Skocz do zawartości


Zdjęcie

tani rower


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
Kutwa, sportowiec jest to się nie zmęczy!
:)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
haha ale Tharfin palisz glupa ;] jazda dla przecietnej osoby na ostrym kole, ktora nie ma zajawki na takie pierdoly to jest masakra i tortura, tu nawet nie chodzi o to, ze to meczy, tylko zwyczajnie jest niebezpieczne jesli ktos dobrze nie ogarnia techniki, ale nieee trafia sie tacy co powiedza ze twardziele tylko na ostrym popierniczaja :)
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
Jeśli chodzi o hamulec to mówiłem serio :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

Kutwa, sportowiec jest to się nie zmęczy!
:)


Przede wszystkim student, wiesz jak studenci jedzą ;]

Na serio- ostre koło jako taki rower na co dzień i okazjonalne wypady się nie nadaje... nie ukrywajmy dziwnie się na tym jeździ i to jest raczej akcja dla zajawkowiczów.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

haha ale Tharfin palisz glupa ;] jazda dla przecietnej osoby na ostrym kole, ktora nie ma zajawki na takie pierdoly to jest masakra i tortura, tu nawet nie chodzi o to, ze to meczy, tylko zwyczajnie jest niebezpieczne jesli ktos dobrze nie ogarnia techniki, ale nieee trafia sie tacy co powiedza ze twardziele tylko na ostrym popierniczaja :)


Kurde, cale dziecinstwo jedzilem na "ostrym kole" bo to byl standard w rowerach i dopiero jak gorale zaczely sie pojawiac przesiadlem sie na przerzutki.

No ale najwyrazniej do tego potrzeba specjalnej techniki jazdy dzisiaj i to tylko dla pro i kurierow :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
standardem nie bylo ostre kolo tylko single-speed. Tak zwany wolnobieg.. bez przerzutek. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

No ale najwyrazniej do tego potrzeba specjalnej techniki jazdy dzisiaj i to tylko dla pro i kurierow :)


Tak, ale wtedy zapieprzałeś po osiedlu na maszynie marki smyk tudzież "bmx", miałeś małe kółka, krótkie nóżki i rzadko kiedy rozpędzałeś się powyżej 10 km/h i jeździłeś po chodnikach. W ruchu miejskim na dużym rowerze z samochodami jest inaczej...
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
Pax ludziska! :) Kto mu każe na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeździć? To jedna z propozycji. Fakt, dla pasjonatów, lub kogoś bez kasy. ;-) Bo tanie dobre ostre koło, jest dobre bo tanie. Niestety dobre dobre jest cholernei drogie. Zatem zostńmy przy pierwszej opcji. Rama, koła, kierownica, napęd. Dla bardziej wymagajacych siodełko. ;-) Już prościej się roweru zbudować nieda... No chyba że monocykl. :razz:

A co do jazdy. Po pierwsze, to, że trzeba pedałować to nie problem. Problem zaczyna się, jeśli się jest wpietym do pedałów. Ja mam noski samoróbki, nie trzymaja zamocno wiec w razie czego zdążam sie ewakułować. Ale kumpel który mnie w to wciągnął miał buty wpinane w pedały i też dawał radę. Zatem bez paniki. I owszem, można mieć hamulce. Ja ma przedni i się tego nie wstydzę. :)

Kurde, cale dziecinstwo jedzilem na "ostrym kole" bo to byl standard w rowerach i dopiero jak gorale zaczely sie pojawiac przesiadlem sie na przerzutki.



Dokładnie. Pamiętacie hamowanie pedałami?

To, że pro'si i kurierzy zbudowali na tym specyficzna subkulturę to juz inna sprawa. :roll:

W każdym razie, ostre dobre jest: lekkie, szybkie, zwinne, zwrotne, ze wstecznym. I ma jedna zasadnicza zaletę : złodzieje sie za nie, nie biorą. :D
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

Na serio- ostre koło jako taki rower na co dzień i okazjonalne wypady się nie nadaje...


No to już 8 rok błądzę. Dzięki za wskazanie drogi. :lol:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

standardem nie bylo ostre kolo tylko single-speed. Tak zwany wolnobieg.. bez przerzutek. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nie w moich kregach. U nas bylo ostre kolo, chociaz wtedy to sie po prostu nazywalo rowerem.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
Ja jakiś czas temu rzuciłem info na fb, czy ktoś nie ma starego roweru na oddanie. I znalazł się taki ktoś, przywiozłem rowerek, pare dni temu odebrałem go z serwisu i mam super sprzęt za 300 zł (wymienione podstawowe części, to jest kaseta, łańcuch, opony, regulacje, robocizna, piasta itd)

Dołączona grafika

tą samą drogą mam zamiar skompletować rower dla mojej dziewczyny :)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

haha ale Tharfin palisz glupa ;] jazda dla przecietnej osoby na ostrym kole, ktora nie ma zajawki na takie pierdoly to jest masakra i tortura, tu nawet nie chodzi o to, ze to meczy, tylko zwyczajnie jest niebezpieczne jesli ktos dobrze nie ogarnia techniki, ale nieee trafia sie tacy co powiedza ze twardziele tylko na ostrym popierniczaja :)


Kurde, cale dziecinstwo jedzilem na "ostrym kole" bo to byl standard w rowerach i dopiero jak gorale zaczely sie pojawiac przesiadlem sie na przerzutki.

