Skocz do zawartości


Zdjęcie

17 letni amator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_sevento
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

17 letni amator
Witam, mam 17 lat, 180 cm wzrostu, 75 kg wagi. Dotychczas trenowalem koszykowke, nie jakos profesjonalnie ale tez nie amatorsko. Lecz nie gram juz tyle co kiedys, i pewnego dnia Moj ojciec zatrudnil pewnego Goscia do swojej firmy, nie bede sie rozpisywal na ten temat bo to nie istotne. Chodzi o to ze gdy ja pracowalem sobie od czasu do czasu na budowie u taty, to raz mialem pewna robote z tym o to facetem. Dowiedzialem sie od niego ze trenuje Judo i Jiu Jitsu. Malo tego byl on kilka razy mistrzem polski lecz nie wiem w jakiej wadze. Chodzi mi o to ze bardzo sie zakumplowalismy mimo ze on ma chyba z 40 lat a moze i wiecej. Niestety wakacje minely i wrocilem do kraju i juz nie mam z nim kontaktu. Bardzo mi on zainponowal bo widzialem go w akcji, lecz nie tylko chodzi mi o sama walke, lecz o spokoj jakim dysponuje. Powiedzial mi kiedys ze to wlasnie dzieki tym sportom taki sie stal.

Osobiscie bardzo mi zalezy aby trenowac. Jestem ambitny i bardzo szybko sie ucze. Lecz kieruje sie tutaj do was z pytaniem. Czy 17 lat, to jest jakakolwiek szansa aby cos zdzialac. Wiem ze to wiek juz tak jakby staruszka jezeli chce sie zaczac cos trenowac a nie ma sie prawie zadnego doswiadczenia.

Przepraszam rowniez ze sie tak rozpislem i moze bez sensu pisalem o moim koledze. Lecz Bardzo mi zalezy aby trenowac i przylozyc do tego wiecej niz 150% swoich mozliwosci.

Prosze o powazne potraktowanie mojego tematu. Pozdrawiam.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 letni amator

Lecz Bardzo mi zalezy aby trenowac i przylozyc do tego wiecej niz 150% swoich mozliwosci.

To trenuj :)
Do tego co ci tak zaimponowalo u kolegi - opanowania - nie musisz byc w kadrze Polski w Judo na Olimpiadzie a 17 lat to doskonaly wiek na sztuki walki, gdzie mozesz naprawde duzo zdzialac
Judo, bjj, zapasy to fajne kontaktowe sporty, przydatne w zyciu i dajace ogromna satysfakcje.
  • 0

budo_sevento
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 letni amator
Gorzej z tym ze moga mnie nie przyjac. Poniewaz o sporcie zbyt duzego pojecia nie mam. w zasadzie zadnego. Ale zadzwonilem do trenera jednego z klubow i powiedzial zebym przyszedl na trening do troche mlodszych i zobaczymy jak to bedzie.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 17 letni amator
Nie rozumiem, jak mogą cie nie przyjąć?
Idziesz do grupy dla dorosłych początkujących i już. Nikt się z wiedzą o judo nie rodzi. Zaczynasz trening z początkiem sezonu ( wrzesień - październik ) i uczysz się wszystkiego od zera z ludźmi którzy jak ty zaczynają przygodę z judo.
A jeśli w jednym klubie nie ma takiej grupy, próbuj w innym.

Jest jeszcze sprawa tego, że judo różni się znacznie od bjj. Najlepiej,zamiast dzwonić, przejdź się po klubach. Zwykle "próbny" trening jest darmowy. Zobacz co ci bardziej odpowiada. Poza stylem, ważna jest też sama sekcja. Atmosfera w niej panująca i trener który prowadzi.

I 17 lat to idealny czas żeby zacząć. Za 5 lat będziesz wymiatał. A będziesz jeszcze młodym szczawikiem. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024