Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opis zdjęcia RTG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
Ettelen błędem z mojej strony było ponowne wdawanie się z tobą w dyskusje, bo starasz mi się wmówić że napisałem coś czego nie napisałem żeby mieć racje w internecie a mnie takie przepychanki nie interesują. Nie porównuj mnie do sally bo ja lekarzy szanuje, natomiast nie szanuje konowałów którzy myślą że są nieomylni i mają każdą specjalizację w jednym palcu a tak naprawdę ich wiedza jest czysto teoretyczna.

Kriss co do wypadających dysków, chodzi mi o to że nie ma czegoś takiego jak przesunięcie dysku względem trzonów czyli potocznie wypadającego dysku. Tylko termin dyskopatia w tym kontekście dla mnie to przerwanie ciągłości tarczy krążka międzykręgowego którego skutkiem jest wypuklina.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
Fajnie że się uspokaja :D

problem leży chyba w tym (oprócz intencji prowadzących rozmowę :) ) że mieszamy nazewnictwo. Chcąc być zrozumiani przez inne osoby mieszamy nazewnictwo zawodowe z potocznym.


Żeby osoby postronne miały jasność.

Bardzo często się zdarza, że badania obrazkowe wskazują na dyskopatię a człowieka nic nie boli. (szczególnie w 3 i 4 dekadzie)

Jądro miażdżyste czasami przerywa pierścień włóknisty i jego części mogą się przemieszczać i uciskać korzenie nerwowe i opony rdzenia kręgowego. (jądro miażdżyste i pierścień włóknisty tworzą właśnie dysk/ krążek międzykręgowy ) - to jest przepuklina

Czasami pierścień włóknisty nie jest przerwany ale się uwypukla w kierunku kanału kręgowego lub korzeni nerwowych - to jest potocznie wypuklina
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
Faktycznie, mój błąd Kriss.
  • 0

budo_leon z.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
Hehe chyba Kriss kończyliśmy podobne kursy :cool:
Mniej więcej to miałem na myśli tylko Ty to zgrabniej napisałeś. Tak to jest jak się pisze między pacjentami...
Co nie zmienia faktu,że nadal jestem ciekaw co z autorem wątku.
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG

........

Diclofenak działa też częściowo przyczynowo, ponieważ część dolegliwości bólowych ma związek z mniejszym, bądź większym stanem zapalnym, który ból nasila.
Tu nie chodzi o to, że ja jestem fanką tylko i wyłącznie tabletek. Bardzo bym chciała, żeby w realiach nfz-owej ochrony zdrowia można było prowadzić farmakoterapię w trakcie trwania pełnej rehabilitacji, ale jest to marzenie nierealne. Jeżeli kierując pacjenta na rehabilitację (którą uważam, za najistotniejszą w bólach stawów i kręgosłupa) dostaję od niego wiadomość, że ma termin za 2-3m/ce, to co innego mam robić, jak nie podawać mu leków uśmierzających ból i pozwalających wykonywać ćwiczenia w domu. I tak, jak nie działa, to wracają, i wtedy przecież nie ładuję tych samych leków do oporu.
Zgadzam się, że stosy badań służą do potwierdzenia, ale dzisiaj w zasadzie słowo lekarza, jeżeli pacjent nie dostanie skierowania na "jakieś, wszystkie" badania, nie ma siły przebicia.
A uważasz, że zestaw lek+ćwiczenia jest zły, jeżeli wcześniej tego nie próbowano? Nie wiesz, czy będzie skuteczny, czy nie, dopóki nie spróbujesz (i nie mówię o upartym ładowaniu tego samego, jak nie ma poprawy). Jak sam powiedziałeś z wywiadu można wiele się dowiedzieć i postawić diagnozę, rtg tylko dopełnia.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG

Diclofenac ...

... zestaw lek+ćwiczenia


Nikt chyba nie będzie oponował że lek p-w zapalny i ćwiczenia (a właściwie pozycje ułożeniowe) + info o bezpiecznych pozycjach w życiu codziennym są najważniejsze. Szczególnie jak się czeka kolejce w NFZcie.

ps. szkolenia ... są jednak najważniejsze. Dają narzędzia do pracy :D
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG

ps. szkolenia ... są jednak najważniejsze. Dają narzędzia do pracy :D

No no :) ale we własnym gabinecie, bo szanowny nfz widzi takie szkolenia inaczej :) spróbuj się zmieścić w czasie przez niego przewidzianym z tymi narzędziami pracy
  • 0

budo_leon z.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
No fakt. Jestem rozpieszczony bo mam to szczęście,że w ramach NFZ mam pół godziny na pacjenta. No i prywatnie to oczywiści tyle ile trzeba. Może i racja,że w warunkach przychodni nie ma często innego wyjścia niż koksy...
  • 0

budo_paulo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG
Więc tak. Lekarz rzeczywiście nie poświęcił mi zbyt wiele czasu. Jedyne co dostałem to zestaw gotowych ćwiczeń i żeby nie trenować do końca roku (sam czuje, że nie byłbym w stanie). Dla tego teraz wybieram się prywatnie i na rezonans.
No i właśnie wróciłem od rehabilitanta. Zrobił masaż i pokazał cztery proste ćwiczenia rozluźniające jak siedzę przed komputerem. Kazał też iść zrobić rezonans. Ćwiczenia siłowe na razie lekkie, a z czasem będzie można iść na siłownię. A z bjj nic nie wyjdzie przez dłuższy czas. Nawet się pytałem czy można trenować bez walczenia i niektórych ćwiczeń, ale też odradził. A mi najbardziej chodzi o to czy idzie się tego pozbyć przez jakieś ćwiczenia całkowicie i wrócić do tych treningów. Nie mówię, że ma to być za miesiąc, dwa czy pół roku, ale wogóle kiedyś :/
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis zdjęcia RTG

No fakt. Jestem rozpieszczony bo mam to szczęście,że w ramach NFZ mam pół godziny na pacjenta.

Wow 8O poklon
Ja w sezonie letnim, jak mam szczęście, to 15minut na ludka. W sezonach infekcyjnych jestem cała happy, jak wychodzi 10minut na głowę...najczęsciej średnio 7 :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024