No ale najwyrazniej do tego potrzeba specjalnej techniki jazdy dzisiaj i to tylko dla pro i kurierow :)

no to spoko ze porownujesz jazde za dzieciaka na smyku do poruszania sie na kolazowce w ruchu ulicznym
dobra nie moj biznes, ja juz sobie rower kupilem :cool:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
No, bo przeciez tylko dzieciaki jezdzily wtedy na ostrym kole, a dorosli nie. No i wiadomo, ze dzieciak silniejszy i madrzejszy od doroslego, wiec to ze gnojki sobie dawaly rade to silny 20 letni facet nie da rady :)

Kurwa, jak niektorzy sie upra, ze cos jest be, to beda brneli i brneli. Nikt mu nie kaze na autostrade tym wyjezdzac pierwszego dnia. Ale na ostre kolo to nie wymysl hipsterow tylko cos co bylo i sprawdzilo sie przez kupe czasu. Jak bedzie sie niepewnie czul to zamontuje sobie hamulec reczny i tyle.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

Na serio- ostre koło jako taki rower na co dzień i okazjonalne wypady się nie nadaje...


No to już 8 rok błądzę. Dzięki za wskazanie drogi. :lol:


"to jest raczej akcja dla zajawkowiczów"

To była ważna część posta. Ale pewnie, że się da, wszystko się da.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

Ja jakiś czas temu rzuciłem info na fb, czy ktoś nie ma starego roweru na oddanie. I znalazł się taki ktoś, przywiozłem rowerek, pare dni temu odebrałem go z serwisu i mam super sprzęt za 300 zł (wymienione podstawowe części, to jest kaseta, łańcuch, opony, regulacje, robocizna, piasta itd)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tą samą drogą mam zamiar skompletować rower dla mojej dziewczyny :)


Można? Można! Gratki Ura, fajny sprzęt. :) A i wieszka niczego sobie. ;-)
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower

Ale pewnie, że się da, wszystko się da.

Dalej wydźwięk twojej wypowiedzi jest taki: "nie nadaje się, ale jak się zajawkowicz uprze to pojedzie". Podczas gdy prawda jest nieco inna - ostre koło nadaje się zajebiście do jazdy po mieście i właśnie dlatego często jest wybierany przez kurierów. Jest szybki, zwrotny, mało awaryjny, prawie każdy zrobi na tym stójkę na światłach, etc.

Inna sprawa że sheepman prawdopodobnie nie potrzebuje takiego roweru. A Tau nie ma racji - nie zrobisz teraz dobrego ostrego za 300 zł. Tak było 10 lat temu jak porządną szosówkę np bianchi można było nabyć za 150, teraz poniżej 800 nie schodzą.

sheepman - co to za awersja do używańców? Chcesz mieć coś sensownego w takim nędznym budżecie to nie bardzo masz wybór - poluj na allegro albo na lokalnej giełdzie na stare trekkingi i crossy. Jak kupisz marketowca to bardzo szybko się okaże że musisz wydać drugie tyle za rozwalone koła (na początek).
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
awersja jest taka że nie znam się na sprzęcie a może się okazać że to co przyjdzie z allegro będzie wymagało sporo roboty.a na to po prostu nie mam czasu.
chce mieć rower żeby czasem chwile pojeździć po ścieżkach rowerowych na dla fun'u
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
a zaden z Twoich kumpli nie interesuje sie rowerami? ja wzialem swojego kumpla do Czacza (taka wiocha gdzie wszystko mozesz kupic ;P) i akurat trafilismy na spoko rowerek, sprawdzil mi podzespoly
edit
Dołączona grafika
to ten rowerek tylko nie mam tarczowych hamulcow, ale mam dziarskie czarne fele :D
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
fajowy ;-)
no właśnie nikt nie jest "cudownym dzieckiem dwóch pedałów" :P
ten rower z allegro co mi odradzaliście waży 12 kg
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: tani rower
ja przy ostrym używam strapów i nigdy nie miałem problemu z wyciagnieciem nogi ;p Ostre jest spoko ale jak miasto nie jest bardzo hmm górzyste, bo wtedy z podjazdami mozna sie nameczyc. Sam mam hamulec przedni zamontowany i sadze ze pare razy mnie uratowal ;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024