Skocz do zawartości


Luk_aszz

Rejestracja: Ponad rok temu
Poza forum Ostatnio: Ponad rok temu
-----

Moje posty

W temacie: Opinie/Recenzje -Sprzęt Do Siłowni-

Ponad rok temu

Witam, jak niektórzy wiedzą posiadam swoją domową siłownie wyposażaną już od dłuższego czasu w sprzęt, który wybierałem stopniowo według swoich zapotrzebowań. Od jakiegoś czasu znajdują się w niej dwie ławki wolnostojące o podobnych możliwościach. Postanowiłem przedstawić oba modele użytkownikom SFD, gdyż codziennie można zobaczyć przewijające się tematy o sprzęcie, jaki wybrać, który lepszy. Myślę,że dzięki przedstawieniu obu modeli zarówno od strony wyglądu aż po użytkowanie każdy wybierze to, co potrzebuje.

 

Zaczynamy.

 

 

WYSYŁKA

Tutaj obie firmy wysłały ławkę w 2/3dni a opakowanie było solidne. Marbo cała ławka owinięta w folie bąbelkową i posklejana taśmami. A  KELTON karton + wszystko solidnie spakowane, tapicerki karton + folia, konstrukcja osobno owinięta itd. Nic nie latało po środku, więc tutaj pozytyw z obu stron.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 5/5

 

MALOWANIE

Nie mam zastrzeżeń do malowania obu firm. Obie ławki przyszły w nienaruszonym stanie, jedynie w MARBO profil od stopy trochę folie przebił i się przerysowała delikatnie, ale to niema znaczenie w końcu ten sprzęt nie ma wyglądać ON MA SPEŁNIAĆ INNE ZADANIA %-)

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 5/5

 

SKŁADANIE

KELTON przysyła ławkę do złożenia, MARBO kiedyś wysyłała złożone i gotowe do ćwiczeń, więc dla większości osób to bardzo dobry patent  (szkoda, że już nie jest to możliwe).

Jednak jak ktoś powie, że złożenie ławki to jakiś problem %-) A już się czytało posty takich cudaków…

Konstrukcja ławki przychodzi do Nas skręcona tylko brakuję w niej tapicerki oraz dwóch nóżek, czyli jak mówiłem 3 śruby do przykręcenia i kilka wkrętek %-) Wszystkie zaślepki i element ruchomy od ławki jest już skręcony w firmie. Złożenie ławki zajęło mi max 15/20min z rozpakowaniem.

OCENY: KELTON 4/5     MarboSport 5/5

 

KONSTRUKCJA

W obu ławkach jest zastosowana standardowa konstrukcja, jakie zna cały świat. Dwa profile, wzmocnione kolejnym profilem i wszystko ze sobą zespawane.

Ławka KELTON jest wyposażona w dodatkową podporę pod oparcie, które gwarantuje nam bezpieczeństwo przy ćwiczeniach z zastosowaniem ławki poziomej.

W przypadku firmy Marbo Sport ławeczka jest zespawana w całości bez żadnych elementów łączonych śrubami.

W przypadku firmy KELTON konstrukcja jest zespawana w całości a dokręcane są 3 elementy:

- Podpórka wzmacniająca,

- Przednia oraz tylna stopa.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 5/5

 

57389805.jpg

 

WYTRZYMAŁOŚĆ

Tutaj myślę, że średni sens jest tworzenia wywodów na temat wytrzymałości. Obie firmy są nie do zajechania w domowych warunkach.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 5/5

 

SPAWY

Firma MARBO od zawsze szczyciła się swoimi spawanymi konstrukcjami. Miała wielu fanów tego rozwiązania i oczywiście tutaj niema nic do gadania, że to nie było słuszne rozwiązanie. Jednak, gdy się przyjrzymy bliżej i skonfrontujemy oba egzemplarze ławek to mogę stwierdzić, że SPAWY firmy KELTON są lepszej, jakości i ku zdziwieniu wielu osób to firma KELTON ma ich więcej…

Prosty przykład? Element wzmacniający oraz profile, które są zespawane ze sobą od siedziska i oparcia:

Marbo  Sport – Spawy tylko z dwóch stron profilu (2 luźne miejsca),

KELTON – Profil zespawany z każdej strony.

Można mówić, że to niema żadnego znaczenia, ale podaję suche fakty.

OCENY: KELTON 4/5     MarboSport 4/5

(Ławka KELTON’a posiada dokręcane stopy a ławka MARBO  braki w niektórych spawach)

 

43929105.jpg

 

STABILNOŚĆ

Pozwolę sobie rozdzielić ten podpunkt na stabilność konstrukcji oraz stabilność oparcia.

