Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na redukcje do korekty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Maxi9012
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na redukcje do korekty
Witam!
Zabieram sie za swoja pierwsza redukcje gdyz za oknem,jak widac,wakacje toz toz a moj poziom tluszczu i (co najgorsze) lipo zaczely mnie strasznie przerazac:/(chociaz po ostatnich tragediach w Polsce ciezko powiedziec ze taka pogoda nagle sie zrobila:/)
Chcialbym was prosic o korekte(najlepiej ludzi ktorzy maja o tym pojecie) mojej diety ktora znalazlem na forum(ale o co chodzi podam dalej)A oto moja dieta:

Zapotrzebowanie: 2400 kcal


I Śniadanie - 6.30 – 7.00

Chleb żytni pełnoziarnisty – 80g
Tuńczyk w wodzie – 120g
Pomidor – 150g
Siemię lniane – 20g

II Śniadanie - 10.00

Ryż brązowy – 50g
Pierś z kurczaka bez skóry – 110g
Kalafior – 150g
Słonecznik, nasiona – 30g

III Posiłek - 13.00

Fasolka szparagowa – 45g
Mintaj świeży – 160g
Brokuły – 150g
Oliwa z oliwek – 10ml

IV Posiłek – przed treningiem - 16.30

Ryż brązowy – 70g
Pierś z kurczaka bez skóry – 90g
Brukselka – 150g
Orzechy włoskie – 30g

TRENING 18.00 – 19.15


V Posiłek – od razu po treningu - 19.15

Białko - 40g (jeśli masz hajs, możesz dodac także po treningu jakieś Bcaa, wtedy weźmiesz np: 30g białka i 10g Bcaa; taki przykład)

VI – 30 minut po treningu – 19.45

Białko jaja kurzego - 205g (z ok. 6 sztuk)
Pumpernikiel – 70g
Papryka czerwona – 100g
Papryka zielona – 100g

VII – Kolacja – 22.00 – 22.30

Twaróg chudy – 130g
Jaja kurze całe – 30g (pół)
Białko jaja kurzego – 70g (z 2 sztuk)

Czym zastapic pewne rzeczy: pumpernikiel(nie przepadam za tym-niemile wspomnienia xD) i bialka jaja kurzego(bo chodzi w tej diecie chyba o surowe bialka ale jakos mnie przeraza to aby jesc je surowe xD) a jesli musza juz byc te bialka to czym je zastapic by byla ich mniejsza ilosc(nie mam za bardzo kasy by jesc az tyle jajek a kury sobie nie uhoduje bo mieszkam w bloku xD) Czym rowniez zastapic tunczyka z rana?(wiecie no,ucze sie jeszcze i troche nie bardzo zeby wialo z geby ryba w szkole xD)

No i zasadnicze pytania: czy np piersi z kurczaka moga byc pieczone a nie gotowane?Mama mi szykuje jedzenie jak wyjezdzam na studia i mam to przez praktycznie tydzien to co mi upiecze.Gotowane by sie szybko zepsulo a sam nie jestem dobry w kuchni i zbyt duzo czasu by mi z tym schodzilo.To samo tyczy sie ryb-czy moga byc np takie swieze rybki wedzone jak sprzedaja w sklepach?Bo tez srednio mam czas zeby go gotowac...No i najwazniejsze pytanie:jak obcinac te wegle cale? mowili ze nie same wegle ale ogolnie te Jule czy tam KJ obcinac...Ale jak?Czy zmniejszac gramaturgie czy jak?No i tez co do gramatury...heh...czy to wszystko mam wazyc co do grama?

Wiem troche sie rozpisalem xD ale prosze was o pomoc gdyz chcialbym sie w koncu odchudzic(juz zbyt dlugo jestem gruby a teraz jakos mi odbilo na pktcie wygladu i musze sie odchudzic)

I taka formalnosc jeszcze:
Wiek 19
Waga ok 91kg(nie wiem czy cos spadlo lub poszlo do gory od miesiaca ostatniego wazenia sie dlatego pisze ok)
Wzrost 179-180cm
Staz 2 lata(az wstyd sie przyznac z tym wygladem:/ no ale diet nie bylo w ogole)
Trening 3 razy w tyg(ACT + aeroby w dni nietreningowe bede sie staral robic)
Odzywki oczywiscie moge jakies zakupic byle nie zbyt drogie;Pa dobre

