Skocz do zawartości


Zdjęcie

prawdziwe karate- karate tradycyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Death-wish nikt się nie czepia tego co ćwiczycie, ludzi tylko drażni polityka propagandy uprawiana przez wasz związek. Od strony technicznej jesteście shotokanem wg. szkoły Nishiyamy do tego słabo znanym na świecie - takie są fakty.



Jaka polityka propagandy?
Informacje na własnej stronie i we własnych publikacjach?
Na różnych stronach internetowych karate są różne bzdury powypisywane.
Przykładem jest również Kyokushin, bez względu na federacje bezkrytycznie pisze się o czymś czego Oyama nie zrobił jako jego osiągnięcia. Po konfrontacji z jego rzeczywistymi uczniami wygląda to trochę blado.
Co do wielkości na świecie. zapominasz o jednej sprawie. W większości krajów współpraca między różnymi organizacjami jest tak rozwinięta, że jest bez znaczenia w której ćwiczysz. Zamkniętą politykę to JKA stosuje. W Polsce wygląda to źle, wręcz śmiesznie. Dlatego tak łatwo stosować w naszym kraju politykę dziel i rządź.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Przykładem jest również Kyokushin, bez względu na federacje bezkrytycznie pisze się o czymś czego Oyama nie zrobił jako jego osiągnięcia. Po konfrontacji z jego rzeczywistymi uczniami wygląda to trochę blado.

Death-wish nie wszczynaj aby wojen :lol: Nawet jeśli prawdę piszesz :lol:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne
Kogan
Tu nie chodzi o wojnę międzystylową tylko o to co piszą. Doskonale wiesz, że wiele spraw jest ponaciąganych i to w większości sztuk walki.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Death-wish nikt się nie czepia tego co ćwiczycie, ludzi tylko drażni polityka propagandy uprawiana przez wasz związek. Od strony technicznej jesteście shotokanem wg. szkoły Nishiyamy do tego słabo znanym na świecie - takie są fakty.



Jaka polityka propagandy?
Informacje na własnej stronie i we własnych publikacjach?
Na różnych stronach internetowych karate są różne bzdury powypisywane.

O tu masz najlepszy przykład takich bzdur i propagandy:

"Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wyodrębniła się z uprawianego w Japonii budo (sztuka wojenna). Oryginalne japońskie karate, zwane dzisiaj karate tradycyjnym, nigdy nie rozróżniało stylów.

W wyniku masowej mody na karate na świecie z powodów komercyjnych zaczęły pojawiać się liczne style i szkoły, które z oryginalnym karate nie mają nic wspólnego. Powstało wiele mało znaczących odprysków od oryginalnego nurtu karate tradycyjnego.

Zarządzaniem oryginalnym karate na świecie zajmuje się ITKF (International Traditional Karate Federation), a w Polsce PZKT (Polski Związek Karate Tradycyjnego). Jesteśmy dumni, że od 42 lat podążamy tą jedyną prawdziwą drogą.

Włodzimierz Kwieciński
Prezes PZKT"

Karate nie wyodrębniło się z budo. Budo obejmowało czysto japońskie sztuki walki a o karate Japończycy dowiedzieli się dopiero w latach 20 ubiegłego wieku. Szkoły z których wyodrębniły się style były od początku - popatrz chociażby na różne kata ćwiczone w różnych stylach. Od 42 lat podążacie tą jedyną i prawdziwą drogą? Jak - przecież przez te 42 lata to był shotokan w PZK a później Fudokan Jorgi a nie KT Nishiyamy. To jest właśnie propaganda rodem z PRL.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne
A i nie chodzi mi o wojnę między stylową i nie zamierzam umniejszać wielkości senseia Nishiyamy ale zwyczajne mijanie się z prawdą trzeba piętnować.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne
kris
jesteś to w stanie zmienić? bo ja nie. Nawet nie będę próbował się bawić w don Kichota. Gdyby to był artykuł naukowy prasowy itd to można z nim polemizować. Z hasłem na stronie internetowej które wisi z 10 lat nie ma sensu.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

kris
jesteś to w stanie zmienić? bo ja nie. Nawet nie będę próbował się bawić w don Kichota. Gdyby to był artykuł naukowy prasowy itd to można z nim polemizować. Z hasłem na stronie internetowej które wisi z 10 lat nie ma sensu.