 

Zarówno KELTON jak i MARBO zadbały oto, aby obie konstrukcje były stabilne. Nie musimy się obawiać, że ławka przewali się  przy ćwiczeniach, w których nacisk ciężaru jest na końcach ławki. Stopy ławki MS – L001 są wykonane w kształcie łuku,  co wydłuża automatycznie ławeczkę i przynajmniej w teorii może być bardziej stabilna. Ale tutaj w dwóch egzemplarzach firmy zadbały o to, aby ławka się nie przechylała.

OCENY: KELTON 4/5     MarboSport 5/5

(Tutaj + dla firmy MARBO za szerokie stopy, choć w egzemplarzu KELTON’a są węższe to ławka jest tak skonstruowana, że nic nie przechyla)

 

Co do stabilności oparć to KELTON jest bardziej sztywny. W sumie regulacja oparć i ich montowanie działa na podobnych zasadach. Jednak w ławce HEAVY AVENGER wszystko jest ciaśniej spasowane. Tuleje pomiędzy profilami z tyłu oparcia są skręcone na ciasno. Gdy chcemy regulować skosy musimy włożyć w to trochę siły. W przypadku modelu MS  - L001 tuleje pomiędzy nóżką od zapierania oparcia były luźne, że swobodnie mogłem obracać je palcami. Musiałem włożyć podkładkę z każdej strony tulejki.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 4/5

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Obie ławki są przystosowane swoją konstrukcją do wielu ćwiczeń.

Ławka Marbo  ma regulowane siedzisko w 2 płaszczyznach oraz oparcie w 4. Jak dla mnie jest to słabe rozwiązanie. Zacznijmy od samego oparcia. Pierwszy skos jest to standardowy, czyli daje nam możliwość pracy w pozycji równoległej do podłoża, kolejny  skos atakuje górne obszary klatki piersiowej. Jednak, gdy nie podniesiemy siodełka w górę zjeżdżamy w dół – co oczywiście jest zrozumiałe. Więc podnosimy siedzisko o stopień w górę i dla mnie to już jest problem. Siedzisko idzie za ostro do góry, przez co wbija nam się w uda a nasza pozycja idzie do góry. Przy moich 180cm wzrostu mam mały problem, aby spokojnie zaprzeć nogi o ziemię i zachować stabilną pozycję. Nie wspominając o wbijającym się siodełku w uda.

Kolejny skos dla mnie nie jest ani klatkowy ani barkowy (coś pomiędzy). Dzięki niemu możemy trenować rejony obojczykowe. Ja przy tym ustawieniu już czuję sporo barki. Oczywiście przedstawiłem opinie tutaj o ćwiczeniu Klatki, nie wspominałem np. o wyciskaniu francuskim sztangi leząc na skosie dodatnim. Ostatni skos oparcia to już jest typowo barkowy. Tutaj nie mam zastrzeżeń, choć preferuję oparcie mieć minimalnie niżej żeby nie było pełnego kąta 90stopni między siedziskiem a oparciem.

 

Ławka KELTON posiada regulowane siedzisko w 3 płaszczyznach oraz oparcie w 7. Dla mnie to super rozwiązanie. Daje nam wiele możliwości nie tylko do bodźcowania klatki, ale również do wybrania sobie idealnego kąta dostosowując pod swoje indywidualne potrzeby. Co do siedziska regulowanego w 3 płaszczyznach jest to strzał w dziesiątkę. Równolegle, minimalnie wyżej i trzeci  poziom taki jak w MARBO, który mi stanowczo nie odpowiada.  Używam tylko tego minimalnego kąta (2poziom regulacji) i idealnie mogę ustawić nogi o podłożę i przy tym nie zjeżdżam w dół.

Nie będę koloryzował, że przy treningu klatki potrzebne mi są 4 skosy, bo każdy to wie, że nie. Ale lepiej je mieć niż niemieć i dopasować dla siebie optymalny kąt, aby jak najlepiej pracował mięsień. Pamiętajmy, że podstawą tego sportu nie jest „Iść trenować tricepsy” tylko „Iść trenować tricepsami!!!”.

 

Co odczuć treningowych są to moje opinie i pamiętajcie, że jednemu pasuje rzecz A a drugiej osobie rzecz B.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 3,5/5

 

TAPICERKA

 

67686257.jpg

 

Obie firmy oferują czerwoną kolorystykę tapicerek, co mi jak najbardziej odpowiada. Twardość obu pianek jest idealna, gdy się położymy i ściągniemy mocno łopatki nie czuć w ogóle płyty, więc tutaj PLUS.  Co do samego materiału, czyli „skóry” tutaj jest przepaść. KELTON stosuje tapicerkę podobną do naszych domowych skór, w drugim przypadku można powiedzieć, że jest to cerata naciągnięta na ławkę. Śliskie i nie wytrzymałe. To, co mi się podoba to firmowe logo MARBO nadrukowane na skaj.

