Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan trening a Kyokushin trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening
Świetną dynamikę i łapie się trenując z gumami oporowymi. Zauważyłem, że gumy też fajnie wpływają na trening równowagi.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening

Pierwsza z brzegu ...

Dziękuję, faktycznie szkoda, jeśli późno się to odkrywa. Ale zawsze warto poszukiwać bo przecież z wiekiem kontuzje goją się coraz dłużej. Zgadzam się też z tym, że po rozstaniu ze stylowością (zwłaszcza w karate) człowiek zauważa jak wiele można zrobić dla swojej fizycznej sprawności.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening

Dziękuję, faktycznie szkoda, jeśli późno się to odkrywa...

Nie koniecznie późno, bo od wielu lat mnie to męczyło, ale wcześniej chyba nie miałem siły zbuntować się przeciwko samemu sobie. Kiedyś kiedy jeszcze nie wiedziałem co to znaczy "stylowo", kopałem właśnie w ten sposób.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening
Czytam i mysle sobie tak: to jaki k... badziew i przez jakich baranow zostaly wymyslone zasady o ktorych piszesz???

Akurat jesli chodzi o skret na stopie jestem zdania ze skret w czasie kopniecia jest lepszy- wlasnie dla kolana ale dochodzi do tego jeszcze pare innych drobiazgow. Sprawa jak dla mnie malo istotna. Zwroccie prosze uwage ze klasyczne pozycje w wersji z prostym kolanem w zenkutsu wystepuja w kungfu i w yodze, prostokatne kiba mamy rowniez w kungfu jak i bardzo niskie kokutsu. Pytanie dlaczego? Bo te pozycje to cwiczenia wzmacniajace stawy!!! Sciegna wzmacnia sie w pracy izometrycznej i to wlasnie dlatego w dawnych stylach poczatkujacy musieli dlugo stac w postawach. Robiono tak rowniez w Karate (nawet polskim) tylko nikt nie wiedzial po co? :) O celach zwiazanych z Qi-gong nie wpominajac.

Oczywiscie racja ze madrze robiony trening fizuchy przynosi dobre efekty. fakt nie podlegajacy dyskusji.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening

Akurat jesli chodzi o skret na stopie jestem zdania ze skret w czasie kopniecia jest lepszy- wlasnie dla kolana ale dochodzi do tego jeszcze pare innych drobiazgow.

Ja mówię o momencie, tuż przed kopnięciem. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie. To pozycja stopy podporowej determinuje zakres ruchu/punkt trafienia mawashi, a nie zakres ruchu ustawia dynamicznie stopę (dokręca).

Zwroccie prosze uwage ze klasyczne pozycje w wersji z prostym kolanem w zenkutsu wystepuja w kungfu i w yodze, prostokatne kiba mamy rowniez w kungfu jak i bardzo niskie kokutsu. Pytanie dlaczego? Bo te pozycje to cwiczenia wzmacniajace stawy!!! Sciegna wzmacnia sie w pracy izometrycznej i to wlasnie dlatego w dawnych stylach poczatkujacy musieli dlugo stac w postawach.

Owszem, tylko jakiś inny kretyn później kazał wykonywać skręty w tych pozycjach co zmuszało do nie naturlanych ruchów w stawie kolanowym. Izometrii nie doceniają młodziki, sam zresztą bardzo długo niedoceniałem. Mało ruchu to mało atrakcyjny trening.

Robiono tak rowniez w Karate (nawet polskim) tylko nikt nie wiedzial po co? :)

Śmiem twierdzić, że nadal nie wielu wie.

Oczywiscie racja ze madrze robiony trening fizuchy przynosi dobre efekty. fakt nie podlegajacy dyskusji.

Jestem tego przykładem, a stricte karate to już raczej historia ...
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan trening a Kyokushin trening
Co do tego skretu: rozumiem doskonale. Mozna i tak. Ja osobiscie nauczam ze skret ma wynikac z rotacji bioder. Ogolnie jesli chodzi o rotacje to wynika ona z pracy na poduszkach stop. Jesli rotacje ciala przy uderzeniach recznych np sierpach funkcjonuja dobrze to skret przy mawashi przestaje byc problemem. Pracy na poduszkach stop i rotacji tulowia poswiecam duzo czasu i stosuje duzo specjalistycznych cwiczen. Dotyka to bardzo waznej kwestii mianowicie przekazywania sily uderzeniu. Opanowanie tych tematow to z mojego punktu widzenia sprawa fundamentalna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024