Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido w Mma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma
[quote name="Akahige"]Więc przy którymś tam razie ściągnąłem łokieć do siebie nie dając zrobić techniki i pokazałem palcem "nynu, nynu!". Sensej zrozumiał, przeprosił i już tak nie robił. ;-)
quote]

a mógł zabić :lol:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

a mógł zabić :lol:

Sensei zaraz sobie to odbił z nawiązką. Wkrótce potem, podczas zwykłej demonstracji koshi nage rozwalił bark jednemu z członków zarządu PFA. Jakieś pół godziny przed egzaminem na kolejny stopień dan! Który to egzamin został w związku z tym zaliczony jedną ręką. :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma
oto prawdziwa historia polskiego aikido !
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

a mógł zabić :lol:


Yokata sensei czy Akahige? :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Zrozum, to jest kwestia aikidockiej konwencji treningu, w której nie ma miejsca na sprawdzanie kto, komu, co zrobi.
Tori rzuca, uke pada, bo takie role pełnią. Nie ma tu miejsca na analizę techniki.


Konwencja jest taka jaką sobie obierzemy. W czym np taka metodyka treningowa MMA może być bogatsza od tej naszej aikidockiej? o zadaniówki i sparingi... i tylko dlatego że u nich w konwencji jest są przyjęte sparingi wg Ciebie są w stanie lepiej rzucać?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

i tylko dlatego że u nich w konwencji jest są przyjęte sparingi wg Ciebie są w stanie lepiej rzucać?

Nie "tylko" tylko "aż". To nie jest kwestia konwencji, tylko metodyki treningowej. Bez sparringów ( i ćwiczeń do nich przygotowujących ) nie nauczysz się rzucać.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

...zadaniówki...

A kto powiedział, że w Aiki ich nie ma? Kwestia wyobraźni i inwencji instruktora ;-)

...Nie ma tu miejsca na analizę techniki...


Jak najbardziej jest - ale na etapie wprowadzania kontr-technik. Potrzeba do tego "zaprawionych" Aikidoków, coby się nie pozabijali :) Ale ogólnie musi być i analiza techniki, i szukanie w niej dziur. Inaczej to tylko choreografia. Natomiast problemem jest przejście z poziomu tanecznego do poziomu luźno-sparingowego. To straszny szok pozwolić uke robić co mu się podoba i atakować po dowolnej płaszczyźnie. I nagle się okazuje, że nawet wysokie (czytaj czarne) stopnie używają środków "klasycznych", bo wejście w tempo i dystans, aby wykonać jakąś technikę wymaga tyle uwagi i planowania, że w tym czasie uke najnormalniej w świecie obija nam mordę.
To też jest powód, dla którego Kiod tak często pisze o low kick-ach :) Sparowanie poza dojo, to po prostu próba odczarowania maty i szukanie przełożenia między konwencją Aikido, a konwencją luźnych sparingów.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Bez sparringów ( i ćwiczeń do nich przygotowujących ) nie nauczysz się rzucać.


Nieprawda, bez sparingów jestem w stanie się nauczyć rzucać, ale nie jestem w stanie wykonać rzutu w warunkach bojowych. Chociaż nie wiem czy powinienem to pisać, bo w taki sposób mogę poniekąd podważać umiejętności bojowe wszystkich aikidoków którzy nie walczą.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

...zadaniówki...

A kto powiedział, że w Aiki ich nie ma? Kwestia wyobraźni i inwencji instruktora ;-)

Są, są ale stanowią niszę w świecie aikidockim ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Nieprawda, bez sparingów jestem w stanie się nauczyć rzucać,

No, taaa...chyba manekina zapaśniczego ( jak w tym kawale o filmie "Wiedźmin": W scenie z potworem wystąpily dwa sztywniaki, jeden z lateksu, drugi z castingu... :lol: ) albo uke, który się tak zachowuje.
Jest taki filmik na youtube jak jeden Gracie uczy dziennikarkę, która przeprowadza z nim wywiad, rzutu przez biodro. I ona się cieszyyyyyy, jak cholera, że jej wyszło. Jak tak ma wyglądać aikido, to ja dziękuję.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma
mniej wiecej tak wyglada :-) ale nie tylko aikido
poczekaj troche a i bjj bedzie tez takie :D
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

poczekaj troche a i bjj bedzie tez takie

Nie będzie. Podobnie, jak nie jest takie judo, sambo, zapasy, MMA czy muay thai - sztuki walki o takiej samej albo dłuższej historii.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

poczekaj troche a i bjj bedzie tez takie

Nie będzie. Podobnie, jak nie jest takie judo, sambo, zapasy, MMA czy muay thai - sztuki walki o takiej samej albo dłuższej historii.

