Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
W imieniu Renshi Václav Šimek 6 dan Goju Ryu, mam zaszczyt zaprosić Wszystkie zainteresowane osoby na zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu.
Informacje: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tel. 693729169

Organizujemy wyjazd grupowy z miejscowości Żary!!!
Dołączona grafika
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
szkoda , że w Polsce nie ma seminariów tej lini Goju Ryu
  • 0

budo_yondan4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
a co to już Was sensei Yagi wyrzucił z Meibukanu Goju- Ryu ? Przecież Slimek jeszcze niadawno nosil Jego naszywki. Teraz dostał stopien wyżej u innego mistrza, normalka.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Yondan zapraszam na zgrupowanie, poznasz sensei Vaclava i wtedy osądzisz:)
Jeżeli nie chcesz uzyskać informacji na temat zgrupowania to daj sobie na wstrzymanie:)
Przepychanki słowne mnie nie interesują. Wolę przepychać się na macie:), zapraszam jeżeli masz ochotę podzielić się z nami swoją wiedzą:)
Czechy nie są tak daleko więc i z Tarnowskich Gór można się tam dostać:) Zapraszam!!!
Problem w organizacji zgrupowań systemów, które w Polsce raczkują jest taki, że zapaleńców chcących uzyskać wiedzę lub pogląd na ich temat jest naprawdę niewielki odsetek, a co za tym idzie bardzo mała frekwencja. To wiąże się z kosztami, które mogą przerosnąć organizatora:)

P.s. Nikt nas nie wyrzucił :) to nie te czasy:)
  • 0

budo_yondan4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
To powiedz dlaczego odeszliście. Poziom byl za słaby? a może za dużo wymagali ? To jest ciekawe !!!!!! NAPISZ
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Po pierwsze Polityka Yondan(pewne sprawy nie były dla mnie przejrzyste), po drugie tak jak powyżej zapraszam do siebie lub na zgrupowanie do Vaclava:) Przestań trolować bo pomyślę, że jesteś nieudacznikiem, który tylko w ten sposób potrafi się dowartościować:)
  • 0

budo_yondan4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
mnie nie interesują zgrupowania, których organizatorzy "skaczą" co chwile z jednej organizacji do drugiej bo jak ich traktować.Wolę robić jedno a dobrze przez wiele lat. Robicie tak jak politytycy raz w PiS , potem w PO za chwilę w SLD bo coś można ugrać. Wyższy stopień chyba tylko bo nie możesz podać żadnych argumetów. Niedawno organizowałeś seminarium z młodym Yagi pisałeś jak było świetnie. Teraz już jest beeee. Za chwilę nowy mistrz też będzie beeee i tak w kółko.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Zapraszam na zgrupowanie, a skakać będę gdzie mi się będzie podobało:)
Rób swoje i zajmij się treningami jednego systemu dla mnie to za mało:) i zostaw w spokoju moją osobę itd:)
Warto udać się do sensei Vaclava na zgrupowanie. Odwiedzam go regularnie i jest w nim moc:)

P.s. Czyli jesteś nieudacznikiem-przepraszam moderatora, ale nic na to nie poradzę takie są fakty.
  • 0

budo_yondan4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
usilujesz za wszelka cenę zdestabilizować polskie Goju-Ryu , na razie są tego słabe efekty i chyba tak pozostanie. Na koniec dobra rada nie skacz tak często bo sobie możesz nogę skrecić. Jeszcze to Twoje piękne sformulowanie " jest w nim moc" - w Pudzianowskim jest jeszcze większa moc, pozdrawiam.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Yondan widzę że moc jest także we mnie. Jeżeli uważasz że informacja o zgrupowaniu to próba destabilizacji Polskiego Goju Ryu to dodatkowo jesteś Mega Ignorantem :)
Goju Ryu w Polsce ma się dobrze i niech tak zostanie, nic mi do tego. Czy wszystko musi wiązać się ze spiskami itp. Kompleksy małych ludzi są przerażające:)
Jak do tej pory to chyba pracuję na nazwę Goju Ryu(w przeciwieństwie do Ciebie), gdyż to ja sprowadziłem Victora Panasiuka do Polski (co prawda nie mogłem już wtedy zorganizować zgrupowania), którego uważam za gościa który ma Mega moc. To ja sprowadziłem do Polski Akihito Yagi, który też ma ekstra wiedzę z tego zakresu. Nie jest dla mnie ważne w jakich oni są obecnie organizacjach. Sensei Vaclav posiada taki zakres wiedzy z Goju Ryu, że niejedną osobę mógłby zawstydzić i od niego się uczę. Sprowadziłem ich bo chciałem, ich wiedzy.
Masakra, ja chcę trenować !!! Ryusyokai to prosta linia od Meibukan Goju Ryu człowieku tylko bez kata Genbu, Byakko itd., poczytaj trochę przynajmniej.
Wpadnij kiedyś do Nas potrenuj porozmawiaj:)
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Tedo a czym się różni Ryusyokai od IOGKF? Kihon, kumite inne wykonanie kata czy może bunkai. Jakbyś mógł przedstawić krótką charakterystykę.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Kris tutaj masz chyba najlepiej opisane co znajdziemy w Ryusyokai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kata różni się detalami, które jednak są dostrzegalne gołym okiem
Zapraszam na zgrupowanie, gdzie będzie międzynarodowa ekipa. Na miejscu spotkają się trenujący z Czech, Słowacji, Rosji, Kazachstanu i Polski tyle wiem do dnia dzisiejszego:)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Yondan
Nie wydaje mi się aby GR było tak słabe w Polsce aby jeden klub był w stanie go zdestabilizować.

