Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kulturystyka kiedyś i dziś


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Kulturystyka kiedyś i dziś
Kulturystyka kiedyś, a Dziś :
Aby, szerzej zrozumieć temat, należy cofnąć się do, lat w których nie było jeszcze dopingu, ani nawet, odżywek dla sportowców..
,,Ojcem kulturystyki naturalnej był, Eugen Sandaw, "
Który, ponad 100lat temu zbudował, w ramieniu ponad, 49cn, i przy tym miał, idealne proporcije reszty, ciała a przy tym miał, siłę że jedną, ręką podnosił tyle, że obecni kulturysci, mieli by problem, uniesienia dwiema, rękami..
Jak wyglądała dieta Sandawa?
Wtedy nikt, nie przywiązywał, uwagi do tego, co je a posiłki spożywali raczej, instynktownie, były to takie, produkty jak:
Mieso, Nabiał, Jajka, nie płatki owsiane, czy tony ryżu...
Również Vince, Gironda, nimi swojej wielkiej muskulatory, nie wpychal w siebie ton, ryżu czy płatków, owsianych.. nikt, wtedy nie liczył kalorij, i nie, było też wśród kulturystow, ,, starej daty" podziału na Masę, i redukcję..
Vince Gironda zasłynął z tego, że dziennie, jadł 30surowych jaj.. a jak wyglądał, - Wystarczy wpisać, w gogle,- sylwetka Girondy, by się przekonać, że większość, współczesnych, koksiarzy się przy nim kryje....
Za, czasow dawnych kulturystow, nie bylo, maszyn trenigowych, wyciągów, i innych gadżetów, trenigowych
Które, zostały rozpowszechnione, wraz z suplemetami, przez człowieka, który był, przeciwieństwem, Vince Girondy, ,,Wejdera"
To, wlasnie za czasów Wejdera, powstał Klamliwy, marketing, promujący suplemety diety, i wszelkie gadzety treningowe...
Dzisiejsze sporty siłowe, pod tym względem są patologiczne, dzisiejszym silownianym, pakera, nie chcę, się robic pozadnego treningu.. na wolnych, ciezarach, mało kto Dzis, robi Ciężkie martwe ciagi,
Przysiady, Wioslowania, czy podciagania na drazku, za to do maszyn ustawiają się kilometrowe kolejki.
To, samo tyczy sie różnych, gadżetów, typu, rekawczki, paski, pasy ( szczególnie gdy są używane już od pierwszych serii)
Te, wszystkie gadzety mające, pomóc, w Treningu kulturystycznym tak naprawdę są, do niczego nie przydatne pod, względem fiziologicznym , moga tylko, zaszkodzić, przykładem, błędnej interpretacji, jest mit o tym, że pasy niby chronią, przed kontuzja. Co, jest absolutna, bzdurą, małp tego, udowodniono, że używając pasa, jest się bardziej, narażonym na kontuzję..
Kontrowersyjna , jest również, teoria na temat, spożywania białka, :
Cytat ,, Naturalny kulturysta, nie potrzebuje tyle, białka co ktoś na koksie"
Czy, oby napewno?
Dawniej, dieta Sandawa, Czy Girondy, zawierała mnóstwo, Białka, i Tluszczu, a mało węglowodanow, bialko, dochodziło, u nich, do 5gram,/kg mc pomimo iż byli to kulturtysci, naturalni..
Argumentem , za tym że kulturysta, naturalny potrzebuje, tyle samo a nawet, więcej bialka w diecie, niż koksiarz"
Jest, fakt że u kulturysty, naturalnego, nie dostarczającego hormonów, z zewnątrz spora część zjadanego białka, ( a raczej aminokwasow) będzie zużyta, do produkcij, hormonów, anabolicznych będzie to odpowiedz, na Ciezki trening, natomiast u kogoś, kto dostarcza sobie. Hormonów w formie, szczykawki takie zużycie, aminokwasow nie, występuje, z wiadomych względów...