Co do szycia tapicerek KELTON ma obszyte ładnie boki na około sklejki, przy czym wygląda to estetycznie. W ławce MS-L001 nie mam nic do zarzucenia do obszycia, jednak w Avenger jest to wykonane estetyczniej. Co do wytrzymałości Skaju to niestety w MS L-001 skaj się poprzecinał. Nie wiem czy to z winy słabego materiału czy z winy osoby odpowiedzialnej za obrobienie płyty, przecież złamać kanty to jest max 2min… Tapicerki KELTONa posiadam już w poręczach, ławce oraz modlitewniku, ale takich problemów nie miałem nigdy. Możliwości są dwie albo skaj MARBO jest tak słaby albo ktoś odpowiedzialny za obróbkę płyty nie zrobił tego jak powinien.

Materiał, który jest maskujący (ten czarny) z tyłu w KELTONie jest nałożony na skaj i ładnie wszywkami przyszyty do deski maskując zagięcia skaju w MARBO jest do odwrotnie wykonane, czyli materiał maskujący przychodzi pod skaj. Nie wiem jak powinno być poprawnie. Tylko tak mi się rzuciło.

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 3/5

 

47818782.jpg

 

84936350j.jpg

 

49282076.jpg

 

DOKŁADNOŚĆ WYKONANIA

Od razu zacznę od tego, że ławka MS – L 001 jest mniej starannie wykonana. Nie chodzi mi tutaj o to, co widzimy na pierwszy rzut oka, ale o wykończenia. Zacznijmy od podstawowych rzeczy. Pełno zadzior po cięciu w środku profili. Nikomu się nie chciało tego oszlifować. Mi to nie przeszkadza, bo to niema wyglądać tylko spełniać rolę w akcji, ale sam fakt… Mała ilość zaślepek do profili w widocznych miejscach, przez co widać otwarte profile.  I nie wiem, czemu firma MARBO, nie ścina profili pod kątami, czyli idzie na łatwiznę.  Profil przy nóżce jest przyspawany na 3cm a, gdy ją odwrócimy reszta profilu ścinanego pod skosem wychodzi poza nóżkę. Wystarczyło wyciąć „ząbek/schodek” i by ładnie się wpasowało.

Nie mówię, że w KELTONie wszystko super ładnie pięknie no, ale nie spotkałem się z zadziorami nieoszlifowanymi, jakimiś niespasowanymi elementami itd. 

OCENY: KELTON 5/5     MarboSport 4/5

 

12835580.jpg

 

84780311.jpg

70636316.jpg

 

 

 

Podsumowanie

KELTON : 52/55   MARBO SPORT : 48,5/55

 

Myślę, że obie ławki są porównywalne, w ławce MARBO wyszło trochę mankamentów technicznych. Szczerze żałuję, że zmienił się „styl” sprzętu MARBO, bo pewnie ze starego designu coś by się wybrało do swojej siłowni. Wiele osób nie może się przekonać do giętych profili i nowego wizerunku sprzętów MarboSport. No, ale co zrobić o gustach się nie dyskutuję.

 

 

Pozdrawiam.


W temacie: Opinie/Recenzje -Sprzęt Do Siłowni-

Ponad rok temu

Witam, iż wygrałem licytację drążka HD14 http://www.ecentrum....ukt.php/1/6/353 to jestem zobowiązany do napisania recenzji. Niestety jeszcze nie zdążyłem nawet przetestować ani przymocować go. Więc napiszę recenzję z tego co można zauważyć na pierwszy rzut oka.

A więc tak. Sama wysyłka przebiegła sprawnie i szybko, lecz wynikło pewnie nieporozumienie i paczka poszła nie tak jak miała Dołączona grafika Jednak mówi się trudno.
Sprzęt został zapakowany w karton i zaciśnięty opaskami, podczas transportu nic nie uległo uszkodzeniu więc też jak najbardziej ok.

Teraz przejdę do opisu drążka. Na początku myślałem ,że będzie mało stabilny, jednak jest w całości ładnie pospawany. Spawy wykonane w każdym miejscu a nie tak jak niektóre firmy np. na dwóch ściankach. Gdy podjąłem próbę wyginania go to konstrukcja lekko pracowała jednak stwierdzam ,że jest stabilna i wytrzymała.
Drążek pomalowany został dokładnie, bez żadnych skaz czy odprysków. Nawet części , które przychodzą bezpośrednio do ściany zostały dokładnie pokryte farbą.
Co do minusów drążka to od razu zauważyłem cienką rurkę, powinna być przynajmniej średnicy 30mm, no i gumowe końcówki też zbędne. Lepiej by było czuć w dłoni grubszą rurkę Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drążek polecam posiadaczom siłowni domowych i nie tylko Dołączona grafika
Recenzję zrobię taką jak się należy gdy zamontuję sprzęt i przetestuję, teraz robię dlatego, ponieważ licytując automatycznie ją obiecałem Dołączona grafika
Pozdrawiam.

