Skocz do zawartości


Zdjęcie

KFP o Kung Fu pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
Jako że raczej w dziale się nic nie dzieje oprócz informacji o seminariach oraz sporadycznych ale ciekawych wymianach zdań pomiędzy dwoma użytkownikami, chciałbym jednego z nich zapytać odnosząc się do wypowiedzi w innym temacie

To że się czasami w pewnych szczególnych okolicznościach czepiam Yiquan, jest oznaką że szanuję ten styl, najbardziej oprócz Ziranmen i kilku innych, które można zliczyć na wszystkich 7 palcach stolarza. ;-)

Czy szanowny użytkownik może wymienić te pozostałe style obok Ziranmen które miał na myśli najlepiej w kolejności (rozumiem że Ziranmen to nr 1)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

Czy szanowny użytkownik może wymienić te pozostałe style obok Ziranmen które miał na myśli najlepiej w kolejności (rozumiem że Ziranmen to nr 1)

zgaduje ze nr 2 zaczyna sie na xing a konczy na yiquan
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

Jako że raczej w dziale się nic nie dzieje oprócz informacji o seminariach oraz sporadycznych ale ciekawych wymianach zdań pomiędzy dwoma użytkownikami, chciałbym jednego z nich zapytać odnosząc się do wypowiedzi w innym temacie

To że się czasami w pewnych szczególnych okolicznościach czepiam Yiquan, jest oznaką że szanuję ten styl, najbardziej oprócz Ziranmen i kilku innych, które można zliczyć na wszystkich 7 palcach stolarza. ;-)

Czy szanowny użytkownik może wymienić te pozostałe style obok Ziranmen które miał na myśli najlepiej w kolejności (rozumiem że Ziranmen to nr 1)


Tego się nie da tak po prostu wymienić, nie wszystko pamiętam, co sobie kiedyś obmyśliłem o poszczególnych stylach, a moja opinia się ciągle zmienia.... Powiedzmy, że Tongbeiquan, z tej odmiany którą Tomasz ćwiczy jako swój drugi w kolejności a może teraz główny styl. Powiedzmy, że Daishixinyiquan który Jarek ćwiczy jako swój główny styl od lat. Powiedzmy, że Zimenquan w jednej linii przekazu, ale tu nie mam całkowitej pewności. Powiedzmy, że może Modliszka z Yantai naszych znajomych kolegów...


zgaduje ze nr 2 zaczyna sie na xing a konczy na yiquan


Mogłoby tak być, ale jest zbyt wiele podstyli i linii przekazu, nie mogę się zdecydować na jeden, więc odpuszczam wszystkie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
Co do 7-go, brakującego stylu, na razie niech to pozostanie tajemnicą...
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania


zgaduje ze nr 2 zaczyna sie na xing a konczy na yiquan


Mogłoby tak być, ale jest zbyt wiele podstyli i linii przekazu, nie mogę się zdecydować na jeden, więc odpuszczam wszystkie.

Możesz wymienić te najbardziej wartościowe twoim zdaniem.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
Na pewno bardziej odmiany z Hebei niż z Shanxi. Myślę, że głównie odmiana Shan Yunxianga, ale ta, którą nauczał później, np Li Wenbina, choć nie wiem na jakim poziomie sa spadkobiercy Li Wenbina.
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
a jak się do tego ma to co pokazuje Di Guoyong
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
To jest "stary styl" Shan Yunxianga, czyli w zasadzie tradycyjny Xingyiquan Li Cunyi i Guo Yunshenga wykonywany chyba poprawnie na ile mi się wydaje.
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
A czy w polsce ktos uczy xingyiquan ?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
Na szczęście chyba nie ;-) Bo mogłaby to być ściema jakaś. No ale jest w Polsce Yiquan. :) Aczkolwiek się czepiam nieraz szczegółów, Yiquan jest zasadniczo lepszy od Xingyiquan, bo jest takim jakby destylatem z niego zrobionym przez Wang Xiangzhai`a z unowocześnieniami Yao Zongxun`a.

