Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metodyka treningu FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
sorry ale nie mogłem się powstrzymać , myślę że warto zdusić jeszcze to :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
bez obrazy ale to sa jakies farmazony n modle pokazow karate - facet robi 1 ruch a potem demonstrujacy na zamrozonym kolesiu robi jakies smiertelne magie.
Nikt powazny tak nie bije ciosow bokserskich ani z takim wychyleniem ani tak nie zostawia reki ani potem nie zamiera jak slup soli.
Nawet te techniki duszen na ziemi piszczelem sa z kosmosu.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
drogi mścicielu - ja jedynie podałem kierunek ... i nie musi Ci się podobać !

w mojej ocenie WSZYSTKO zależy od człowieka nie stylu czy sztuki , zresztą idę o zakład że nigdy nie byłeś na żadnym treningu DOBREGO FMA więc teoretyzowane możesz sobie darować :)

cizzia
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
zamiesciles film wiec odnioslem sie do filmu i o tym sobie przez siec mozemy rozmawiac, na takie argumenty w stylu przjedz gdziestam to zobaczysz nie wiem co ci powiedziec...
jak WSZYSTKO zalezy od czlowieka to mozesz cwiczyc koszykowke i uwazac ze to ci da baze do samoobrony?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
Cizzia wystarczy, że trenował boks czy kick boxing i już może oceniać na podstawie filmików efektywność technik obronnych
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
szanowny - czarny mścicielu - trochę mi przykro że stawiasz mnie w roli naganiacza , którym NIGDY nie byłem i nie będę !

gdybyś uważnie czytał moje posty to wiedział byś że :

A - jak napisałem powyżej jestem zielony w Balintawak i FMA
B - swojego posta o odwiedzeniu przez Warheda naszej sekcji skierowałem do niego bezpośrednio
C - były to darmowe treningi prowadzone dla - wszystkich - zainteresowanych, gdzie można było swobodnie pogadać o stylu , spróbować pomachać eskrima , przekrojowo poobserwować techniki i specyfikę
D - miałem nadzieję że ostatni filmik który wkleiłem ( ponieważ bezpośrednio prowadzi na stronę gdzie jest cała masa innych ciekawych filmików dotyczących FMA ) pozwoli zainteresowanym tematem lepiej zapoznać się z całokształtem , a nie ferować OCENY w odniesieniu do jednego filmiku ... ! - choć mnie osobiście urzeka dynamika i doskonałe opanowanie poruszania w zakresie stylu

teraz odniosę się do tego co napisałeś o koszykówce - JEST DOKŁADNIE TAK JAK TO NAPISAŁEŚ - tyle tylko że Ty chciałeś to zdeprecjonować a to najprawdziwsza prawda :)

osobiście znam człowieka który całe życie nic nigdy nie trenował ( poza notorycznym waleniem wódy - niestety ... ) facet był / jest masażystą za to odkąd pamiętam kolo walił innych TYLKO jeden raz bo potem byli już wyłącznie nieprzytomni , ot taki dar :)

można by o tym jeszcze długoooo

- kwiat - oczywiście masz w pewnym sensie rację, jednak rzeczywistość to nie film a trening to nie walka tym bardziej że same techniki są wyjątkowo brutalne i bolesne , no ale to trzeba poczuć :) na treningu a nie za klawiaturą komputera :lol:

pozdrowionka

cizzia
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA

pozwoli zainteresowanym tematem lepiej zapoznać się z całokształtem , a nie ferować OCENY w odniesieniu do jednego filmiku ...

mnie ten film calkowicie zniechecil z ww powodow.
Nie wiem co to za pan i co on naprawde moze umiec (kto wie moze to geniusz) ale z filmu wynika dla mnie co napisalem.

rzeczywistość to nie film a trening to nie walka tym bardziej że same techniki są wyjątkowo brutalne i bolesne

byc moze sa wyjatkowo brutalne- natomiast to nie ma mniejszego znaczenia bo taka reakcja na uderzenie na filmie nie wyjdzie - to moja opinia. Mysle ze w tym momencie kazdy pozostanie przy swoim zdaniu i mozemy skonczyc watek filmu.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
... swoją drogą nawet James Keating korzysta z wielu technik i przemyśleń wypracowanych przez FMA , co dla mnie osobiście nie jest bez znaczenia !

