Skocz do zawartości


budo_amrii

Rejestracja: Ponad rok temu
Poza forum Ostatnio: --
-----

Moje tematy

Bezpieczne narzędzia do samoobrony

Ponad rok temu

Chciałbym abyśmy w tym wątku wymieniali się swoimi pomysłami i doświadczeniami
Z używaniem różnych rzeczy do samoobrony ale takich które spełniają kilka warunków
A mianowicie:

Po 1 Są w miarę bezpieczne
Czyli podczas użycia jest mała szansa na to że przeciwnikowi naszemu zrobimy trwałą krzywde
Więc wszelkie ostre przedmioty odpadają na starcie.

Po 2 legalne
Czyli wszelkiego rodzaju nunchaku, kastety i inne miecze samurajskie ukryte w zapalniczce odpadają.

Po 3 nie są to jakieś improwizowane rzeczy które można wykorzystać w czasie ataku tylko przedmioty które specjalnie nosimy przy sobie na wszelki wypadek.

Po 4 są poręczne
Czyli możemy je zabrać zawsze i wszędzie, nie są specjalnie widoczne np. możemy schować je do kieszeni, wszystkie większe gadżety odpadają.

Mi przychodzą na myśl 4 takie przedmioty:

Gaz – jak wiadomo nie zawsze skuteczny ale w ogromnej większości przypadków się sprawdza, za małolata takie ustrojstwo uratowało mi tyłek kilkanaście razy.

Kubotan – mały można nosić przy kluczach może zadać wiele bólu i nie zrobi większego spustoszenia chyba że na prawdę tego chcemy.

Baton – może robić za Kubotan i tak jak on nie zagraża życiu i poważnym uszczerbkom na zdrowiu chyba że posiadacz wyraźnie się o to postara no i można się nim skutecznie bronić przed nożem.

Paralizator – fajna zabawka ale nie wiem czy w stresującej sytuacji i przez grubą odzież zadziała tak jak by jego właściciel tego chciał.

karate rozterki i wątpliwości

Ponad rok temu

To mój pierwszy post na tym forum wiec chciałbym na początku się przywitać
Tronuje sobie już kilka lat jedno z tradycyjnych okinawskich karate
Zdaje sobie sprawę ze o karate wiem jeszcze naprawdę niewiele stad pojawiają się moje wątpliwości i prośba o wypowiedz ludzi którzy z tą sztuka maja do czynienia dużo dłużej niż kilka lat

Po 1 odnosze wrażenie że w karate obrona jest tak skonstruowana że ma prawo zadziałać tylko wtedy kiedy atakuje nas inny wyszkolony karateka tzn wystarczy powiedzieć koledze który nic nie trenuje ( albo trenuje co innego ) aby uderzył tsuki na jodan pokazać mu jak to się robi i zastosować pierwszy lepszy bunkai który nam przychodzi do gowy aby przekonać się że nie zadziała on prawidłowo ponieważ nasz kolega nie potrafi uderzyć prawidłowo tsuki i zrobił to po swojemu.
Dlaczego karate stosuje tak ‘’dziwaczne’’ ataki? Nie wierze aby teraz czy kiedyś na Okinawie agresor atakował stojąc w zenkutsu dachi z blokiem yoko uke i 2 reką gotową do uderzenia a przecież karate pierwotnie powstało jako system samoobrony a nie sztuka dla sztuki…

Po 2 czy karate zakłada że przeciwnik po 1 naszej kontrze nie ma prawa już wstać ??
Bo jeśli nie to dlaczego atakujący podczas wykonywanie techniki nie trzyma raki w gardzie tylko cofa ją pod pachę tak jak by zakładał ze broniący się nie ma już prawa zadać żadnego ciosu i w końcu dlaczego osoba broniąca się nie używa 2 ‘’ wolnej’’ ręki do tego aby się bronić?

Po 3 dlaczego karate nie przewiduje takich opcji jak uderzenia głową czy walka w parterze przecież nasza obrona nie zawsze musi się powieść tak jak się tego spodziewamy a wtedy znajdziemy się na ziemi i jesteśmy bezbronni jak dziecko bo nasz system nie przewiduje takiej możliwości

Po 4 dlaczego nawet zaawansowani karatecy trenują non100p kihon uderzając w powietrze??
Uważam że to bez sensu gdyż ręce inaczej nam się układają kiedy uderzamy w powietrze a inaczej kiedy jest kontakt z ciałem drugiego przeciwnika a jak wiadomo nie trenujemy po to aby bronić się przed powietrzem…

Proszę o konstruktywne wypowiedzi i opinie ludzi obeznanych z tematem

Uprzedzając wszelkie posty jak ci się nie podoba karate to idź se na aikido albo po twoich pytaniach widać że ……… z ciebie nie karateka.
Odpowiadam trenuje karate bo lubię tą sztukę nawet jeśli nie do końca ma ona sens lub ja nie wszędzie go widzę

Ikona FaceBook

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024