Skocz do zawartości


Zdjęcie

warszawa i FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_martymcfly
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

warszawa i FMA
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Nazywam się Mateusz i jestem zainteresowany nauką FMA. Wygooglałem kilka szkół w Warszawie. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi jedną z nich polecić? Wiem, że zaraz wszyscy mi napiszą, że powinienem pójść na zajęcia, ale nie miałem do tej pory kontaktu ze stickifightingiem, więc nie wiem czym się kierować przy wyborze. Zależy mi na prawdziwej metodyce FMA i treningach z kontaktowymi sparingami Przeglądałem forum i nie chciałbym trafić na wynalazek jak combat kalaki. Proszę o poradę. W grę wchodzą również zajęcia indywidualne, jeżeli możecie kogoś konkretnego zaproponować. Dziękuje uprzejmie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa i FMA
szanowny kolego -

problem z "warszawskim FMA" polega na tym że dopiero od jakiegoś krótkiego czasu w ogóle zaczęło się szerzej słyszeć o jakichkolwiek sekcjach warszawskich , zależy również czego poszukujesz ale jeśli bezpośredniego przekazu czystego stylu z filipin TO SIĘ MOCNO ROZCZARUJESZ , ponieważ prawdopodobnie wszędzie jest to mieszanka różnych szkół filipińskich.

Jeśli naoglądałeś się filmików DOG Brothers i chciałbyś tak jak oni powalczyć - to tego w ogóle nie uświadczysz - ale może i lepiej bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za twoje zdrowie , zresztą nastaw się od razu na podpisanie papierka że jak sobie coś zrobisz albo tobie ktoś coś zrobi - to klub czy stowarzyszenie - ma to w dupie i nie bierze odpowiedzialności , a stracić oko jest dość łatwo idąc dalej przygotuj się na wydatki i to znaczne ... gdybyś chciał kupić wszystko naraz od ochraniaczy poprzez wszystkie duperele to z kilku tysi wyskoczysz.

Ponieważ temat który poruszyłeś jest wbrew pozorom skomplikowany i zagmatwany dlatego powiem tak :

jeśli poważnie chcesz podejść do nauki FMA to żeby nie wiem co NIE UNIKNIESZ pochodzenia sobie na różne sekcje , tylko ta metodą oddzielisz ziarno od plew ( i myślę że NIE musisz od razu płacić zwyczajnie poproś czy możesz sobie wpaść na trening raz czy dwa i popatrzeć ), jednak widzę i pewne zagrożenie mianowicie brak Ci wiedzy z tego zakresu , co może znacząco wpłynąć na Twoja ocenę , a to co z pozoru może wydać Ci się ciekawe i dobrze rokujące po kilku miesiącach jak złapiesz o co chodzi może się okazać zupełnie NIE tym czego oczekiwałeś !

zatem zrób tak - zamiast angażować się od razu na 120% wyluzuj się i podejdź do tematu jak pragmatyk i realista , nie pakuj się w wielkie koszty a jedynie zainwestuj w eskrimę ( 2 patyki z ratanu ) + spodnie dresowe i podkoszulek , to w zupełności powinno Ci wystarczyć aby rozpocząć swoją przygodę , gdyby było inaczej i ktoś wmawiał Ci że potrzebujesz czegoś więcej to będziesz od razu wiedział że treningi są komercyjne , podsumowując czeka Cię najpierw spora praca przy samym znalezieniu odpowiedniego miejsca dla siebie i tylko wtedy kiedy się do niej przyłożysz ( a nie na wariata zaczniesz latać byle gdzie byle szybko ) znajdziesz swoje miejsce. Mało mów dużo słuchaj i obserwuj , nabytą wiedzę konfrontuj z wypowiedziami i spostrzeżeniami innych w necie , a i jeszcze jedno bez wątpienia kilka mieszków upłynie zanim opanujesz podstawy - w tym czasie zapewne wyrobisz sobie swoje własne zdanie zarówno na poziom kształcenia jak i faktyczne możliwości twoich przyszłych instruktorów nauczycieli - jest tu na Vortalu - pewna sympatyczna osoba o nicku zax napisz do niej na priva , ten człowiek zapewne MA odpowiednią wiedzę i może zechce się nią z Tobą podzielić !

cizzia
  • 0

budo_martymcfly
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa i FMA
Dziękuje za odpowiedź dobry człowieku :) Pozdrawiam, M.
  • 0

budo_balintawak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: warszawa i FMA
Pugay!
Dorzucę swoje 3 grosze ;) nie kupuje kijków, zadzwoń do trenera i powiedz, że chcesz przyjść (trener FMA ma zawsze zapasowe kije ) zobaczyć jak trenuje (pierwszy trening musi być za darmo i nie tylko w FMA ) i poćwicz ten trening. Zobacz czy Ci opowiada sposób prowadzenia, atmosfera czy sam system FMA. Z opowiadań, czy opisów nie dowiesz się najważniejszego czy ten trener jest odpowiedni dla Ciebie.
W Wa-wie i okolicach jest ich kilka, nie będę polecał konkretnego bo wszyscy jesteśmy jak jedna wielka rodzina :D
Mabuhay!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024