gdyby - czarny mściciel - zechciał się zapoznać z tubą w tym temacie zapewne pozwoliło by mu to spojrzeć ŁASKAWSZYM okiem na FMA i samo Balintawak ! :)

cizzia :twisted:
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
ja bym ci polecil the complete book of knife fighting Williama L. Cassidego - wlasnie lezy na moim biurku, swietna ksiazka, nie pamietam, chyba WAR mi polecil kiedys.
ten link youtube co dales ma tez jakies filmy o uderzeniach w punkty witalne - to tez zupelnie nie moja para kaloszy delikatnie mowiac.
Nie wiem kto to James Keating, jak to jego strona: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to wyglada jakby troche odlecial:)
  • 0

budo_balintawak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
FMA to temat rzeka, która w Polsce jest mało znana a jeszcze mniej rozumiana. Prawda jest taka, że wbrew temu co się mówi FMA nie są systemami dla każdego. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda trening to zapraszam. Możemy również pogadać o FMA ale nie w czasie treningu ...
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
System ma swoją specyfikę. Promocję, taktykę sprzedaży.

Nie każdy pójdzie na fma, nie każdy na nim zostanie.



Mam prośbę. Czekam na filmik gdzie ćwiczony jest element skrócenia dystansu. Ja nie znalazłem
Bez tego powstaje system walki np pałką w zwarciu niemalże ... ;) i tak jest często uczony.

Uczeń onanizuje się coraz większą sprawnością i koordynacją ruchową a skuteczność wcale nie idzie liniowo ...
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
maly komentarz do dyskusji, Filipinskie sztuki walki -maja przygotowac praktykanta do sytulacji zagrozen zycia - (np.walka uliczna). Zgadzam sie ze skrocenie dystansu jest to umiejetnosc skrajnie potrzebna, sam zwracam na nia wiele czasu podczas nauki moich uczniow oraz w swoim treningu, ale jesli mowimy o samoobronie/walce na ulicy to ze swojego doswiadczenia powiem ze WIEKSZOSC o ile nie wszystkie walki odbywaja sie w krotkim dystansie najczesciej z kilkoma osobami. Tak wiec tak zwane "sparowanie "nie ma sie ni jak do takich sytulacji, oczywiscie jest to swietny trening, ale jest to tylko dodatek do treningu glownego koordynacji ,odruchow obrony i kontrataku.
Sparing zawsze ma pewne zasady nawet jesli mowimy ze ich nie ma. Stajesz na przeciwko kogos w okreslonym dystansie i zaczynasz. Rzeczywistosc okazuje sie inna ktos cie szturcha a za chwile leci piesc badz kufel od piwa !
No i najwazniejsze nie mozna wykluczyc sparingow z treningu ale one same w sobie nie sa odpowiedzia.
Nie widzialem jeszcze by walka bronia (butelka noz, itp) zaczela sie w dlugim dystansie- niestety te czasy sie skonczyly

Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
na krótki dystans europa już dawno odpowiedziała boksem i zapasami


edytka.

rozpatrując jako całość walki.

jeżeli mamy przeciwnika w krótkim dystansie, tzn.że gdzieś popełniliśmy błąd i trzeba użyć innych narzędzi niż broni średniego dystansu jak kij.
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
tu pojawia sie podstawowy problem - nie znajomosc tematu - kij jest to narzedzie treningowe. Tyle razy slysszalem od roznych osob ze nie warto tego trenowac bo na ulicy nie chodzi sie z kijem. Dokladnie nie chodzi sie ale ma sie klucze,dlugopis telefon itd- a to juz krotki dystans a sposob uzycia ten sam. Co do popelnienia bledu ze ktos jest blisko , odpowiem pytaniem na pytanie, kiedy ostatni raz byliscie w zatloczonym pubie, czekaliscie na dworcu, czy jechaliscie pociagiem. Jesli mowisz ze popelniles blad ze zaczynasz walke w krotkim dystansie to troche tego nie rozumiem.

Co do boksu i zapasow zgadzam sie w zupelnosci, zwlaszca z boksem - pragne tylko zapoznac sie z historia wspolczesnego boksu - dokladnie po rok 1898 kiedy amerykanie zaczeli okupacje Filipin - FMA jest sztuka walki ktora wykula wspoczesny boks - sztuke walki w krotkim dystancesie - uwaga dzieki metodyce walki bronia - noz kij !

nota bene wykorzystanie kija w krotkim dystansie - to doskonaly pomysl, jak najbardziej polecam !!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
wytłumaczę inaczej. błędem jest używać kija jak już sie jest w krótkim dystansie. ja rozumiem i doceniam zastosowanie devicow w zwarciu.


