Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Twój wybór Twoje życie :)
buźka :*
  • 0

budo_gracz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

zawsze mówię za siebie, ale tym razem dotyczy to chyba wszystkich...
większość aikidoków nie ma pojęcia co to prawdziwy trening nie oszukujmy się koledzy
każdy z nas kocha to co robi, ale to miłość egoistyczna, bez dawania z siebie :D
większość z nas to gadatliwe grubasy a nie "wprawni wojownicy"
traktujemy to aikido po macoszemu, bo więcej o nim gadamy niż trenujemy
bierzemy stopnie, stanowiska, pieniądze, a dajemy pozory i mgliste słowa
opowiadamy bajki o starych mistrzach... na tyle nas stać koledzy

nie zaprzeczajcie, przyznajcie się przed samym sobą i po sprawie :D
ja to zrobiłem jakiś czas temu i moje życie się odmieniło :)
polecam z całego serca !


mocne słowa, ale prawdziwe
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

...każdy z nas kocha to co robi, ale to miłość egoistyczna, bez dawania z siebie :D
większość z nas to gadatliwe grubasy a nie "wprawni wojownicy"
traktujemy to aikido po macoszemu, bo więcej o nim gadamy niż trenujemy
bierzemy stopnie, stanowiska, pieniądze, a dajemy pozory i mgliste słowa
opowiadamy bajki o starych mistrzach... na tyle nas stać koledzy...

Jeśli mam trening 2-3 razy w tygodniu (ten na którym ćwiczę, a nie prowadzę), jeśli jadę na staż (a jeżdżę często), za który słono płacę, to nie chce mi się tego czasu przegadać czy prześmiać. To samo tyczy szkół letnich, które też mnie kosztują. Dlatego szkoda mi marnować czas treningowy, bo go nie odzyskam. Pogadać się i pośmiać z kumplami mogę po keiko. Ponabijać się mogę też tutaj :) . Na aikido nie zarabiam i zarabiać nie będę. Na stopnie zdawałem, stanowisk nie dzierżę. W tym całym moim nieskutecznym aikido mam całą masę rzeczy do opanowania, nauczenia, przyswojenia...
Jeśli w niedziele robię sobie 3, 3,5h trening na szosówce, to w czasie jazdy pogadam z kumplami kolarzami, ale te 80 czy 100km i tak przejadę. Pobiegać ze 2, max 3x w tygodniu daję radę tylko dlatego, że mogę to robić o dowolnej porze. Bo poza tym jest rodzina, praca, obowiązki inne zainteresowania, które chyba dopiero na emeryturze zacznę realizować.

Twój wybór Twoje życie :)
buźka :*

Dokładnie tak, MOJE. Ej, tylko bez buźki :)

PS. Tak wiem - wyznanie godne rzeczonego wcześniej programu :-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
To teraz z uwagi na zbliżający się weekend [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z dużą ilością kontaktu, zaangażowania uke, kręcenia, a więc kompletnie nieefektywne, nieprzydatne dla szukających Świętego Graala skuteczności, walki itp. ;-) w wykonaniu sensei Martucci'ego oczywiście :)
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Prawda?
Rozumiem, towarzyszu Ishida, że powinienem siedzieć cicho. Nie zależnie od głupot tu wypisywanych. Bardzo przepraszam, że nie sprostałem oczekiwaniom


Shawnee w którym miejscu pisałem głupoty? W tym że filmik już był, czy może że w tym, że walka w nim była wyreżyserowana?
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Szkoda zdrowia, by jezdzic na staze ukowac jakiemus shihanowi. aikido nie czyni czlowieka ani doskonalszym etycznie ani lepszym wojownikiem. to tez odkryles Smailu?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Ech, może jasno się nie wyraziłem. W zasadzie chodziło mi to, że cokolwiek się pokaże aikidowego, to się nie dogodzi: "a to stał, a to się poruszył, a to nie w tę stronę, a to za szybko, a to za wolno, a to za wysoko, a to za nisko, a to podskoczył, a to nie upadł". Film był i to nie raz. Zapewne coś tam sobie poreżyserowali, bo to przecież film jest. Zakładasz, że przy karate lub innym jujitsu byłoby lepiej? Pewnie nie, ale przecież to nie aikido więc im wolno. :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Szkoda zdrowia, by jezdzic na staze ukowac jakiemus shihanowi. aikido nie czyni czlowieka ani doskonalszym etycznie ani lepszym wojownikiem. to tez odkryles Smailu?

zdrowia nie szkoda jeśli się je szanuje, ukować shihanowi można jeśli się chce i lubi, aikido nie czyni nikogo nikim, to każdy sam czyni się kimś, czasami poprzez aikido, czasami nie. Ale to nic odkrywczego Bujin :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

PS. Tak wiem - wyznanie godne rzeczonego wcześniej programu :-)

:) dobrze że to wiesz :)

to wszystko irimi reborn co napisałeś tylko wspiera to, co ja napisałem...
tak, każdy ma życie i milion innych spraw, czy trenuje aikido, czy kolarstwo ...
dlatego też jest tak jak jest...
różnica jest prosta, ci którzy trenują kolarstwo na poważnie jeżdżą inaczej niż rowerzyści tacy jak ja
a ci co trenują "poważnie" aikido? są tak poważni jak taki rowerzysta jak ja przy kolarzu :)

ja trenuję SW 6 dni w tygodniu po 6 godzin (ćwiczę w większości na zajęciach które prowadzę),
plus poranne treningi własne 1-2 godziny i nadal uważam, że jestem daleko daleko :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

