Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Macie może jakieś filmiki jak pryskają gaśnice w formie strumienia?



skąd te nagłe problemy z korzystaniem z wujka google i mamy tube HE HE :) myślałem że MISZCZ poradników gazowych powinien posługiwać się tymi narzędziami ...

a po drugie mówi się DZIĘKUJĘ ! - przynajmniej tak by wypadało , skoro już zatrudnia się inne osoby do podcierania pupci ;)

cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ooo czyżby szykowała się kolejna fala wzajemnych hejtów jak "za starych dobrych czasów" :) .
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A skąd to masz takie wiadomości że ten tajemniczy Typhoon to jest właśnie tw 1000 z inną etykietą ?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , z tego co mi wiadomo to ESP bierze gaśniczki od Hoernecke ,gdzieś o tym czytałem , ale nie zachowałem linka .Masz informacje że gaz jest z Niemiec , a w Niemczech gaśniczki produkuje tylko Hoernecke i KKS .Może jeszcze znajde kiedyś ten link szczegółowy , ale ogólnie , ten gaz można sobie raczej odpuścić .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dla ułatwienia dodam jeszcze , że KKS , nie produkuje gaśniczek w formie strumienia ;-)
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Produkty TW1000 oraz pochodne radzę sobie odpuścić. W podobnym przedziale cenowym polecam Hi Maxa 550 ml za 150 pln napewno dużo lepiej się sprawdzi :)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
O tym to każdy wie zresztą to już dawno zostało powiedziane na tym i forum
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
PIĘKNE - Mattaleo - wielkie dzięki :)

cizzia

ps. nic tak nie raduje mojego serca jak dobrze komuś napsikać HE HE - a leszczyki co sami sobie dają nasypać nawet za pieniążki , no cóż ... do pierwszego razu :) który w xxx sytuacjach jest pierwszy i ostatni w ich karierze !
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Bardzo Proszę :) a tutaj jeszcze stożek KO (dla mnie całkiem ok)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawe kto produkuje ten gaz :twisted: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Ciekawe kto produkuje ten gaz :twisted: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


eeeee tam zaraz - produkuje - zwykły pieprzowy TW - 1000 z przeklejona nalepką przez "pana kazia" HE HE

Dołączona grafika

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
polecam zobaczyć nowinkę techniczną :)



cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
dosyć ciekawe urządzenie. Ciekawe czy są gaśnice które pryskają strumieniem właśnie takim jak gaz tw 1000 tylko o większej mocy np 5-10% OC i 2 mil SHU to pytanie kieruję przede wszystkim do moderatora cizzia interesowały by mnie pojemności około 150- 250 ml
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

dosyć ciekawe urządzenie. Ciekawe czy są gaśnice które pryskają strumieniem właśnie takim jak gaz tw 1000 tylko o większej mocy np 5-10% OC i 2 mil SHU to pytanie kieruję przede wszystkim do moderatora cizzia interesowały by mnie pojemności około 150- 250 ml


dzięki za miłe słowo ale modem jestem z funkcji :) a czuję się jednym z Was czyli szeregowym użytkownikiem i żadnych warnów dawać nie zamierzam ! - no chyba że ktoś WYBITNIE sobie zasłuży ...

wracając jednak do Twojego pytania - to nie spotyka się zbyt często z gaśniczek tej pojemności w opcji Stream , w większych "litrażach"owszem , a jako ciekawostkę chętnie polecę LE - 10 zwróć szczególnie uwagę na typ dyszy

Dołączona grafika

poza tym te amerykańskie LE - 10 uważam za BARDZO DOBRE i SKUTECZNE łącza w sobie dobrą formułę , duże ciśnienie , gwarantowane stężenie i solidne działanie w praktyce wielka WIELKA szkoda że u nas w kraju już nie dostępne pod żadną postacią :(

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,gaśniczki strumieniowe w Polsce są i to od Sabre, ale ja tam wolę chmurowe , widziałem scenę jak na festynie 12 ochroniarzy z których z 7 miało takie poniosło porażkę w walce z tak 60 osobową grupą ,kilku trafili w oczy , kilku nie dokładnie , paru atakowało na oślep i w sumie przebiegli po nich jak tabun koni ;-) , gdyby użyli choćby gaśniczek red pepper , raczej mieliby większe szanse , a przy ARM II , raczej na pewno rozgonili by towarzystwo ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale PYTANIE dotyczyło konkretnie określonej POJEMNOŚCI !

dalej , jeszcze nie słyszałem aby jakakolwiek ochrona używała na imprezach masowych stężonego CS , zapewne mało słyszałem :lol: ale za kuku bubu ( a to wielce prawdopodobne przy CS - pisałem o tym wcześniej ) to nie tylko odpowiada osoba ale i agencja ochrony zatem Twoje porady są takie sobie mówiąc delikatnie !

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

w jak tabun koni

trafiłeś w sedno sprawy bo oto tu chodzi żebym mógł jej używać z końskiego grzbietu w stosunku do wałęsających się kundli lub też psów wypuszczanych przez nie odpowiedzialnych właścicieli bo o ile jadąc w pojedynkę w celu przetarcia szlaku to sobie radzę konie są szkolone pod kontem rożnych trików (krupada, lewada, wstęp do kroku hiszpańskiego ) ale niestety w przypadku grupy wycieczkowej kiedy nas jako instruktorów jest tylko dwóch z przodu i z tyłu lub też tylko z przodu (czołowy) to już tak to różowo to nie wygląda więc proszę o pomoc, wcześniej używałem gaśnicy red pepper gel 150 ml ale zdarzały się przypadki że wiatr zwiewał gaz na klientów lub co gorsze na konie które potrafiły ponosić mniej doświadczonych jeźdźców
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,sorry oczywiście pytanie dotyczyło konkretnej pojemności , natomiast francuscy mundurowi raczą swoimi 3% CS róznych demonstrantów dość obficie i w ostatnich latach nie słyszałem o jakichś zejściach śmiertelnych , Pięściarz pisał , że pare razy używał gaśniczek ARM na imprezach masowych , sądzę że z Inter-arku jakaś ochrona też bierze gaśniczki , inaczej by ich nie sprowadzali , bo nie są one popularne wsród cywili .Jeśli się mylę to oczywiście sorry .Ale pomijając już CS-y , gdyby 7 ochroniarzy na raz użyło gaśniczek chmurowych pieprzowych, efekty byłyby , raczej o wiele lepsze , gdyż tłum zostałby raczej nieżle przyduszony oparami i musiałby się rozejść .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
91posir chmury też nie zawsze można użyć , jak piszesz ze względu na wiatr i możliwości rażenia postronnych osób , z tym że w opisanej przezemnie sytuacji dało by radę gdyż jak zaczęły się te zadymy , postronni ludzie zeszli z placu i obserwowali zdarzenie z daleka , dodam że po porażce tych ochroniarzy zadymiarze rozpierzchli się póżniej na widok około 30 policjantów ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024