zawsze myslałem, że kij jest bronią do walki w określonuch warunkach. tymi warunkami jest dystans. jeżeli zaczyna sie walka w krótkim dystansie to błędem jest dobywanie kija. wypracowywuje sie dystans innymi metodami i wtedy. można zacząć kijowac :-) .
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
prosze o czytanie ze zrozumieniem - mowa tu o metodyce treningu nie o tym ze chcesz wyciagnac kij gdy ktos atakuje cie na przystanku - to sa filipinskie sztuki walki a nie walka kijem !
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
pozatym proponuje rowniez sprobowac treningu w malym pomieszczeniu np toalecie z kijem, obali to kilka mitow na temat tego ze kij ma tylko jeden dystans - ale krotki dystans jest wtedy gdy kij jest juz w rece !!
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA

1 FMA jest sztuka walki ktora wykula wspoczesny boks - sztuke walki w krotkim dystancesie - uwaga dzieki metodyce walki bronia - noz kij !

2nota bene wykorzystanie kija w krotkim dystansie - to doskonaly pomysl, jak najbardziej polecam !!


ad 1. Masz może więcej info? Pierwsze słyszę a brzmi ciekawie.

ad 2. Chyba bym się bał. Może jak przeciwnik jest słabszy motorycznie i niezdarny ...( czyli założenia współczesnych SW i metod obrony przed atakiem nożem) :D
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA

pozatym proponuje rowniez sprobowac treningu w malym pomieszczeniu np toalecie z kijem, obali to kilka mitow na temat tego ze kij ma tylko jeden dystans - ale krotki dystans jest wtedy gdy kij jest juz w rece !!


Myślisz o realnym wykorzystaniu? Czy raczej technika szkoleniowa z seminarium?
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metodyka treningu FMA
Before there was Manny Pacquiao here were other Filipinos making a name in western boxing. Filipinos have been in the game of western boxing since the early 1900's. Since then Filipinos have also helped to revolutionize what is known as western boxing. In taking a brief look at the history of western boxing and the time Filipinos have been exposed to it you will see what transpired.

Go back to the early 1900's. Picture the US military in Hawaii. The US brought to Hawaii with them the sport of boxing. The Filipino migrant workers brought with them various forms of Filipino Martial Arts like kali, escrima and arnis just to name a few. Combine those two and you get the beginning of the evolution of western boxing.

Did you know that there were Filipino World Champions in boxing dating back to the 1920's? Would you recognize the names Francisco Guilledo "Pancho Villa", Ceferina Garcia, Dado Marinom, Flash Elorde or Bernard Docusen? Odds are like mot those names are unknown. In short, Bernard Docusen "Filipino Cajun" in 1948 lost a decision to Sugar Ray Robinson in a welterweight title match. If you know anything about boxing odds are you have heard of Sugar Ray Robinson. Francisco Guillerdo was so good in the sport of boxing that he was inducted in the Hall of Fame in 1961. There were many more great pinoy boxers but sadly are not very well known.

What is even lesser known was the influence Pinoy boxers had on western boxing as a whole. The Pinoy fighters brought in aspects of kali, arnis and escrima into the sport. The Pinoy fighters had to adjust their styles to conform to the rules of the sport. Basically anything considered illegal or "dirty" boxing was what the Pinoy fighters had to learn to stop doing! The elbowing, head butting and stepping on the foot are all common in Filipino Martial Arts. Particular zones and angles as well as the use of both feet forward are all characteristics of Pinoy fighters which the western boxers had to get used to. Those "unorthodox" zones and angles come from weapons training, particularly the blades.

With more and more practitioners of Filipino Martial Arts showcasing the arts more and more people begin to see the empty hands of Filipino Martial Arts. Hopefully one day references to the Pinoy boxers of the early 1900's will be common knowledge. Until then demonstrators can only reference Pacquiao. Grandmaster Robert Castro of Eskabo Daan always like to tell the audience, " Filipinos have hands! Just look at Pacquiao!" That is always a crowd pleaser.

Article Source: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Article Source: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jeden z artykułow na ten temat. na pewno znajdziesz wiele wiecej , na internecie , spory rozdzial jest w ksiazce "art of boxing " ktora kiedys czytalem ale nie mam rzadnych referencji do niej w tej chwili, ale sprobuje poszukac .

Co do toalety - to metodyka treningowa z mojej strony jak narazie poniewaz wszelkie tego typu sytulacje ktore mialem konczylem krotkim kijkime "dulo dulo" - oraz wrecz - ale nie wykluczam w przyszlosci - choc mam nadzieje ze nie bede musial tego sprawdzac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024