Czemu niby to zmieniac?
"Jesteśmy dumni, że od 42 lat podążamy tą jedyną prawdziwą drogą."
Brzmi jak fragment przemowy s.p. Wladyslawa Gomulki. To jest haslo z kabaretu starszych panow. Wesolo jest.
  • 0

budo_kanaliaffm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Zgadzam sie z Death-wish, przeszedlem tez iles róznych szkól, po ilus latach przerwy wrócilem do karate i trafilem poprzez moich starych kumpli z ktorymi zaczynalem cwiczyc czyli Krzyska Neugebauera i mojego starego trenera Andrzeja Olecha na karate tradycyjne Nishiyamy i to jest to co lubie i praktykuje.
Kazdy znajduje to co mu odpowiada i nie rozumiem ludzi którzy czasami pieznuje inne style i odlamy.
Szanuje tych co cwicza karate Oyamy czy tez cwicza MMA.


Z powodow komercyjnych cwicze malo znaczacy odprysk. :)



A co Wyborowa chcesz powiedziec przez ten swój cytat o odprysku ?????? heheeheheh
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Zgadzam sie z Death-wish, przeszedlem tez iles róznych szkól, po ilus latach przerwy wrócilem do karate i trafilem poprzez moich starych kumpli z ktorymi zaczynalem cwiczyc czyli Krzyska Neugebauera i mojego starego trenera Andrzeja Olecha na karate tradycyjne Nishiyamy i to jest to co lubie i praktykuje.
Kazdy znajduje to co mu odpowiada i nie rozumiem ludzi którzy czasami pieznuje inne style i odlamy.
Szanuje tych co cwicza karate Oyamy czy tez cwicza MMA.


Z powodow komercyjnych cwicze malo znaczacy odprysk. :)



A co Wyborowa chcesz powiedziec przez ten swój cytat o odprysku ?????? heheeheheh


To chyba wiecej mowi o orginalnym autorze tego zapozyczonego cytatu niz o mnie.
  • 0

budo_kanaliaffm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Zgadzam sie z Death-wish, przeszedlem tez iles róznych szkól, po ilus latach przerwy wrócilem do karate i trafilem poprzez moich starych kumpli z ktorymi zaczynalem cwiczyc czyli Krzyska Neugebauera i mojego starego trenera Andrzeja Olecha na karate tradycyjne Nishiyamy i to jest to co lubie i praktykuje.
Kazdy znajduje to co mu odpowiada i nie rozumiem ludzi którzy czasami pieznuje inne style i odlamy.
Szanuje tych co cwicza karate Oyamy czy tez cwicza MMA.


Z powodow komercyjnych cwicze malo znaczacy odprysk. :)



A co Wyborowa chcesz powiedziec przez ten swój cytat o odprysku ?????? heheeheheh


To chyba wiecej mowi o orginalnym autorze tego zapozyczonego cytatu niz o mnie.


Widocznie musze do szkoly wrócic, to jak z Karate za duzo interpretacji a za malo samego karate.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Zgadzam sie z Death-wish, przeszedlem tez iles róznych szkól, po ilus latach przerwy wrócilem do karate i trafilem poprzez moich starych kumpli z ktorymi zaczynalem cwiczyc czyli Krzyska Neugebauera i mojego starego trenera Andrzeja Olecha na karate tradycyjne Nishiyamy i to jest to co lubie i praktykuje.
Kazdy znajduje to co mu odpowiada i nie rozumiem ludzi którzy czasami pieznuje inne style i odlamy.
Szanuje tych co cwicza karate Oyamy czy tez cwicza MMA.


Z powodow komercyjnych cwicze malo znaczacy odprysk. :)



A co Wyborowa chcesz powiedziec przez ten swój cytat o odprysku ?????? heheeheheh


To chyba wiecej mowi o orginalnym autorze tego zapozyczonego cytatu niz o mnie.


