Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_soczewka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Przewroty
Witam, od nie dawna trenuje bjj. Na treningach po rozgrzewce mamy dużo przewrotów, i tu pojawia się problem. Nawet przy tych najprostszych w momencie gdy tył głowy dotyka maty, mam wrażenie, że pęknie mi kark, po prostu boli, i chociaż wiem że nic mi się nie stanie, to jednak nie umiem tego zignorować. Jak zniwelować ból karku? Rozciągać? Może problem leży tylko w psychice?
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
Może masz spięty (praca przy kompie, brak rozciągania), albo źle upadasz. Poproś trenera żeby na boku spojrzał na to, jak je robisz, a w domu głowa w materac i rozciągaj delikatnie, ale długo. Spróbuj się też dociągnąć trochę na saunie, mi to zawsze pomagało. Tym bardziej, że pal licho przewroty, ale jak ktoś Cię zrzuci z żółwia i dociśnie, czy przewróci ze stójki, to mogłoby się skończyć kontuzją.
  • 0

budo_soczewka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
Technicznie pewnie też mogłoby być lepiej, ale to raczej ten pierwszy powód.
Jak długo go rozciągać? Jak często?
I jeszcze jedno pytanko, ma to znaczenie, na jakim podłozu robię te przewroty? Tzn. chodzi mi o to, czy mogę je ćwiczyć w domu na podłodze, ewentualnie podłożyć koc/kołdre, czy musi to byc jakiś materac, lub coś bardziej miękkiego.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
Jak nie potrafisz, to zdecydowanie lepiej materac albo chociaż miękka trawa. Na twardym się poobijasz niepotrzebnie. Tak w ogóle to teraz w liceum czy innym gimnazjum nie uczy się już przewrotów?
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
zaraz, ale przy czym konkretnie boli ten kark? bo napisałeś że:

Nawet przy tych najprostszych w momencie gdy tył głowy dotyka maty,


Jeżeli masz na myśli przewrót w przód / przewrót przez bark, czy w zasadzie jakikolwiek inny pad lub przewrót, to w większości z nich głowa najzwyczajniej nie powinna mieć kontaktu z matą, jeżeli ma, to niepoprawnie to wykonujesz.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty

Jak nie potrafisz, to zdecydowanie lepiej materac albo chociaż miękka trawa. Na twardym się poobijasz niepotrzebnie. Tak w ogóle to teraz w liceum czy innym gimnazjum nie uczy się już przewrotów?

co się robi? :) :)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
E no, daj spokój :) Trza się nauczyć jak każdej innej umiejętności. Co z tego, że to łatwe i powinny potrafić dzieci w podstawówce? Weź przeciętnego nastolatka, poproś żeby zrobił technicznie poprawny przewrót. Wierz mi, zaboli Cię na sam widok.
  • 0

budo_soczewka
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
No panowie, nie tak agresywnie, w podstatówce umiałem, ale po tych kilku latach się zapomniało :P W sumie to ani w gimnazjum ani w liceum ich nie robiliśmy :)

Technicznie jestem w stanie to zrobić, ale to dla mnie mało przyjemne uczucie.
Może wcześniej źle się wyraziłem, co do pozycji w której kark boli. Najłatwiej to opisać na przewrocie bokiem, boli jak jestem odwrócony o 180 stopni z tyłkiem w górze.

Czyli po prostu mam rozciągać kark?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty

E no, daj spokój :) Trza się nauczyć jak każdej innej umiejętności. Co z tego, że to łatwe i powinny potrafić dzieci w podstawówce? Weź przeciętnego nastolatka, poproś żeby zrobił technicznie poprawny przewrót. Wierz mi, zaboli Cię na sam widok.

Nie, nie o to mi chodziło ; ) Nauka tego w szkole jako taka to jest śmiech na sali (gimnastycznej :lol: ), dzieciak ze 2 razy w semestrze kilka przewrotów, musiało być zgodnie z programem no i było.

Jeśli kark boli cie przy tym to rób inne przewroty (przy których nie boli), w końcu przyzwyczaisz się. Nic na siłę ;]
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
lepiej póki nie przestanie boleć, rób przewroty na macie.
wbij do youtube hasło "ukemi" i pooglądaj trochę szkoleniówek bo może faktycznie coś robisz nie tak.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przewroty
rob przewroty przez bark, nie przez glowe, to podstawowy problem poczatkujacych
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024