Tedo
Bez wyzwisk i prywatnych wycieczek poproszę. Niestety tak się składa że jako szef organizacji podlegasz ocenie i możesz być publicznie krytykowany, jako osoba publiczna.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Witam Tedo.
Pomijając te czy inne historie, masz zapewne pewien "przegląd" sytuacji dotyczący Goju ryu. Mnie też interesuje bardzo jakie są różnice pomiędzy "moim" IOGKF, a organizacjami/nauczycielami, które "propagujesz. Dla ścisłości sprawy guzik interesują mnie różnice w kata, interesuje mnie temat "bunkai", interpretacji i "realności".
Jako praktyk realnych systemów walki zapewne domyślasz się o czym piszę.
Jeżeli wolisz pogadać na PW to jak najbardziej.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
innych pewnie również interesują te zagadnienia wiec proszę opisz to na forum
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Realność? Bunkai? Ok :)
Niezależnie jaka to jest organizacja Karate, realność bunkai zależy od osoby która interpretuje ruchy znajdujące się w Kata. Kolejną sprawą jest "przełożenie" pewnych elementów na dzisiejsze czasy. Kiepski mistrz, nawet z najlepszą wersją bunkai nic nie wskóra poza salą(czyli tzw dogodnymi warunkami wręcz laboratoryjnymi). Realność to nie tylko fizyczność, ale ponad wszystko głowa-nasza psychika. Należy pamiętać, że poza interpretacją, którą pokazują Nasi mistrzowie, sami musimy szukać odpowiedzi i tzw patentów. Każdy z nas ma inną budowę ciała. Niektóre techniki nawet w przełożeniu na współczesne realia mogą być dla Nas nieodpowiednie, możemy mieć problem z ich wykonaniem w akcji-dynamicznie itp. Należy szukać własnych odpowiedzi i rozwiązań, które będą sprawdzały się sytuacjach nie tylko w Dojo, ale także na ulicy itp. Schemat, trzon według którego idziemy do przodu jest ok, pod warunkiem, że nie zamkniemy się w tych czterech ścianach, które ktoś nam postawił.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Tedo, wszystko co napisałeś powyżej jest jak najbardziej oczywiste i słuszne. Bardzo ważne, wręcz zasadnicze powinno być takie trochę "własne" interpretowanie techniki. Generalnie to jednak to jednak preferuje się system "kalki" i jak najdokładniejszego powtórzenia ruchów nauczyciela.
Nie odniosłeś się jednak do mojego zasadniczego pytania dotyczącego różnic w poszczególnych szkołach z którymi miałeś okazję się zapoznać.

Realne bunkai? Tak wiem, brzmi to może i dziwnie ale karate nie powstało przecież po to, żeby za pomocą age uke bronić się przed atakiem w głowę...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Gaweł, które jest bardziej realne, które bunkai jest lepsze? Różnice jakie są w poszczególnych szkołach? Myślę, że jest to temat rzeka i można to zrobić tylko poprzez analizę któregoś z kata. Może uznasz to za brak odpowiedzi, jednak można to przekształcić w pierwszy krok do wspólnego zgrupowania dwóch szkół Goju Ryu. Pomyślcie nad tym:)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Tedo
Nie do końca się z Tobą zgodzę. To o czym piszesz to ostatni etap nauki bunkai. Żeby nauczyć się interpretacji kata trzeba mieć dość solidne podstawy nie tylko techniczne.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie z Hanshi Shigetoshi Senaha 9 Dan Goju Ryu
Co do wspólnego spotkania i jakiegoś tam przeanalizowania dwóch szkół to dosyć ciekawa koncepcja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024