Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o wing tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o wing tsun
Witam szanownych użytkowników forum. Od jakiegoś czasu interesuję się sztuką walki jaką jest wing tsun. Na chwilę obecną ze względów finansowych nie mogę podjąć treningów tejże sztuki walki. Chciałem się dowiedzieć co sądzicie państwo o skuteczności tej sztuki walki jako formy samoobrony na ulicy? Byłem jedynie na treningu pokazowym i wt zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jednakże przeglądając różne fora internetowe natrafiam na zgoła inne opinie dotyczące wt od zachwytu poprzez wyśmiewanie. Wyszperałem nawet opowieść o tym jak to Mamed Khalidov został pokonany przez mistrza WT choć nie wiem czy w to wierzyć. Dlatego chciałbym dowiedzieć się jakie jest państwa zdanie na ten temat. Jak wypada wt na tle innych stylów i jak oceniają Państwo jego realną wartość bojową. Zdaję sobie sprawę tego że to człowiek walczy a nie styl ale jednak wiadomo, że są style mniej i bardziej skuteczne. Obecnie trenuję ju jitsu (w formule full contact) i zastanawiam się nad połączeniem tych dwóch koncepcji w przyszłości gdy finanse na to pozwolą. Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi. ;-)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Trenuj to co Ci podoba. A dywagacje o skuteczności czy nieskuteczność olej.
O ile nie potrzebujesz umiejętności walki wręcz do pracy to trening powinien być zabawą.

Prawda jest tak, że z uwagi na znikomą ilość udokumentowanych walki przedstawicieli tej czy tamtej odmiany yongchun z adeptami innych SW( nie mówiąć o udokumentowanej ulicznej samoobronie) ciężko jest mówić tym jak wpada yongchun na tle innych SW.

Spodoba się - trenuj.
Nie spodoba się - nie trenuj.
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Witam

Wing Tsun, Wing Chun czy jakikolwiek inny styl na mistrzowskim poziomie jest BARDZO skuteczny.

Znam osobiście kilka osób łączących te dwie koncepcje, co daje naprawdę bardzo efektywną "mieszankę".

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Bardzo dziękuję Wam za udzielone odpowiedzi ;-) Tak jak napisałem jak będę posiadał odpowiednie środki finansowe to połączę wt z ju jitsu. Po prostu chciałem usłyszeć Wasze opinie dotyczące wt. Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Raczej sredni pomysl z JJ. JJ samo w sobie jest systemem kompleksowym (stojka, parter, obalenia, samoobrona, sprzety).

KF to stojka i niektore obalnia w stojce. Jezeli juz cos laczyc to cos co sie nie dubluje i ma podobne zasady poruszania sie.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
W ten sposób o tym nie myślałem. ;-) Wiem, że jj jest samo w sobie kompleksowym stylem, jednakże na pokazowym treningu Wing Tsun zachwyciłem się szybkością i nieprzewidywalnością technik ręcznych w tym stylu. Dlatego pomyślałem o takim połączeniu w którym techniki ręczne z jj zastąpiłbym technikami ręcznymi z wt i powstałaby taka w miarę wszechstronna mieszanka. :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Raczej kaszanka. Nie wazne czy uderzasz szponami orla czy lewym prostym najwazniejsze w walce jest zajac taka pozycje aby umozliwic zadanie tego ciosu. Tutaj widze dwa rozne sposoby przemieszczania sie. Uderzanie w KF jest "zaprojektowane" dla sposobu poruszania sie danego stylu. Style japonskie "troszke" roznia sie od chinskich pomimo wspolnych korzeni.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
co do laczenie wt i jujitsu to Dariusz Sitkowski laczyl Hakko ryu z Wing chun wiec moze do niego zerknij na trening albo jakies seminarium
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Właśnie Sifu Darka oraz jego asystenta Mariusza z Bydgoskiej sekcji miałem na myśli.
Treningi Wing Chun w poniedziałek i piątek 18:30, w środy o 19:00.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ciekawe informacje ;-) Na trening do sifu Dariusza niestety nie wpadnę bo z Sosnowca mam troszkę daleko :) Ale na jakieś seminarium kto wie. Poza tym wczoraj na jj zerwałem sobie torebkę stawową więc mam trochę treningów z głowy :cry: Mam jeszcze jedno pytanie a nie chcę zakładać następnego tematu. Czy ktoś z Was spotkał się może z takim stylem jak dju su? Na Forum znalazłem tylko informacje że to w zasadzie nie kung fu. Pytam bo dowiedziałem się że niedaleko mnie istnieje taka sekcja i po wyleczeniu kontuzji poszedłbym na kilka treningów z czystej ciekawości. Pozdrawiam ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Ostatnie zdanie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
dju su to inaczej napisane ju jitsu :roll:
jeśli czytałeś forum to wiesz skąd się wzieła ta odmiana

