Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

"Trening aerobowy po treningi mięśni nóg zmniejsza przyrosty mięśni nóg"

No to może ja 1-wszy

 

"Trening aerobowy po treningi mięśni nóg zmniejsza przyrosty mięśni nóg"

- teza wygłoszona przez zawodnika NAC z polskiej sceny na pewnym portalu ( z wiadomych wzgledów nie podaję imion i nazw ) podparta wycinkiem z branżowej gazety.

 

PoMocny Jakbyś to skomentował i się do tego odniósł?

 

Zaciekawiło mnie to ponieważ gdy dawniej kreciłem cardio po nogach odczucie pompy i zmęczenia było nieludzkie a domsy mniejsze.


Mateusz Pawlak ;)


PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: "Trening aerobowy po treningi mięśni nóg zmniejsza przyrosty mięśni nóg"

Nie ma to żadnego potwierdzenia, na zwiększony katabolizm nie wpływa jeden trening, a całokształt zwłaszcza w okresie redukcji. Jeśli przeprowadzamy redukcję zbyt drastycznie robiąc ogólnie zbyt dużo aerobów i treningów siłowych oraz podpieramy to niewystarczającą dietą wtedy wszystko się sypie.

 

Trzeba zauważyć że trening aerobowy to zupełnie inny rodzaj wysiłku niż trening siłowy, nawet jeśli robimy mocne interwały które są alternatywą to i tak będziemy pracowali głównie włóknami szybko kurczliwymi, a na treningu siłowym z reguły wykonuje się przedziały 6- 12 powt- w porywach do 15. Oczywiście do katabolizmu dochodzi w przypadku gdy podczas redukcji robimy zgodnie z mitem "na rzeźbę dużo powtórzeń" i dodatkowo robimy aeroby na potęgę.

 

Prawidłowo rozplanowany i urozmaicony trening siłowy na masie gdzie głownie ćwiczymy dużymi ciężarami dzięki temu że mamy nadwyżkę kaloryczną + rozsądna ilość aerobów nie doprowadzą do zmniejszenia przyrostów. Wręcz przeciwnie- trening siłowy na dużych obciążeniach+ nawet większa intensywność aerobów wykonanych po takim treningu albo silny interwał skutecznie pobudzą inne rodzaje włókien mięśniowych. Natomiast dzień- dwa dni po treningu nóg odradzam robienie aerobów- dajmy nogom odpocząć i odbudowywać się!


  • 0

Litwin81
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Różne
  • Staż [miesiące]:Długi
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:170/15*120
  • Wyciskanie [kg]:140/19*100
  • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: "Trening aerobowy po treningi mięśni nóg zmniejsza przyrosty mięśni nóg"

Cenna uwaga z tym jednym dniem luzu po nogach,wiadomo że człowiek się podpala na redukcji i chce cisnąć za wszelką cenę.Z tym cardio to na początku myślałem że może dlatego zmniejsza przyrosty,bo przepływ krwi się zwiększa i jest zwiększona cyrkulacja jej,co powoduje że hormony nie łączą się z receptorami tak,jakbyśmy nie robili aerobów i tętno i przepływ krwi byłby niższy.Ale nie wiem jak to się ma  w rzeczywistości,natomiast jeżeli to powiedział Karmowski to w ogóle tej teorii bym nie rozważał ;)


  • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

1 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024