Skocz do zawartości


Zdjęcie

TFC (Team Fighting Championship)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

TFC (Team Fighting Championship)
TFC Event 1

Walka zespołów z Polski i Szwecji




Podobno Polacy wygrali w finale z Rosjanami.


Dalszych szczegółów typu kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego, nie znam.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Widać przewagę doświadczenia i warunków fizycznych ;)
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)


Wklejam z przymrużeniem oka, ale wyjątkowo się z nim tutaj zgadzam. To nie MMA, tylko zwykła bójka.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Tydzień temu było w Knajpie i w Ulicy, ale mod skasował.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Ciekawe jak tutaj inny moderator zinterpretuje budo regulamin ;-)
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Sporty walki się rozwijają i nie liczył bym na to że MMA w obecnej formie będzie ostatnim ogniwem "ewolucji" a jedną dalszych możliwości są właśnie walki grupowe.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Sporty walki się rozwijają i nie liczył bym na to że MMA w obecnej formie będzie ostatnim ogniwem "ewolucji" a jedną dalszych możliwości są właśnie walki grupowe.

Czemu więc nie ma grupowego boksu, zapasów, karate czy nawet podnoszenia ciężarów?
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Grupowe karate przecież jest.

Osadniku, poczekamy zobaczymy. ;) Chociaż, nie było chyba wzmianki o "kibicach", wiec reg. nie jest naruszony. ;-)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Wklejam z przymrużeniem oka, ale wyjątkowo się z nim tutaj zgadzam. To nie MMA, tylko zwykła bójka.



Wklejanie w tym kontekście Murata, nawet z przymrużeniem oka, jest jednak dosyć żenujące. Każde MMA na niezbyt wysokim poziomie to bójka, tyle, że 1 na 1, czyż nie (pomijając to że w języku prawnym bójka to walka kilku osóB)?



Tydzień temu było w Knajpie i w Ulicy, ale mod skasował.



Do Knajpy nie uczęszczam, na Ulicy przemknął mi chyba tytuł Legalne Ustawki cy coś podobnego, ale nie czytałem, to to było?




Grupowe karate przecież jest.

Osadniku, poczekamy zobaczymy. ;) Chociaż, nie było chyba wzmianki o "kibicach", wiec reg. nie jest naruszony. ;-)



To o to chodzi? No prawdę mówiąc nie wiem co myśleć...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Wklejanie w tym kontekście Murata, nawet z przymrużeniem oka, jest jednak dosyć żenujące. Każde MMA na niezbyt wysokim poziomie to bójka, tyle, że 1 na 1, czyż nie (pomijając to że w języku prawnym bójka to walka kilku osóB)?

Nie. To, że zawodnik jest na niskim poziomie nie znaczy, że sam sport taki jest. Tutaj natomiast nie ma ducha sportu - czterech kolesi rzuca się na czterech innych kolesi "na pełnej kurwie", jeden z nich oberwie głupim fartem i padnie, i nagle dwóch gości okłada jednego, potem trzech, wreszcie czterech. Ot, huligańska bójka właśnie. Mało miejsca na taktykę, zero miejsca na walkę w różnych płaszczyznach (bo jak powalczysz w parterze z trzema przeciwnikami), na pacing (bomby i 120% energii w krótkim czasie vs technika i stopniowe rozmontowanie przeciwnika), na kontrole przestrzeni. To właściwie to samo co Fight Football - takie nowożytne zaspokajanie rządzy krwi mas ludu. Po co?

PS. Nie czuję się z najmniejszym stopniu zażenowany wklejeniem tego klipu. Myślę, że żaden prawdziwy fan sportów walki nie będzie tego oglądał. Co innego pseudo-celebryci którzy lubią się pokazać na widowni KSW, ludzie którzy oglądają MMA bo Najman się bije, albo kibole.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Coś mi się wydaje że podobne argumenty pewnie rzucali jakieś 20 lat temu kickbokserzy i bokserzy patrząc na mma - jak to można walczyć jak ktoś na ziemi leży ? Przecież z takiej opresji nie da sie wyjsc itd.
Jeśli chłopaki regularnie trenują pod takie warunki\zasady walki to jest sport. Jak to nie ma miejsca na taktykę ?Jest ale na inną niż w mma bo tutaj musisz patrzeć czy kolega z teamu nie potrzebuje pomocy, czy zza pleców nikt Cię nie zaatakuje itd.