Widocznie musze do szkoly wrócic, to jak z Karate za duzo interpretacji a za malo samego karate.


to cos takiego jak w kata
  • 0

budo_kanaliaffm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne
Juz nie bedziemy cytowac wyborowa, starczy mój umysl zmiekczony niemiecka praca nie ogarnie tego.
Pozostane przy swoich tezach, ale treningi masz ciekawe.
Moze kiedys zahacze o Szwajcarie, jesli mozna.
Pozdrowienia z Frankfurtu
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Juz nie bedziemy cytowac wyborowa, starczy mój umysl zmiekczony niemiecka praca nie ogarnie tego.
Pozostane przy swoich tezach, ale treningi masz ciekawe.
Moze kiedys zahacze o Szwajcarie, jesli mozna.
Pozdrowienia z Frankfurtu


Jaaaa... Arbeit macht Spass.
Cytaty, cytatami. Nie o to w tym chodzi. Chodzi o trening, ktory w karate lezy po calosci, w kazdym aspekcie. I moim zdaniem wlasnie z tego wzgledu karate stracilo na tyle, ze trudno je traktowac powaznie.
Skutecznie brzmi lepiej niz ciekawie. Dla mnie trening jest po to, zeby gosciu naprzeciw zostal na plasko lezec. Cala reszta to jest "podazanie prawdziwa droga" na ktorej mnie nikt nie zobaczy. Planuje na przyszly miesiac jednodniowy treningowy event w Polsce. wkrotce szczegoly.
Poki co, pozdrawiam ze Szwajcarii.
  • 0

budo_kanaliaffm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawdziwe karate- karate tradycyjne

Juz nie bedziemy cytowac wyborowa, starczy mój umysl zmiekczony niemiecka praca nie ogarnie tego.
Pozostane przy swoich tezach, ale treningi masz ciekawe.
Moze kiedys zahacze o Szwajcarie, jesli mozna.
Pozdrowienia z Frankfurtu


Jaaaa... Arbeit macht Spass.
Cytaty, cytatami. Nie o to w tym chodzi. Chodzi o trening, ktory w karate lezy po calosci, w kazdym aspekcie. I moim zdaniem wlasnie z tego wzgledu karate stracilo na tyle, ze trudno je traktowac powaznie.
Skutecznie brzmi lepiej niz ciekawie. Dla mnie trening jest po to, zeby gosciu naprzeciw zostal na plasko lezec. Cala reszta to jest "podazanie prawdziwa droga" na ktorej mnie nikt nie zobaczy. Planuje na przyszly miesiac jednodniowy treningowy event w Polsce. wkrotce szczegoly.
Poki co, pozdrawiam ze Szwajcarii.


To o czym piszesz o treningu Karate jest prawda, bylem na wielu seminariach zeby znalezc cos dla siebie.
Traktuje karate na tyle powaznie, ze mam podobne podejscie, kiedy nadejdzie ta chwila ze musialbym go uzyc musze dac z siebie wszystko i ma byc ....Po Gosciu...)))))

Niestety Karate ....kazde ...bez wzgledu na styl stracilo bardzo duzo , to straszne co sie dzieje w karate.
A moze tak mialo byc, choc nie sadze zeby w ten sposób wizerunek karate i jego skutecznosc sie zwiekszyla.
Cwiczac z innymi widze jak Shotokan upadl , niektórzy sa tak zdemoralizowani kasa i slawa, ze odbija im.
Ucza bzdetów i niewiem jak mozna przekazywac to dalej.
Pomysle o Szwajcarii , narazie mam w planie Francje i bede w Polsce u swoich u starego Senseia....hehehhehe
Tam mi dobrze, choc wychodze z treningu obity czasami to wychodze z czyms co moge komus przekazac.
Treningi sa bardzo ciekawe imóglbym tam siedziec w Dojo godzinami, gdyby nie ta cholerna praca.
Podajcie mi dobre cyfry do Lotto bo mamy kumulacje 19 milionów, slowo samuraja ze sie podziele....))))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024