To teraz z uwagi na zbliżający się weekend ... aikido w rytmie bluesa... w wykonaniu sensei Martucci'ego oczywiście :)

bardzo ładne to jest, mnie się podoba
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ech, może jasno się nie wyraziłem. W zasadzie chodziło mi to, że cokolwiek się pokaże aikidowego, to się nie dogodzi: "a to stał, a to się poruszył, a to nie w tę stronę, a to za szybko, a to za wolno, a to za wysoko, a to za nisko, a to podskoczył, a to nie upadł". Film był i to nie raz. Zapewne coś tam sobie poreżyserowali, bo to przecież film jest. Zakładasz, że przy karate lub innym jujitsu byłoby lepiej? Pewnie nie, ale przecież to nie aikido więc im wolno. :roll:


Tu nie chodzi o to reżyserowanie, bo są takie filmy o karate i ju-jitsu, tylko o wciskanie ludziom ciemnoty, że coś jest skuteczne (i to jeszcze w sytuacji ulicznej bójki) w sytuacji gdy nie jest. I tak naprawdę nie czepiam się technik aikido jako takich, bo wiem że niektóre z nich mają bardzo praktyczne zastosowanie, ale metodach treningowych proponowanych przez hombu dojo. To co trenuje się na aikidockich matach przypomina robienie kata w karate i nic więcej, a w karate kata to tylko jeden z elementów treningu.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

...ja trenuję SW 6 dni w tygodniu po 6 godzin (ćwiczę w większości na zajęciach które prowadzę),
plus poranne treningi własne 1-2 godziny i nadal uważam, że jestem daleko daleko :)

Mnie wsjo rybka czy ktoś trenuje 6 godzin dziennie, czy 6 godzin tygodniowo. Istotne czy przez ten czas daje z siebie wszystko i to niekoniecznie w tempie startowym. IMO sednem jest maksymalne zaangażowanie w każde keiko, w każdą technikę, każdy ruch, atak, seiza itp. Jeśli każda twoja minuta na macie to full_wypas_mega_luta :) to jesteś blisko, jeśli nie, to nawet jak dowalisz kolejne 6h to i tak to będzie tylko obieranie cebuli, niezależnie od sztuki walki, stylu, celu itp. ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
robię jak trzeba, ale uważam że jestem daleko
a reszta? najczęściej robi jak ta cebule i do tego 2 godz w tygodniu :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ralman. Filmik strasznie naiwny. Widzialem juz lepsze choreografie w wykonaniu Aikidokow.


Naprawdę? Słaba choreografia? :twisted:
A takie coś Ci odpowiada?


  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

a mnie cale lata "waliło", a teraz nie ...
ale dlatego ze to my to spowodowaliśmy poprzez swoje lenistwo, zaniechanie dobrego treningu, strach itd...
daliśmy dupy w tym aikido na całego panowie...


Sorry ale mów za siebie. ;-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

A takie coś Ci odpowiada?

Na pewno wszystko zostało ustawione! I ten gostek z MMA jakiś cienki musiał być jak ogon węża. :) ;-)
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Na pewno wszystko zostało ustawione! I ten gostek z MMA jakiś cienki musiał być jak ogon węża.


W zasadzie masz rację, tylko czemu nie widzę w tym filmiku aikidockich technik obronnych? A nie chwileczkę widzę lekko nieudane irimi nage (1:32), ale zaraz przecież to robi facet od mma.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

...wsjo rybka czy ktoś trenuje 6 godzin dziennie, czy 6 godzin tygodniowo. Istotne czy przez ten czas daje z siebie wszystko i to niekoniecznie w tempie startowym. IMO sednem jest maksymalne zaangażowanie w każde keiko, w każdą technikę, każdy ruch, atak, seiza itp. Jeśli każda twoja minuta na macie to full_wypas_mega_luta...

Ichi go ichi e...

PS. Mówią, że godzina dziennie wystarczy - ale codziennie!
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

zawsze mówię za siebie, ale tym razem dotyczy to chyba wszystkich...
większość aikidoków nie ma pojęcia co to prawdziwy trening nie oszukujmy się koledzy
każdy z nas kocha to co robi, ale to miłość egoistyczna, bez dawania z siebie :D
większość z nas to gadatliwe grubasy a nie "wprawni wojownicy"
traktujemy to aikido po macoszemu, bo więcej o nim gadamy niż trenujemy
bierzemy stopnie, stanowiska, pieniądze, a dajemy pozory i mgliste słowa
opowiadamy bajki o starych mistrzach... na tyle nas stać koledzy

To byłaby, mogłaby być prawda, ale wyłącznie w odniesieniu do tych KILKU w Polsce zawodowców.
Na szczęście ja jestem tylko amatorem (i trochę grubasem, ino milczliwym)... :twisted: :twisted: :twisted:

nie zaprzeczajcie, przyznajcie się przed samym sobą i po sprawie :D
ja to zrobiłem jakiś czas temu i moje życie się odmieniło :)
polecam z całego serca !

To Twoje czy cytat z W. Kirmiela...? :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
śmiejcie się i omijajcie :)
Wasza sprawa chłopaki...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024