w tą historię z pokonaniem Chalidowa powątpiewałbym, chyba że dotyczy okresu w którym on dopiero zaczynał się w Polsce uczyć sztuk walki
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
W historię Mameda też nie chce mi się wierzć :) Forum natomiast czytałem wiem, że wymyślił je mongoł chińskiego pochodzenia w Holandii o ile się nie mylę ;-) Skoro to inaczej pisane ju jitsu to chyba nie ma sensu żebym szedł na trening skoro już trenuję ju jitsu... A szkoda bo chciałem spróbować czegoś nowego ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Jakbyś chciał to byś poszedł. Człowiek nie powinien być "lemingiem" czasami trzeba wyrobić sobie własne zdanie.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Ależ Warhead - zrozum człowieka ;) przecież to to takie ludzkie. Napisać coś na ekranie kompa - dostać odpowiedź i mieć pewność (sic!) że czyjeś wrażenia i odczucia pokrywają się z własnymi. A nie trzeba wyprawy na salę, o treningu (najczęściej pierwszym czyli darmowym) już nie wspomnę - no ale do tego trzeba determinacji i odrobiny (chociaż) wysiłku.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi w tym temacie ;-) Jak wrócę do zdrowia to postanowiłem jednak połączyć wing tsun z ju jitsu. Jeżeli znajdę czas na dju su to też postaram się ej ćwiczyć a przynajmniej spróbować ;-)

Wydaje mi się że aż takim lemingiem nie jestem bo czytając fora internetowe to musiałbym np nie iść trenować Wt bo na większości piszą, że to gów** a mnie na treningu pokazowym się spodobało i dlatego tam idę. A przed jj chodziłem trochę na karate kyokushin i mma tak że starałem sobie wyrabiać własne zdanie. Pytałem po prostu bo chciałem zasięgnąć rady osób mądrzejszych ode mnie. ;-) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi w tym temacie ;-) Jak wrócę do zdrowia to postanowiłem jednak połączyć wing tsun z ju jitsu. Jeżeli znajdę czas na dju su to też postaram się ej ćwiczyć a przynajmniej spróbować ;-)

Wydaje mi się że aż takim lemingiem nie jestem bo czytając fora internetowe to musiałbym np nie iść trenować Wt bo na większości piszą, że to gów** a mnie na treningu pokazowym się spodobało i dlatego tam idę. A przed jj chodziłem trochę na karate kyokushin i mma tak że starałem sobie wyrabiać własne zdanie. Pytałem po prostu bo chciałem zasięgnąć rady osób mądrzejszych ode mnie. ;-) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.


Na boks jak pójdziesz i ci pokarzą sparing chłopaków co trenują kilka lat to też z podziwu nie wyjdziesz, wing tsun wymaga wiele czasu by skutecznie się obronić zwłaszcza na ulicy.Ciężej jest wytrwać na tyle długo by był to efektywny system(w twoim wykonaniu bo efektywny jest), ale jeśli już zrobisz sobie ten 1 wszy stopień instruktora to wtedy zaczyna się naprawdę hardcore, i widać do czego jest człowiek zdolny gdy ćwiczy WT.Ale to w BARDZO DUŻEJ mierze zależy od:
1. Ciebie i tego jak szybko się uczysz.
2.Czy instruktor to tylko łoś nastawiony na szybkie wycyckanie cię z kabony, bo smutna prawda jest taka że tych ludzi w VT/WC/WT (odmiany wing chyn) nie brakuje

Mój trener uczył się od swojego brata który ma Wing tsun ukończone i co za tym idzie stopień mistrza, stąd wiem że nikt mu nie wciskał bull shitu.A co najlepsze mój trener to takrze mój najlepszy przyjaciel :) także mi się fartło
Niestety ja za niedługo zjeżdżam z Irland do pl dokładnie do Grudziądza i będę szukał szkoły w okolicy czyli Bydgoszcz albo Toruń.I nie wiem gdzie uczą rzetelni ludzie.
Właśnie kończę 1 wszy stopień instruktora.
  • 0

budo_wtk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun

Mój trener uczył się od swojego brata który ma Wing tsun ukończone


a to bardzo ciekawe, co rozumiesz pod slowem ukonczone???
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun



Mój trener uczył się od swojego brata który ma Wing tsun ukończone


a to bardzo ciekawe, co rozumiesz pod slowem ukonczone???


To że zostało mu tylko "long pole'' i butterfly sword"
Wszystko inne ma zaliczone,no to prawie skończył WT, się sprostuje.
  • 0

budo_wtk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o wing tsun



Mój trener uczył się od swojego brata który ma Wing tsun ukończone


a to bardzo ciekawe, co rozumiesz pod slowem ukonczone???


To że zostało mu tylko "long pole'' i butterfly sword"
Wszystko inne ma zaliczone,no to prawie skończył WT, się sprostuje.

no wlasnie "prawie"robi roznice
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024