P.S.sorki za tak dluga tresc.Tego kto to przeczyta i pomoze obdaruje SOG'iem xD Prosze o konkretne wypowiedzi.Dziekuje z gory

Tresc skopiowana z tematu zalozonego przezemnie na innym forum bo niestety nie uzyskalem konkretnej wypowiedzi na ten temat a bardzo mi zalezy na pomocy:) mam nadzieje ze tu uzyskam ta pomoc:) pozdrawiam:)
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje do korekty
Węglowodany masz mniej więcej na dobrym poziomie, ale 7 posiłek jest do poprawy - wyrzuć jajka i dodaj więcej chudego sera tak chociaż 200g. Tyle zadałeś pytań naraz że się pogubiłem trochę, ale postaram się na nie odpowiedzieć.

Czym rowniez zastapic tunczyka z rana?
Możesz zastąpić jajkami ale w grę wchodzą tylko same białka już bez żółtek, ewentualnie odżywką białkową.

czy np piersi z kurczaka moga byc pieczone a nie gotowane?
Mogą być gotowane jak i pieczone, ważne aby nie były smażone.

To samo tyczy sie ryb-czy moga byc np takie swieze rybki wedzone jak sprzedaja w sklepach?
To może być różnie, lepiej obstawić na ryby które są w puszcze.

jak obcinac te wegle cale?
Węglowodany zostaw jak masz teraz, głównym czynnikiem abyś gubił tłuszczyk będzie odpowiednio duża ilość aerobów, jak Byś obciął za dużo węgli to Byś bym nie do życia, zmęczony, nic by Ci się nie chciało - tak więc węgle zostaw.

Kila słów na temat aerobów:
- staraj się biegać rano na czczo tak z 30-40min. dziennie.
- nie jedz niczego tłustego.
- jak masz możliwość to śmigaj do sauny.
- ogólnie staraj się być dość aktywny fizycznie.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Maxi9012
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje do korekty
Dzieki za pomoc:) a jeszcze chcialbym wiedziec czym zastapic pumpernikiel?No i surowe bialka jaj?czy moge to zastapic np omletem z owsianymi?tylko jak to polaczyc by nie bylo tych bialek az tyle bo nie wyrobie na jaja a nie mam hodowli kur xD a czy aby napewno ryba z puszki bedzie zdrowsza od wedzonej?przeciez z puszki maja rtec z tego co sie dowiedzialem juz z innych zrodel...I czym zastapic wieczorne jajka(bo naprawde nie zjem surowych jaj i tez nie mam kasy za bardzo na kupowanie tylu jaj)?
  • 0

Maxi9012
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje do korekty
To jak pomoze ktos?:)
  • 0

LuckyOne
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Kino
    Foto i Photo;)
    Playstation 3;)
  • Staż [miesiące]:12+
  • Wzrost [cm]:184

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje do korekty
"przeciez z puszki maja rtec z tego co sie dowiedzialem juz z innych zrodel..."
Co to za źródła? :D
Szamaj ryby z puszki tylko odlewaj z nich olej (tuńczyk), czy sos pomidorowy (makrela).



"naprawde nie zjem surowych jaj"
To jedz ugotowane :D , mi tam waga leci w dół nawet przy jedzeniu sadzonych, tylko że smażonych na teflonie bez tłuszczu.



"VI – 30 minut po treningu – 19.45

Białko jaja kurzego - 205g (z ok. 6 sztuk)
Pumpernikiel – 70g
Papryka czerwona – 100g
Papryka zielona – 100g

VII – Kolacja – 22.00 – 22.30

Twaróg chudy – 130g
Jaja kurze całe – 30g (pół)
Białko jaja kurzego – 70g (z 2 sztuk)"

Ja bym wyrzucił całe jajo z VII posiłku, a w VI jadł 3 białka plus jedno całe...
  • 0

KlubFitness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje do korekty
Ja też wyrzuciłbym te 2 jajka z ostatniego posiłku a zamiast twarogu chudego daj jogurt naturalny. Trochę mało owoców w tej diecie,dorzuc 2 banany.
  • 0
Fitness, Judo, Karate, Kulturystyka, Siłownia.

www.klubfitness.pl



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024