Z tym, że najlepszym kungfu jest Savate w formie sprzed I WŚ i boks bez rękawic, na przykładzie filmików z Carlem Cestari które wklejałem w dziale Combat i tutaj :cool:
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
Przez skromność nie wspomniał ze najlepszym stylem jest Wosiu Quan ;-) :)
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

Na szczęście chyba nie ;-) Bo mogłaby to być ściema jakaś. No ale jest w Polsce Yiquan. :) Aczkolwiek się czepiam nieraz szczegółów, Yiquan jest zasadniczo lepszy od Xingyiquan, bo jest takim jakby destylatem z niego zrobionym przez Wang Xiangzhai`a z unowocześnieniami Yao Zongxun`a.

Do Yiquan już mnie z Haierem przekonaliście jakiś czas temu, nie bez znaczenia pozostały posty na temat Yiquan użytkownika sportsport oraz wasze wymiany zdań ;) , a to że pytam o Xingyiquan to czysta ciekawość.

Z tym, że najlepszym kungfu jest Savate w formie sprzed I WŚ i boks bez rękawic, na przykładzie filmików z Carlem Cestari które wklejałem w dziale Combat i tutaj :cool:

Savate sprzed I WŚ nie jestem w stanie ocenić, a co do boksu bez rękawic... uważam że należy spróbować a potem pomedytować ;)

Przez skromność nie wspomniał ze najlepszym stylem jest Wosiu Quan ;-) :)

Sam przecież uskuteczniasz Haier Quan :) to co tu szpilki wbijasz ;)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

Przez skromność nie wspomniał ze najlepszym stylem jest Wosiu Quan ;-) :)



Nie, to się miało nazywać jakoś tak: LeXiaZiranQuan, ale w sumie jeszcze nie zszedłem z gór Syczuanu, nie usystematyzowałem swojego stylu i nie napisałem osobistego QuanPu... :)
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
LeXiaZiranQuan - jak to tłumaczyć? (wychodzi następna naturalna/spontaniczna pięść) i co to QuanPu...
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
No widzisz KFP, to forum jest już martwe na amen. Pies z kulawą nogą tu nie przyjdzie aby coś skomentować. Niektórzy tylko traktują to forum jako swoją tabliczkę ogłoszeniową. Trafiłeś tu za późno, bo tu już prawie wszystko napisano lata temu. Ale jak masz cierpliwość, to kop w archiwum, mnóstwo informacji, nieraz unikalnych i nieraz kupa śmiechu.


LeXiaZiranQuan - jak to tłumaczyć? (wychodzi następna naturalna/spontaniczna pięść) i co to QuanPu...


No jak już nikt nie przyszedł i nie wytłumaczył, to ja muszę sam wytłumaczyć... To taki żart z mojej strony.

Mam na imię Wojciech. W rdzeniach wyrazowych języka polskiego i ogólnie języków słowiańskich, "woj" to wojownik a "ciech" to cieszyć się, radować, tak więc "woj-ciech" to cieszący się, radosny wojownik. Takim zgrubnym tłumaczeniem na chiński jest le xia, gdzie "xia" to jakby rycerz po naszemu, a "le" to coś w rodzaju radosny, wesoły czy ucieszony. Drugim dnem jest hołd dla Du Xinwu z Ziranmen, który uzyskał przydomek NanBeiDaXia czyli Wielki Rycerz Południa i Północy. Trzecim dnem jest to, że oprócz Ziranmen jest jeszcze inny, bardzo podobny ale dużo rzadszy styl powołujący się też na Xu Xiake (Karła Xu) jako twórcę stylu, który nazywa się Ziranquan.

A QuanPu, to coś w rodzaju podręczników czy zapisów stylu.

Wystarczy?