Przyjmuje, się że aby w pełni, zaspokoić, produkcję, hormonów przez, organizm, przy ciężkim treningu, należaloby, by dostarczyć do organizmu, w posiłku, przedtrenigowym, oraz po trenigowym, ok 1g kg/mc pełnowartościowego białka...
" Cytat aminokwasy nie działają niema sensu brać aminokwasow"
Ten, mit o nie działających suplemetach tego, typu powstał, i jest powtarzany, przez koksiarzy, którzy będąc na bombie, kupili, aminokwasy, i myśleli, że odczują ich dzialanie, niestety. Tak nie, jest będąc, na koksie ( najsilniejszych, anabolikach)
Myślisz, że dorzucisz aminokwasy, a one " przebija, sie przez dzialanie koksu, i nagle zaczniesz, czuc, jeszcze, większego powera, "
To się grubo mylisz, ewentulalne dzialanie, jakiegokolwiek suplemetu w tym, czasie stłumi koks.. aminokwasy, to jedne z nielicznych suplemetow diety, których działanie, zostało potwierdzone, w badaniach klinycznych, w medycynie, są używane odpowiednie mieszanki aminokwasow, miedzyjnymi, do leczenia chorób, z ujemnym bilansem, azotowym.. więc, nie dajcie sobie wmówić, że aminokwasy, są nie skuteczne.
Druga, grupa mówiąca, o nieskutecznośći aminokwasow, to grupa heretykow,
,, Cytat uważam że aminokwasy, są zbędne na masie, bo jem dużo białka, to aminokwasy są mi nie potrzebne "
Hmm, po czym ta sama, osoba piszę, moje suplemety, to :
DAA, Kreatyna, a przed treningiem, biorę Akg,
Herezja, sama w sobie, Wszystkie, ww, suplemety należą, do aminokwasow więc, jak można pisać, że ma się białka dużo to aminokwasy, są zbędne, a jednocześnie, brać przy tym, kilka różnych aminokwasow, to, ta osoba, albo jest tak głupia, że niewie co bierze, albo naprawdę, wierzy, w to że nie są to aminokwasy..
Podejscie niektórych dzisiejszych exspertow, do treningu, również zadziwia, :
Cytat ,, A co Ci daje czas miedzy seriami"
Pewnie, że prościej iść na siłownię, zrobić trening nie, zważając na to, czy jest, się na treningu, godzinę, czy dwie, byleby, zrobić, trening, a po między, seriami rozmawiać, o dupie maryny..
Puzniej, słyszę ,, ja jestem kozak Dzis 2h byłem na siłowni"
A jak zapytam, a co zrobiłeś, w tym czasie?
Jak to co zrobilem 15s na klate, i 8 na triceps..
Tyle, to ,, ja bym zrobil, w mniej niż 40min.. "
Ale, jak kto woli, nie liczy się, ile czasu spędzisz na siłowni, ale, co w tym czasie, zrobisz...
Np, treningi Vince Girondy nie trwały dłużej jak 40min, a często jeszcze krócej, potrafił, Zrobic trening 10x10 przysiadow, z 10sekundowymi, odpoczynkami po między seriami.
  • 1

powah
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kulturystyka kiedyś i dziś

Sporo w tym prawdy, z tym białkiem to też smieszne. Przy wadze 82kg miałem grubo opnad 200g białka i jakieś 300g węgli. "Trener personalny" poradził mi żebym oczywiście obciął białko i dorzucił więcej węgli. Przytaknąłem po czym olałem go całkowicie. Niestety ludzie powtarzają jedynie jakieś zasłyszane herezje nie mając pojęcia o tym co tak naprawdę robią. Słuchanie własnego organizmu to klucz do sukcesu


  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kulturystyka kiedyś i dziś
Obcięcie, bialka, i zwiekszenie wegli, to - spowolnienie metabolizmu, i zwiększenie, poziomu. insuliny ( więcej wegli)
to, pewna a co za tym idzie, ?
więcej insuliny = mniej Testosteronu..
Spowolnienie Metabolizmu = mniejsze, spalanie Kalori..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024