Chce wystartowac z treningiem mma w warszawie i tu moje pytanie, który klub polecacie ? najbardziej interesuje mnie treningi u Mirka Oknińskiego, albo w Copie albo ACT, moze ktos sie orientuje ile osob trenuje na sali, jaki poziom, jaka atmosfera, jakie podejscie ? ogolnie gdzie polecacie trenowac
Pozdrawiam:)
Zastanawiam sie nad skutecznoscią bjj w starciu 'realnym', odrazu zaznaczam ze nie bede ogłaszal tez ze parter sie nie sprawdza, ze jest nieskuteczny i tym podobnych. Przeglądając fora tematyczne spotykałem sie z faktami ze w bjj sa rowniez sprowadzenia do parteru które dają głowna przewage grapplerowi na ulicy i ze bjj-owiec, nie musi koniecznie walczyc w parterze, z tego w mojej głowie zrodził sie dylemat czy faktycznie bjj jest az tak skuteczne, w końcu takie style jak judo czy zapasy mają o wiele bardziej rozwiniete elementy sprowadzen na ziemie i sa znacznie bardziej odczuwalne dla oponenta. Wiec zwracam sie do osob trenujacych bjj, czy trenujac stricte bjj jest sie przygotowanym do celów samoobrony? czy lepiej isc na maty judo albo zapasow ?
zaznaczam ze nigdy nie trenowalem bjj(z braku mozliwosci) wiec nie znam tego tematu od srodka.
Pozdrawiam:)
Interesuje mnie który klub bardzie polecacie, czy warszawska copacabane czy klub mirka okninskiego, intersują mnie wasze opinie co do tego kóry klub jest lepszy? bo jeszcze chciał bym dodac ze stricte parter mnie sam w sobie nie kreci, chciałbym zeby w ramach klubu mogł trenowac i parter i uzupełnienie go w formie czy to judo, zapasów czy mma.
Pozdrwiam:)
Zainteresowalem sie zapasami w stylu klasycznym. I tak mnie zastanawia jakie obalenia w owym stylu wystepuja? jedynie kojarzy mi sie suples, rzut przez ramie i rzut przez biodro, a stylu ktory bazuje na obaleniach jest tego napewno wiecej. Mogł by ktos przyblizyc mi jakie sa jeszcze te obalenia ?