Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ebenezer555 & Użytkownik - bardzo trafne spostrzeżenia ... :) ! dorzucę jeszcze jeden punkt , mianowicie ostrość samej substancji / formuły , tym bardziej że są związki GŁÓWNIE nastawione na wywołanie tego efektu. RMG - 75 jak już ktoś zauważył miał właśnie takie działanie , choć osobiście nie miałem za wiele do czynienia z tym miotaczem , zresztą miał i konkretne wady poczynając od dyszy - jak w dezodorancie :) a kończąc na słabiutkim ciśnieniu , co miało konkretny wpływ na bezpośrednie zastosowanie szczególnie w terenie otwartym.

pozdros gazomaniacy

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak i owszem miał wady ale i zalety mianowicie takie że delikwent zdychał przez około 1.5 h
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak by był taki super to byłby produkowany i sprzedawany do tej pory.Jakoś nikt go nie pragnie .Spółdzielnia która go produkowała działa do tej pory można zamówić z 1000 sztuk na pewno wyprodukują .W latach 90-91 była taka firma DEKAF która te miotacze sprzedawała na rynek cywilny , oraz miotacze pieprzu produkowane przez tego samego producenta .Ale nie było zbytu firma padła. Potem te miotacze sprzedawał warszawski kaliber by po jakimś czasie też zrezygnował z dystrybucji tych miotaczy . Nie wytrzymywały konkurencji z importowanymi ani ceną ani jakością .Niektórzy lubią słuchać i opowiadać bajki i legendy z dawnych czasów.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Z tego co pamiętam to był jedynie dostępny służbom mundurowym.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
HI-POWER był najlepszym gazem a jednak też już go nie robią, bo był po prostu za mocny. My "gazomaniacy" chcemy mieć miotacze ze sporym zapasem mocy, bo tylko to gwarantuje skuteczną obronę.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Teoria , że Hi-Power był za mocny poprawia mi zawsze humor ;-) , w większości stanów USA można mieć , karabin maszynowy , więc trudno mówić o za silnym gazie pieprzowym , po prostu takie stężenie wymaga dodatkowych rafinacji , silniejszych emuglatorów i Def - Tech zrezygnował z jego produkcji , cena dzisiejszego UDAP-a też jest znacznie wyższa niż dobrych standardów , Mugger Jogger kosztuje około 25 dolarów , podobnej wielkości puszka Sabre około 15 ;-)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam na myśli to, że policja z niego zrezygnowała, bo tak. Był drogi, za mocny jak dla nich, bo standardem też zazwyczaj (chociaż nie zawsze...) udawało im się obronić, jednak późniejsze doprowadzanie agresora do stanu, gdzie da się spisać jego zeznania trwały zbyt długo. Ciężko gada się z obsmarkanym gościem, o którego trzeba jakoś zadbać jednak... Policja, a oni jednak byli docelowym klientem, musiała z niego zrezygnować wg. mnie. Dla cywili to był super gaz :) Nic nie dzieje się bez przyczyny a pieniądz rządzi Światem ;) Podtrzymuję - Hi-Power był za mocny ;)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I tu dochodzimy do kwestii zweryfikowania mocy UDAP do HI POWERA bo teorię uważam za wyczerpaną :)

Parametry UDAP w najmocniejszej formule nie odbiegają od parametrów HI Powera a może nawet je przewyższają ( w zależności z jakiego wzoru na ostrość chcemy skorzystać ... :) )

15% OC
3 Miliony SHU
3% RC / CRC ( Related Capsaicynoids )

Ponieważ ja ostatnio nie tylko odpuściłem sobie troszkę psikanie ;) ale i jakoś ani nie mam komu a kłopotów z awanturami nie mam i źli ludzie mnie omijają więc pozostaje ochotnik , jednak zawsze twierdziłem że próby z ochotnikami - z realem - mają niewiele wspólnego , bo wszystko jest pod kontrolą , nie ma presji , elementu zaskoczenia i nikt nie wywala ci całej puchy na japę a w przerwach w sypaniu , częstuje butem albo batonem , albo jednym i drugim ciągle dosypując gazem :) odruchowo szukając kolejnej puszki w kieszeni aby powtórzyć zabawę od początku ze świeżutką puchą HE HE ( jeszcze mocniejszego środka niż ten którym dostałeś na początku - w miarę możliwości oczywiście ;) )