alez są sekcje judo dla tzw odlboyów, kobiet
niesportowe grupy zapasów...
jakis czas temu widzialem ogloszenie o zapisach do sekcji Muay thai z opisem - JEST TO ŁAGODNA SZTUKA WALKI DLA KOBIET I DZIECI...
MMA - zobaczysz że będa grupy niezawodnicze, dla chetnych trenowania mieszenj konwencji
dal listonoszy itp...
poczekaj, a doczekasz :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Nieprawda, bez sparingów jestem w stanie się nauczyć rzucać,

No, taaa...chyba manekina zapaśniczego ( jak w tym kawale o filmie "Wiedźmin": W scenie z potworem wystąpily dwa sztywniaki, jeden z lateksu, drugi z castingu... :lol: ) albo uke, który się tak zachowuje.
Jest taki filmik na youtube jak jeden Gracie uczy dziennikarkę, która przeprowadza z nim wywiad, rzutu przez biodro. I ona się cieszyyyyyy, jak cholera, że jej wyszło. Jak tak ma wyglądać aikido, to ja dziękuję.


Rozumiem że do momentu kiedy czytałeś cześć zdania zacytowaną powyżej potrafiłeś czytać, ale już kiedy doszedłeś do przecinka, nagle zatraciłeś tą umiejętność? tzn wiesz kiedy zacząłem pisać o warunkach bojowych? bo póżniej pisałem że bez sparingów w warunkach bojowych już się nie da rzucać.
Akahige za inteligentny jesteś żeby tak zdanie z kontekstu wycinać ;-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

alez są sekcje judo dla tzw odlboyów, kobiet
niesportowe grupy zapasów...
jakis czas temu widzialem ogloszenie o zapisach do sekcji Muay thai z opisem - JEST TO ŁAGODNA SZTUKA WALKI DLA KOBIET I DZIECI...
MMA - zobaczysz że będa grupy niezawodnicze, dla chetnych trenowania mieszenj konwencji
dal listonoszy itp...
poczekaj, a doczekasz :)


Daj mi rynek zbytu a produkt się zawsze znajdzie ;-)
  • 0

budo_nakazuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma
ja otworzyłem grupę grubasków a że do filigaranowych nie należę jest fajny trening i ubaw :)
  • 0

budo_nakazuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma
sorki a listonoszy szkoliłem około 7 lat temu na polecenie KWP Katowice
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Weź kartkę.
Zrób z niej kubeczek,
a napijesz się wody
Weź kartkę.
Zrób z niej samolocik.
On poleci, ty nie
Ale kubek i samolocik z papieru to sztuka.
Ćwicz Aikido.


Zamiast po prostu sobie ćwiczyć, za dużo chcecie od tego biednego Aikido. Jedni chca aby było bojowe, inni kontemplacyjne, jeszcze inni żeby było sportowe. Jedni upieraja sie , ze tylko atemi, inni, ze tylko krótkie techniki, jeszcze inni że tylko koliste i przestrzenne. Jedni, ze taniec, inni że zabijanie głową w dół w okamgnieniu. Zlitujcie sie. Na to wszystko wyłazi hipokryzja amatora nieskazitelnego budo, w soboty rano prowadzacego zajecia Aikido dla matek z małymi dziecmi. A niech sobie ćwicza , te dzieci , co to komu przeszkadza. I po co sie napinac na Bóg wie jakiego samuraja (niepapierowego).
Apeluje o trochę wyrozumiałosci i zakonczenie odwiecznych sporów o wyższosci bjj nad Aikido i skutecznoscią tzw. sztuk walki w ogólności. Czy sa skuteczne czy nie, mozna sprawdzic tylko w 1 przypadku: w realnym załozeniu zrobienia realnej krzywdy (nawet zabicia) tego, z którym sie walczy. I stosowania tego w praktyce. W zadnej obecnie " nauczanej" sztuce walki (poza jakimis formacjami typu wojskowego) takiego załozenia sie nie przyjmuje. Czy ktos z Was próbował, czy za pomoca dżwigni złamie sie łokieć uke czy nie złamie, i złamał, ot tak dla sprawdzenia ?
Po kiego grzyba te bumerangowe spory?
Cwicz Aikido.[/code]
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

Apeluje o trochę wyrozumiałosci i zakonczenie odwiecznych sporów o wyższosci bjj nad Aikido i skutecznoscią tzw. sztuk walki w ogólności.

Ocipiałeś, aikia? Chcesz forum zabić? Warna mu, Szczepan, za destrukcyjne pomysły! :) :) ;-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w Mma

(...) Po kiego grzyba te bumerangowe spory? (...)

Dla chwil odstresowania się w pracy, nieprawdaż?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024