Skocz do zawartości


Dupsteper

Rejestracja: Ponad rok temu
Poza forum Ostatnio: Ponad rok temu
-----

Moje tematy

Trening na mase do poprawki

Ponad rok temu

Witam,
Co do diety to juz jestem pewien ,że ok .Gorzej z treningiem.
Klata:
zwykłe pompki z plecakiem narazie 15 kg - 10powt
Nogi:
przysiady z obciążeniem-10powt
wzniosy łydek z obciążeniem -10powt
Barki:
PodciÄ…ganie sztangi do brody-10powt
Wyciskanie sztangi-10powt
Unoszenie sztangielek w opadzie -1o powt
Biceps
Uginanie przedramion z sztangielkami -10powt
Triceps:
Wyciskanie francuskie z sztangielkami-10powt
Plecy:
Podciąganie nachwytem na szerokosci barków -max
brzuch:
uginanie brzucha na takiej piÅ‚eczce ,leżac z barkami i gÅ‚owÄ… poza piÅ‚kÄ…--->link 15 powt ,ale ze sztangielkami w dÅ‚oniach

skłony boczne ze sztangielką-15 powt

 

Wydaje mi się ,że za mało ćwiczen na klate ,bo 1ćw jak i na plecy. Lecz przy obu ćwiczeniach zmęcze sie strasznie :D.Faktem jest ,że klatka urosła i to całkiem nieźle jak na miesiąc,ale nie jestem pewny co do pleców . Zrobie max 4-5 powt (na początku robiłem 1-2) więc nwm czy to cokolwiek da,skoro do masy trzeba robić 8powt +,jesli sie nie myle

 


ocena/poprawa-masa

Ponad rok temu

Witam

Mam 15 lat ,182cm i 65kg.

Moje zapotrzebowanie wynosi ok.2300kcal

+200kcal (bo masa :D)

rano,

pÅ‚atki owsiane 120g + 250ml mleka 1%              

4 jajka smażone + troche majonezu czasem ;D  

do szkoły

2/3 kanapki (ciemne pieczywo) ser,szynka

po szkole

zupa (ogórkowa,pomidorowaitd)

350g kurczaka

jabłko

Z tego wychodzi ok 2200kcal

160g białka

140g węgli

100g tłuszczu

 

Około 18 jem obiad domowy i tu wszystko zależy od rodziców. Często jest mięso,jakas sałatka,ziemniaki. W zależnosci co to będzie,będę podbijał jeszcze czyms kcal. Np.bananami.

Razem wychodzi cos koło 180g białka,170g węgli,100g tłuszczu<--- w takim najlepszym przypadku.Co o tym myslicie?Zmienić cos?

 


Jak to pogodzić?

Ponad rok temu

Witam,

Ostatnio mam straszny mętlik w głowie.Bo moim celem jest redukcja tłuszczu i nabranie masy. Wiem ,że to nie możliwe w tym samym czasie ,ale może da się to jakos połączyć?

Dieta np. ani ujemny bilans ani dodatni ,równy.Raz trening siłowy ,raz interwałowy.Czy da się dzięki czemus takiemu nabrać miesni i spalić trochę tłuszczu,czy pierw to ,albo tamto?

Swoją drogą wydaje mi sie to troche nielogiczne,bo przy odchudzaniu ,bilans ujemny organizm pobiera energie z zgromadzonego tłuszczu,a czemu tak nie ma przy masie? Czemu organizm do rozwoju miesni nie używa zgromadzonego tłuszczu,tylko tego co na bieżąco spożywamy?


Jak to jest z tym białkiem?

Ponad rok temu

Witam,

Mam takie pytanie. Na przetrawienie 1g białka potrzeba ok. 24 kcal. Jak nie jemy wystarczająco dużo to energia pobierana jest z białek i mniej przyswajamy. Jednak gdy ktos ma nadmiar tkanki tłuszczowej to ta energia do przetrawienia białka ,będzie stamtąd pobierana?


Trening dla 14latka`

Ponad rok temu

Witam,

Otóż od pewnego czasu chciaÅ‚bym zacząć ćwiczyć. ZgubiÅ‚em wiÄ™krzosc tÅ‚uszcz( obecnie waże tyle co 2 lata temu) i chciaÅ‚bym siÄ™ wziąć za siebie.Moja sytuacja jest dosyć trudna.Nie moge przejsc na jakÄ…s dieteÄ™ biaÅ‚kowÄ… ,gdyż jeszcze mieszkam u rodziców i to Mama mi gotuje :). DrugÄ… sprawÄ… jest miejsce ćwiczeÅ„. ChciaÅ‚bym to robić w domu. Dysponuje kilkoma ciężarkami i drążkiem (na którym na razie nie mogÄ™ sieÄ™ podciÄ…gnać).Tak wiÄ™c chciaÅ‚bym aby mój trening nie wymagaÅ‚ jakichs specjalnych sprzÄ™tów.Mój cel? Wiem ,że nie osiÄ…gne czegos wielkiego w ciÄ…gu miesiÄ…ca ,czy dwóch.Nie chce być jakims "pakerem". Chce w miarÄ™ dobrze wyglÄ…dać. Jesli to istotne to ważę 67kg przy wzroscie 180cm. Dziwne jest to ,że nie jestem patyczakiem,jestem w miare umiesniony jak na mój wiek ,a mimo to tak  maÅ‚o waże...UÅ‚ożycie mi jakis prosty trening na przybranie masy miÄ™sniowej? Chodzi mi o ogólnorozwój . W sensie rÄ™ce,klata,brzuch,nogi itd.

 

+jakies ćwiczenie na odchudzanie? Jestem szczupły ,ale jakies tam sadełko mam... Z doswiadczenia wiem ,że bieganie jest dobre ,ale w taką pogodę.. Znacie jakies ćwiczenia które można robić w domu ,bez większych wymagań sprzętowych?


Ikona FaceBook

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024 : 2025 : 2026