cizzia

ps. mam nadzieję że uda się nam rozwiać w najbliższym czasie wszelkie wątpliwości a na Vortalu pojawia się jakieś relacje ...
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W roku 1988 powstały pierwsze sklepy z bronią . Zaczęła obowiązywać ustawa Wilczka o swobodzie działalności gospodarczej, czyli to co jest niezabronione jest dozwolone. A żadne przepisy wtedy nie ograniczały posiadania miotaczy gazu w żadnej postaci przez cywili ówczesna ustawa o broni i amunicji regulowała jednocześnie sprzedaż i posiadanie tylko i wyłącznie broni palnej. W tym stanie prawnym posiadanie oraz sprzedaż RMG 75 oraz wszystkich innych miotaczy nawet plecakowych była prawnie dozwolona. Co ty możesz pamiętać ile miałeś lat 1990 roku.
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie, co się stało z FOXem 5.3? Wszedłem na stronę hotspray'a zobaczyć jak tam menu wygląda, czy coś smakowego dodali, a tu patrzę fox 5.3 zniknął. Czy producent zaprzestał produkcji tego gazu, czy może jakieś regulacje idiotyczne się pojawiły, które zabraniają jego sprzedaży? Druga sprawa, zauważyłem że na stornie hotspray podaje, że gaz fox ważny jest przez 3 lata, a parę postów wyżej ktoś napisał, że 2 lata jest data ważności. To jak to w końcu jest bo już się pogubiłem?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
UE wprowadziła zakaz na substancje zawarte w formule 5.3 i został wykluczony ze sprzedaży na jej terenie. To dlatego. Zasadniczo FOX ma gwarancję 3 lata ale producent ,,zaleca" wymianę co 2 lata co jest dla mnie głupotą. 3 lata są optymalne, na przykład Sabre ma 5 lat (z reguły, niektóre wersje 4) a amerykański Body Guard jeszcze 2-3 lata temu też był sprzedawany z 5-cio letnią gwarancją.

Cizzia, kiedy dostawa nowych miotaczy? Wiadomo coś o menu?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie wiem nie wiem :) ja tylko wykonuje rozkazy moich przełożonych HE HE , ale cierpliwości , błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli :P

cizzia

ps. no i co do Foxa to od zawsze gwarancja obejmowała 2 lata od daty produkcji a nie 3 jak teraz w hot sprayu i nie było to zalecenia ale informacja na stronie producenta o czasie przydatności która stricte odnosiła się do formuły 5.3 , czyżby się to zmieniło ? musze wejść na foxa poczytać ...

W roku 1988 powstały pierwsze sklepy z bronią . Zaczęła obowiązywać ustawa Wilczka o swobodzie działalności gospodarczej, czyli to co jest niezabronione jest dozwolone. A żadne przepisy wtedy nie ograniczały posiadania miotaczy gazu w żadnej postaci przez cywili ówczesna ustawa o broni i amunicji regulowała jednocześnie sprzedaż i posiadanie tylko i wyłącznie broni palnej. W tym stanie prawnym posiadanie oraz sprzedaż RMG 75 oraz wszystkich innych miotaczy nawet plecakowych była prawnie dozwolona. Co ty możesz pamiętać ile miałeś lat 1990 roku.


tere fere ... prawda jest taka że spróbował byś mieć w PRL-u coś takiego jak miotacz jako cywil, to nieważne czy prawo pozwalało czy nie wpierdol miałeś murowany , do tego konfiskatę jak nie poważniejsze kłopoty , zresztą tak jest poniekąd do dziś bo niewielu policjantów szczególnie z poza miasta wie jak klasyfikować posiadanie i użycie takiego środka - a jak nie wiadomo co zrobić to należy zabrać , no i że prawo zezwala to nie znaczy że wyhaczyć spotkania z sędzią nie można , bo jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie :) !
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mi właśnie chodziło o fox'a 5.3 cone, bo mam takowego i już niemłody bo z lutego 2012, więc nie wiem czy nosić do lutego 2015, czy kupić coś nowego. Używany nigdy nie był. Wydaje mi się, że z ciśnieniem w pojemniku nie jest źle. Nie wiem teraz co kupić tak do 100-120 zł o pojemności 118 ml, ewentualnie 90 ml. Chmurę Sabre bym kupił, ale z flip-topem jak jest, a pewnie nie ma, kiedyś nie było. Do PM OC17 jakoś nie mam przekonania, po tym jak naczytałem się o przypadkach, że ciśnienie potrafi z niego zejść (niby to sporadyczne bardzo przypadki ale jednak). Po obejrzeniu filmików z testów fox mean green też jakoś nie bardzo mi się on widzi, za mało śmocy :D Może ktoś coś powie jak wypada ostrość i ciśnienie fox MG w porównaniu do Sabre Red i Waldka Pro Secura (bo nad tym ostatnim tez się zastanawiam)?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Między Waltherem , a Grennem to wierz Walthera zapewniam Cię , że jest mocniejszy , Grenna więcej nie kupie , moim zdaniem już Police Rsg z Sharga jest lepszy . ;-)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam kolegów,