Bo mam wrażenie, ze jedyną tytaj aktywnością mogą być Twoje pytania i moje odpowiedzi... Co mnie już lekko nudzi. Ale jak chcesz, to pytaj dalej, może parę dni wytrzymam, a potem zastanowię się nad dalszym tutaj udziałem.
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

No widzisz KFP, to forum jest już martwe na amen. Pies z kulawą nogą tu nie przyjdzie aby coś skomentować. Niektórzy tylko traktują to forum jako swoją tabliczkę ogłoszeniową. Trafiłeś tu za późno, bo tu już prawie wszystko napisano lata temu. Ale jak masz cierpliwość, to kop w archiwum, mnóstwo informacji, nieraz unikalnych i nieraz kupa śmiechu.

Archiwum ciekawe no i zdecydowanie za późno tu trafiłem ale czasu nie cofnę.

LeXiaZiranQuan - jak to tłumaczyć? (wychodzi następna naturalna/spontaniczna pięść) i co to QuanPu...


No jak już nikt nie przyszedł i nie wytłumaczył, to ja muszę sam wytłumaczyć... To taki żart z mojej strony.

No rozwinięcie LeXiaZiranQuan to chyba tylko ty mogłeś rozwinąć. Co do QuanPu to faktycznie chyba wśród użytkowników znany termin.

Wystarczy?

Wystarczy ;) na dziś

Bo mam wrażenie, ze jedyną tytaj aktywnością mogą być Twoje pytania i moje odpowiedzi... Co mnie już lekko nudzi. Ale jak chcesz, to pytaj dalej, może parę dni wytrzymam, a potem zastanowię się nad dalszym tutaj udziałem.

Nie zapominaj że jeszcze czasem pojawia się informacja o seminariach.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
oczywiście że prawie martwe... bo oprócz "oszołomów" (w odczuciu niektórych oczywiście) i ludzi "wiedzących" (w opinii ich samych chyba) jest jeszcze garstka "znających prawdę" (ale oni trenują ciężko i nie maja czasu pisać - takie mam wrażenie). I potem się trafiają perełki w postaci, wiem ale nie powiem .. albo to tajemnica... są jeszcze apacze (łażą i paczą)



  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

No rozwinięcie LeXiaZiranQuan to chyba tylko ty mogłeś rozwinąć.


A co Ci nie pasuje? Tłumaczenie? Sposób transliteracji wg pinyin czy co? Wg mnie jest OK. Może niepotrzebnie zbijam wyrazy i czytelniej dla niektórych by było Le Xia Ziran Quan ale stosuję to tylko do jednolitych nazw własnych, tak jak Chińczycy w tekstach angielskojęzycznych.






oczywiście że prawie martwe... bo oprócz "oszołomów" (w odczuciu niektórych oczywiście) i ludzi "wiedzących" (w opinii ich samych chyba) jest jeszcze garstka "znających prawdę" (ale oni trenują ciężko i nie maja czasu pisać - takie mam wrażenie). I potem się trafiają perełki w postaci, wiem ale nie powiem .. albo to tajemnica...


Napisz chłopie po prostu do kogo pijesz i o co Ci chodzi, to będę wiedzieć jak mam się do tego ustosunkować.



A wklejenia do tematu tego klipu to nawet nie chce mi się komentować :nie:
  • 0

budo_kfp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania

No rozwinięcie LeXiaZiranQuan to chyba tylko ty mogłeś rozwinąć.


A co Ci nie pasuje? Tłumaczenie? Sposób transliteracji wg pinyin czy co? Wg mnie jest OK. Może niepotrzebnie zbijam wyrazy i czytelniej dla niektórych by było Le Xia Ziran Quan ale stosuję to tylko do jednolitych nazw własnych, tak jak Chińczycy w tekstach angielskojęzycznych.

Ehh źle się wyraziłem przetłumaczyć mógł każdy obeznany, a co do transliteracji wg pinyin nie mam pojęcia co to więc już się nie odzywam :D ale wytłumaczenia z drugim i trzecim dnem to już nie koniecznie każdy użytkownik dałby rade, grono zawęża się do znających twoje imię oraz znających pozostałe elementy układanki.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KFP o Kung Fu pytania
do nikogo .. to luźne pierdolenie kotka za pomocą młotka..

nie wymagam komentowania..nawet nie oczekuje... ale posłuchaj, fajny kawałek .. może sie spodoba...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024