Trochę otwartego podejścia do nowości bo za kilka lat zaczniesz głosić poglądy jak Rysiek M. :)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
To ja jeszcze raz, to co było w usuniętym temacie.

Leją się, chamy, grupowo. :)




  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Coś mi się wydaje że podobne argumenty pewnie rzucali jakieś 20 lat temu kickbokserzy i bokserzy patrząc na mma - jak to można walczyć jak ktoś na ziemi leży ? Przecież z takiej opresji nie da sie wyjsc itd.

Bo nie mieli pojęcia, z czym to się je, i chronili dupy. Nie dość, że nie mam nic przeciwko MMA, to jeszcze chciałbym powrotu do korzeni, do vale tudo. Ale to tutaj to przegięcie.

Jeśli chłopaki regularnie trenują pod takie warunki\zasady walki to jest sport. Jak to nie ma miejsca na taktykę ?Jest ale na inną niż w mma bo tutaj musisz patrzeć czy kolega z teamu nie potrzebuje pomocy, czy zza pleców nikt Cię nie zaatakuje itd.

Nie powiedziałem, że nie ma - powiedziałem, że jest mało. No bo cóż ci z taktyki, jeśli któryś twój teammate zarobi lucky shot i nagle atakuje Cię dwóch, a pozostali twoi kumple są związani 1v1? Co zrobisz?

Trochę otwartego podejścia do nowości bo za kilka lat zaczniesz głosić poglądy jak Rysiek M. :)

A za kilka lat - po 10 w drużynie i kastety. A jeszcze później - piły łańcuchowe. Trochę otwartego podejścia!
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
a)No to tu też masz soccer kicki i stompy tylko w jeszcze bardziej "ulicznej"wersji :)
b)Nie wiem co robię bo się w to nie bawie ale wydaje mi się że kwestia czasu jak podczas rozwoju takiej formuły powstaną pomysły jak taki problem rozwiązać ;-)
c)To nie za kilka lat - wystarczy do Krakowa pojechać - tam masz to dzień w dzień od wielu lat ;p
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

A za kilka lat - po 10 w drużynie i kastety. A jeszcze później - piły łańcuchowe. Trochę otwartego podejścia!


Shabu, zobacz filmiki z "rycerzami". Dokładnie to samo co z tymi "kibicami", tylko jedni są w zbrojach. Na treningach okładają sie styliskami od kilofów.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Shabu, zobacz filmiki z "rycerzami". Dokładnie to samo co z tymi "kibicami", tylko jedni są w zbrojach. Na treningach okładają sie styliskami od kilofów.

Widziałem ten filmik i myślę, że to dokładnie to samo zjawisko, czyli napierdalanie się pod jakimkolwiek pretekstem (tu: odtwarzania historii).
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)
Marudzisz shabu, równie dobrze mógłbyś narzekać, że w piłce nożnej we trzech atakują jednego - i bardzo często od tyłu. Są zasady, jest dobrowolna zgoda uczestników - mamy do czynienia ze sportem. Wymagającym dużo zmysłu taktycznego i pracy grupowej.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)

Marudzisz shabu, równie dobrze mógłbyś narzekać, że w piłce nożnej we trzech atakują jednego - i bardzo często od tyłu. Są zasady, jest dobrowolna zgoda uczestników - mamy do czynienia ze sportem. Wymagającym dużo zmysłu taktycznego i pracy grupowej.

Baw się dobrze przy oglądaniu tego czegoś. Ja poczekam na grupowe podnoszenie ciężarów albo drużynowego zbijaka poprzez pchnięcie kulą.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TFC (Team Fighting Championship)


:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024