tak na szybko:

jak się 2 tygodnie temu posmarowałem greenem pod oczami (bardzo mała ilość, niewidoczna w zasadzie na palcu, btw- barwnik rzeczywiście do dupy) to piekło nic nie słabiej niż sabre, za to zaczęło działać bardzo szybko, szybciej niż w przypadku innych miotaczy, z których dotąd tylko takie na oleju miałem) i piekło równie długo, efekt znacznie lepszy niż w rsg i w STARYM waltherze (tj. jeszcze tym nie od sabre). I wg mnie wyraźnie mocniejszy niż Fox 5.3.

Na mnie akurat mean green zrobił pozytywne wrażenie. Przy UDAPie na języku wszystko wydaje się słabe ;)

Panowie - TO TYLKO SUBIEKTYWNE ODCZUCIA PO "ORGANOLEPTYCZNYCH" TESTACH, ZALEŻNE OD WIELU CZYNNIKÓW. Test skuteczności jest jeden - określona w czasie dawka na twarz tego samego ochotnika, najlepiej w kilkudniowych odstepach żeby się efekty nie nakładały. Tylko kto się podejmie? :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Trzeba znać historie PRL skończył się 29-12-1989. A okres największej wolności i brak uregulowań prawnych w bardzo wielu dziedzinach to lata 1988- 1995. W tym okresie miotaczami, pirotechniką, noktowizorami można było handlować bez żadnych ograniczeń. Na pewno są tacy co pamiętają Jarmark Europa ,czyli stadion dziesięciolecia z tych lat lub bazar na Warszawskiej Skrze. A policja wcale nie zajmowała się tymi tematami bo zlikwidowano wydziały PG. A wpierdol to możesz dostać i dzisiaj.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Parę stron wcześniej pisałem, ale bez reakcji... na mój smak 5.3 to fraszka przy Greenie, nawet Walther jest od niego mocniejszy. A po Greenie całkiem mnie powykręcało. Miałem umoczony cały paliczek dalszy.
Megasmig, może mieliście jakąś podróbę:)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Może rzeczywiście Grenn wydawał się słaby , bo wcześniej brałem na język UDAPA ;-) , ogólnie nie jest to może zły gaz,ale jak pisałem , wole takie o mocnym efekcie inhalacyjnym .Mam jeszcze na strzał , lub dwa więc przetestuje na sobie :) , ale musicie poczekać , aż będę miał dłuższe wolne , bo w pracy , pracuje w oparach octanu etylu , a wejście po testach z podrażnioną skórą w taką atmosferę nawet dzień , po teście zapewnia niestety ostre palenie skóry przez cały dzień pracy .Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
VVania miałem orginał z hotspraya , zresztą to jedyny zielony gaz na świecie (poza oczywiście farbkami z niektórych krajów ;-) , ale te nie zawierają pieprzu ;-) ), więc naprawdę , nawet nie ma taniej podróbki , która mogłaby udawać Grenna :)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Również chętnie poznam wyniki, bo na filmikach jak testowaliście to szału nie było z greenem. Może faktycznie UDAP przyćmił greena. Pewnie połażę z 5.3 jednak do grudnia i tak, bo wydatków sporo miałem. Ale w temacie chętnie się rozeznam wcześniej. Najchętniej to bym się zaopatrzył w sabre red z flip-top w chmurze, ale nigdzie nie ma w pojemności od 90ml w górę. Ale skoro green nie ma efektu inhalacyjnego, to może to być tez zaleta przy użyciu np. w małym pomieszczeniu lub w środkach komunikacji miejskiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024