Skocz do zawartości


Zdjęcie

pierwszy trening bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

pierwszy trening bjj
a wiec... bylem na pierwszym wymarzonym treningu ale trochę zastygł mój zapał, dostałem porządne manto :oops:

była rozgrzewka, jedna technika i od razu były walki na macie, każdy z każdym

nie miałem nawet żadnych szans z drobną dziewczyną ćwiczącą 1,5 roku, pod koniec treningu byłem tak wykończony że klepałem nawet jak ktoś na mnie siedział albo się kładł bez techniki kończącej :oops:

czy tak wyglądają początki, od razu sparingi ? jak to było u was? bo trochę nabrałem dystansu
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Rozgrzewka, techniki - czasem mniej, czasem więcej i zawsze na koniec waleczki. Jak grupa jest początkująca, to trener więcej czasu poświęca na techniki, przerabia wszystko od podstaw. Jak dołączasz do już funkcjonującej jakiś czas grupy, to musisz sie liczyć z tym, że każdy ma nad tobą przewage i będzie cię lał ;-)
Wszystko przychodzi z czasem.
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
rzeczywiście jest to grupa zaawansowana, tylko ja jestem początkującym :) ale mam nadzieję że z czasem będzie lepiej ;-) sekcja bardzo ciekawa i z osiągnięciami
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
czego sie spodziewales idac na grupe zaawansowana :twisted: idz na grupe poczatkujaca i tam bedziesz miec wszystko po kolei, mniej sparingow, wiecej technik i zadaniowek. ale licz sie z tym, ze i tak na poczatku bedziesz wpierd dostawal, to normalne
a co do utraty zapalu to wyobraz sobie, ze ta dziewczyna ktora ciebie porobila, tez kiedys zaczynala i mocno obrywala... ale dalej trenuje, a ty chcesz sie poddac ? :twisted:
  • 0

budo_pablobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce/Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Jeśli klub ma sekcję początkującą, to oczywiście idz na początkującą. Tam też pewnie będą Cie klepać, ale za 6-8 msc sam będziesz klepał innych
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
mysliscie, że gdyby była tam grupa poczatkujaca to koles (ktory nic nie potrafi kompletnie) poszedl by do zaawansowanej?
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Nie ma początkującej, prawie wszyscy zawodnicy mają na koncie kilka wygranych w zawodach, każda osoba ma jakieś tam belki, wiem że są pasy zielone i pomarańczowe

Jak w większości będą sparingi to będę pytał w trakcie o pokazywanie technik dla mnie żebym się czegoś nauczył

Martwi mnie trochę ze tam walczą głównie z kolan albo z przysiadu, a nie ze stójki hm, pytałem o jakieś obalenia ze stójki to występują sporadycznie a szczerze to dla mnie ważną rzeczą są obalenia ze stójki

generalnie nastawiałem się też na obalenia, obronę przed obaleniami i trochę parteru ale nawet i sam parter mi się przyda

a u was walka zaczyna się ze stójki czy z dołu?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
pomarańczowe i zielone?to chyba nie bjj.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
No i stało się. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :nie:
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
:cool: a co do pasów to prawdopodobnie odnosi się do zwykłego jj które pewnie co niektórzy ćwiczyli wcześniej , sory za pomyłkę


mają być seminaria z zapaśnikiem więc może i jakieś obalenia dojdą :cool: jak na razie to się nie wybieram , muszę trochę parteru podłapać bo praktycznie co mi z samych obaleń ;-)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
haha kolega byl na treningu bjj i juz zdazyl sobie ustawic w profilu, SW: BJJ/MMA :lol: no no :lol:
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
;-) tak hehe, jeszcze w tygodniu jeden trening stójkowy ,
podoba mi się że w sekcji jest jeden trener od bjj i drugi od kick boxingu

czytałem że nie dobrze jak jest jeden trener od wszystkiego ;-)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
u nas też nie ma podziału na grupy zaawansowania ale jak przychodzi nowy to raczej zawodnicy nie mają w zwyczaju skręcać go jak precla, chyba że kozaczy za bardzo.

powiedz, że jesteś nowy, spytaj czy nie mogą ci czegoś pokazać itd.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj

No i stało się. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :nie:

Gdzie to wyczytałeś? Link, który posłałeś widziałem,ale o parterze się nie doczytałem
  • 0

budo_jjfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
torpedo to tylko żart
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
No to dałem się nabrać :twisted: a nie zdziwiło by mnie to,bo PSW z tego co wiem naucza parteru,więc czemu nie miał by tego Rysiek wprowadzic :lol:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Na Tsunami nigdy nie będzie parteru, ponieważ "prawdziwa walka toczy się tylko w stójce". Adeptom Tsunami nie wolno upadać na ziemię.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Dobrze, że na zwizytowanym przez Bestię-Urywacza-Worów i przydupasów zlocie konkurencyjnego forum były tylko sparingi, a nie prawdziwa walka. Bo to tłumaczy, czemu oba skoczyły się na glebie :)

A tak na serio to przepisy walki fullkontaktowej u Ryśka dopuszczają parter.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj
Czekajcie. Ten sport od kilku lat rośnie w siłę i widać,że dużo ludzi bierze się za trenowanie parteru nie mając o nim zbyt wielkiego pojęcia.Tak więc nie zdziwcie się, jak za niedługo powstanie PTJJ, czyli Polskie Tsunami Jiu jitsu. Też będzie garda,ale lepsza, bo NASZA :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwszy trening bjj

czy tak wyglądają początki, od razu sparingi ? jak to było u was? bo trochę nabrałem dystansu

Dokladnie jak u ciebie, z tym ze staralem sie nie klepac jak nie musze i czasem sie spoznialem:)
Ja mowiac szczerze nabralem ochoty wlasnie przez te sparringi co trening, czlowiek na starosc sie juz nacwiczyl na zasadzie ze teraz rob a do sparringu cie dopuscimy za jakis czas - a tu prosze - jeb 1 trening kulanie. Zajebiscie.
Zreszta odkrylem ze jak sie kulam z jakimis bardziej doswiadczonymi to np. przerywam i prosze, zeby mi wytlumaczyli co zrobili i co ja mam zrobic - ludzie tlumacza i za 5 sekund moge stestowac czy dziala - pod tym wzgledem bjj rzadzi :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024