc nie będę realizował kariery politycznej. Co stanie się po tym? Zobaczymy. Tak czy owak, nie mam zamiarów robienia tych dwóch rzeczy jednocześnie.” Wypowiadał się zapytany o karierę polityczną.

“Czuję ogromną presję i wymagania fanów żebym ciągle walczył. Jak na razie mi to odpowiada i z każdą walką ustalam, czy powinienem kontynuować, czy przerwać swoją karierę. Dopóki nie poczuje, że jestem nieskuteczny, lub nie czerpie z tego przyjemności nie przestane walczyć.”

Aktualnie Fedor nie chce wybiegać myślami w przyszłość. Skupia się na nadchodzącej walce z byłym mistrzem bjj Fabricio Werdumem (13-4-1), która odbędzie się już wkrótce na gali Strikeforce: Fedor vs. Werdum – 26 czerwiec.

“Nie chce wybiegać myślami w przyszłość. Na razie przygotowuje się do walki z Fabricio Werdumem. Zostały nam 2 walki w umowie ze Strikeforce i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to nie widzę przeszkody czemu mielibyśmy jej nie przedłużać.”

Dziwi fakt, że Emelianenko mając zielone światło i wszelkie prawa do tego, nie walczył jeszcze z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej Strikeforce, Alistairem Overeemem. Jest to zestawienie, które z pewnością ucieszyłoby fanów sportu. Zapytany o Brocka Lesnara i Alistaira Overeema, Fedor odpowiadał.

“Rozmiar i siła nie zawsze są wyznacznikiem dobrego fightera. Ci zawodnicy są mocni i bez wątpienia są jednymi z najlepszych w wadze ciężkiej. Mają wielki talent i radzą sobie świetnie, ale ich rozmiar nie określa jak dobrze poradziliby sobie przeciwko mnie.”

Dobry Fighter według Rosjanina, to taki, który dysponuje dobrymi umiejętnościami.

“Myślę, że dobrym fighterem jest osoba, która dobrze radzi sobie w klatce. Osoba, która podczas walki podejmuje dobre decyzje; walczy fair i szanuje sport. Ktoś taki musi mieć dobrą technikę, umiejętności i przygotowanie do walki. Ktoś kto polega tylko na sile i rozmiarze nigdy nie będzie dobrym fighterem.”


Autor:Simon
Źródło:www.fight24.pl



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024