Skocz do zawartości


Zdjęcie

wolna mata jako 3 trening w tygodniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Jak jest, każdy pracujący wie-często zostaje się po godzinach bo X. Praca w korpo średnio się lubi ze sportem.
Na chwilę obecną mogę trenować (zakładając że akurat nie będę siedział po godzinach) 2 razy w tygodniu w swojej grupie, raz w piątek z początkującymi i chodzić na wolną matę. To daje 2 treningi w swojej grupie zaawansowania, powtórkę podstaw z grupą początkującą (co moim zdaniem jest bardzo pożyteczne) no i zostaje wolna mata.
Czytałem na sherdog'u i znajomy trener to potwierdza, że żeby robić postępy w bjj trzeba trenować 3 razy w tygodniu- rozumiem przez to 3 x ze swoją grupą zaawansowania. O ile lubię treningi z początkującymi bo można doszlifować technikę i przywrócić zgubione gdzieś po drodze ważne detale to powstaje pytanie jak to się ma do tych 3 wymaganych powtórzeń materiału?
Zostaje wolna mata w weekend (swoją drogą dziwne że niemal nie ma "normalnych" treningów bjj w weekend) ale taką przemyślaną, drille, powtórka tego co było w tygodniu, do tego jakaś technika ze szkoleniówki a propos przerabianej pozycji lub łatanie dziur w całokształcie techniki. Będę wdzięczny za porady jak najlepiej wykorzystać ten czas.
BJJ traktuje jako rekreację, nie startuję w zawodach tym niemniej chcę się rozwijać, nabierać płynności i dynamiki, rozwijać arsenał techniczny w miarę swoich możliwości.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Jeśli nie zrobisz 3 powtórzeń materiału to dostaniesz raka nerek i choroby popromiennej.

Kurwa, trenujesz już tyle czasu, że chyba sam potrafisz sobie odpowiedzieć.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Potwierdzam z doświadczenia, że żeby robić postępy w judo dla średnio rozgarniętego trenującego, jakim jestem, wystarczy 2 treningi/tydzień. Przy założeniu, że wystarczą Ci postępy, które będę bardzo powolne (ale będą i w ciągu kilku lat będą zauważalne) oraz, że trening jest typowym pod rekreację, nie zawody. Nie wiem, czy w bjj będzie to się mocno różniło. Takie ogólne zasady raczej są stałe wg mnie. Jeśli chciałbym rozwijać się w tempie zawodniczym i to tak, żeby postępy były widoczne z tygodnia na tydzień, 2 treningi to za mało. Wszystko co wyżej napisałem dotyczy perspektywy co najmniej kilkuletniej. Jeśli potrenujesz 2 razy/tydzień przez 2 m-ce, a potem przerwa 2 m-ce - postępy nie będą zauważalne. Tyle z moich doświadczeń.
Pozdrawiam,
m
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Pamiętaj, że im intensywniejsze treningi tym krócej będziesz w stanie w ten sposob jechac. Moim zdaniem 2-3 treningi w tygodniu to optimum. Taki mam teraz okres starczy, że chodzę 2x w tygodniu i jest to dla mnie akurat.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
ja podobnie. robię 2x bjj bo dojeżdżam 80 km w jedną stronę na tren ;-)
i to powoduje, że powoli się rozwijam :) do tego raz sf w początkującymi w swoim mieście.
wolna mata to genialna sprawa jak masz kogoś z kim możesz we 2 robić coś nowego lub powtarzać.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
jakieś pomysły na jak najlepsze wykorzystanie wolnej maty?plany?jak wasze doświadczenia
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Ja na wolnej macie najczęściej sparowałem.

Jak mało sparujecie w klubie to rób to na wolnej macie, jak odwrotnie to powtarzaj sobie techniki. Rób to czego czujesz że Ci brakuje
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
chyba techniki.bo robie tylko 2 normalne treningi w tyg.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
różnego rodzaju drille, najlepiej utrwalające to, co robiłeś na tych 2 treningach
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
ma ktoś książke drill to winod andre galvao?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Ja mam

(jakieś pytanie w związku z tym pewnie będzie? ;-) )
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
i zrobiles cokolwiek z tej ksiazki?:) Znaczy przyadla sie? ja sie chetnie dowiem, bo sie zastanawialem czy nie kupic.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
co zawiera?:D opisz jeśli możesz
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Książka bardzo ciekawa, ale nie zawiera technik sensu stricto, tylko zestaw drilli już pod techniki/walki.

Czyli np. nie ma opisu przejść pajęczej gardy, a zestaw odruchów typu postawa + zerwanie.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
a jest jakies odniesienie zeby sie domyslec jak sie drill przeklada na technike?
jiu jitsu university ma to fajnie zrobione
aha, drille w parach czy solo?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
Nie widziałem university, więc nie mam porównania.

Większość drilli jest w parach, chociaż na początku są też solowe ćwiczenia (np. z piłką)

Drille mają odniesienie do techniki i walki, są to np. przeskoki gardy, obejścia przeciwnika i mnóstwo innych rzeczy. Tak więc jest to jak najbardziej praktyczne. Ale (w każdym razie z tego co pamiętam) nie jest to wyjaśnienie techniki na zasadzie pełnego zrozumienia - "jeżeli złapiesz tutaj to będzie miał mobilność tylko w tej części, więc jego jedyną ucieczką będzie to, więc wyprzedzamy jego ruch, bo mamy taki chwyt". Robisz przeskoki aż do momentu gdy robisz je odruchowo. I robisz przeskoków kilka rodzajów itp.

Tak więc są to raczej poszczególne puzzle, z których samemu trzeba zbudować sekwencje.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu

Większość drilli jest w parach, chociaż na początku są też solowe ćwiczenia (np. z piłką)

Wielkie dzieki, to znaczy ze ksiazka nie dla mnie, ja szukalem raczej solo drills, w parach to koledzy z treningow maja nadto pomyslow:)
Takie podstawowe solo drills sa pokazane w University w fajny sposob, znaczy opisane jakies przejscie i potem solo drill, ale nie jest tego duzo - bo pewie jest limit co mozna samemu.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
dobrą analogią drilli są uchi-komi w judo. robisz je do obłędu aż wejścia do rzutów wejda ci w nawyk i będzisz je robił bezrefleksyjnie, nie widząc na oczy i padając na twarz. co dowodzi zresztą, że niektóre metody treningowe są uniwersalne bez względu na styl.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: wolna mata jako 3 trening w tygodniu
ma ktoś to w pdf?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024