W temacie: Opinie/Recenzje -Sprzęt Do Siłowni-

Ponad rok temu

Dołączona grafika

Witam, dzisiaj przedstawię recenzję sprzętu , który mam przyjemność testować już dłuższy czas. Krzyżak wylicytowałem na Licytacjach KELTON’a. Wybrałem opcję odbioru osobistego i po ok. 2 miesiącach od licytacji został odebrany w siedzibie firmy. Nie było żadnego problemu z tak późnym odbiorem a wszystko zostało załatwione w miłej atmosferzeDołączona grafika

Dołączona grafika

Sam sprzęt prezentuje się bardzo ładnie, jest to wersja nieco zmodyfikowana niż na stronie KELTON’a. Delikatnie jest krótsza oraz rączki są inaczej przyspawane. Pewnie do ze względu komfortu ćwiczeń.

Dołączona grafika

Miejsce na ciężar jest to pręt o odpowiedniej długości. Szkoda ,że w tej klasie sprzętu nie jest on chromowany. Z tego co się orientuje jest możliwość wyboru takiej opcji na obciążenia olimpijskie.
Platforma pod stopy jest pochylona pod odpowiednim kątem. Wykonana z blachy ryflowanej co zapobiega poślizgnięciu się stóp. Od spodu blachy znajduje się profil 50x50 i to niego przyspawana jest blacha. Niema opcji żeby zarwać tą platformę.
Profil, który jest umieszczony na łożysku chodzi bardzo płynnie bez jakiegokolwiek hałasu. Nic nas nie hamuje przy ruchu i możemy skupić się na pracy mięśni.

Dołączona grafika

Na pręt przy założonych 80kg zostaje jeszcze sporo miejsca. Myślę ,że na kolejne 5/6 krążków 20sto kilowych. Więc z tego sprzętu mogą korzystać nie tylko amatorzy.
Dołączona grafika

Podsumowując, sprzęt jest godny polecenia naprawdę solidnie wykonany i do tego można odczuć komfort z ćwiczeń. Nie jest to mój pierwszy sprzęt firmy KELTONi na pewno wrócę na kolejne zakupyDołączona grafika

W temacie: Opinie/Recenzje -Sprzęt Do Siłowni-

Ponad rok temu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wysyłka
Paczka została wysłana we wtorek, w środę przed godziną 8 rano kurier był już po domem. Wszystko bardzo ładnie zabezpieczone. Ekspresowa wysyłka aż sam się zdziwiłem.
Cała poręcz zapakowana w karton, część metalowa ułożona na dnie. Poduszki i śruby wpakowane w oddzielny worek i włożone do kartonu. Karton został zaciśnięty taśmami, które było trzeba przecinać.

Dołączona grafika

Składanie
Wszyscy marudzą, że jest trochę zabawy z przykręceniem tapicerki. Mi to zajęło 20minut. Wystarczy wkrętarka i po sprawie. Na początku bawiłem się wiertłem i nawiercałem dziurki na wkręt (było tak w 2 przypadkach). Lecz później bezpośrednio wkręcałem wkręt w oparcie.
Wszystko prościutko, całość z rozpakowaniem zajęła mi 40/45minut.

Tapicerka
Bardzo fajnie zrobiona, ładnie wykończona. Gdy robimy unoszenie nóg nie czuć żadnego dyskomfortu. Łokcie nie wbijają się w deskę, tylko mają pod sobą mięciutkie podłoże.

Dołączona grafika

Wytrzymałość
Dołączona grafika

Zmiany
Na pewno proponowałbym w spawanie uchwytu do pompek bezpośrednio w profil. Choć u mnie wszystko trzyma się idealnie to jak było można przeczytać na forum jeden użytkownik po prostu uchwyt urwał.
Myślę, że można pomyśleć o wprowadzeniu innego ułożenia dziur na śruby. Zamiast dwie na dole i dwie do góry mogę być 4 do góry i jedna na dole, ponieważ dół sam dociska a największe naprężenie idą właśnie na górę.

Podsumowanie
Minusy:
- niestety nie mogłem się dostać do dwóch śrubek pod poduszką
Dołączona grafika
- uchwyty mogłyby być w spawane w profil

Plusy:
+ Wytrzymałość
+ Przystępna cena
+ Funkcjonalność

Ocena Końcowa: 5+/6

Ikona FaceBook

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024