Skocz do zawartości


Zdjęcie

full contact ju jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

full contact ju jitsu
Czy ktoś miał styczność z tą sztuką walki? Na czym ona polega? Z filmików na YT wygląda mi to na MMA w kimonach ;-) Zastanawiam się jaka jest skuteczność tej formuły np w samoobronie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
:nie:
... Jest w ogóle nie skuteczna.
To mimo wszytko tylko sport. Pozorowanie walki. Chodzi o punkty nie o to zeby się okładać.
Zawodnicy na ulicy dostaliby za pewne po buzi od byle luja....ulica ma swoją specyfike i nie rządzi się prawami.

.....Nie to co zawodnicy z MMA. To najskuteczniejsza Sztuka Walki. Dla tego nawet Bruce Lee się nią interesował.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
Kopnięcia budzą śmiech :lol:
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
aha :) no ja akurat mam sekcję fjj na uczelni (UŚ wywodzi się z niej Artur Sowiński). I trenuję kung fu w sekcji uniwersyteckiej. Zamierzam dorzucić do tego jeszcze karate kyokushin również w sekcji uczelnianej. Dlatego też myślałem, że techniki ręczne z kung fu (w zasadzie boksu wietnamskiego), nożne i ciosy na korpus z kyokushin plus techniki parterowe i rzuty z fjj mogłyby okazać się całkiem ciekawym połączeniem. wcześniej trenowałem przez jakiś czas MMA w sekcji w Sosnowcu Milowicach (najpierw u trenera Klonka a potem u trenera Poloka). Co sądzicie o takim połączeniu? Nie trenuje już w tej sekcji bo godziny zajęć pokrywają mi się z treningami i w AZS trenuje się praktycznie za darmo :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu

Co sądzicie o takim połączeniu?


Tak na poważnie:

Sądze, że powinieneś zostać przy treningach u Grzegorz Klonka (którego znam osobiście z Judo) i Macieja Poloka(którego rekalamować nie trzeba)
Te treningi i specjalizacja wystarczą Ci aż nad to jeśli chodzi o samoobronę.

Jeśli jesteś z okolic Sosnowca możesz spróbować zapisać sie do KS Budowlani. Jest to stricte sportowa, nie komercyjna sekcja gdzie nauczysz się najwięcej...oczywiście jak chesz się poświęcić i na prawdę ciężko trenować. Prócz tych dwóch klubów w mojej opini nic lepszego nie znajdziesz.
Chyba że chcesz być "uderzaczem" to polecam treningi KB u Rafała Chwałka w AKS Niwka.

A Kung Fu, śmiertelenie szybkie ręce w powietrzu, dotknięcia śmierci, mordowanie pierdnięciem + mordercze Aikido Gościa itd sobie daruj.

Jak większość początkujących za pewne poszukujesz złotego środka. Od razu Ci mówie że szkoda czasu. Odpuść sobie.
Chyba, że chcesz sobie porobić zdjęcia z różnych sekcji do fejs-zbuka czy Naszej Klasy...żeby nabrać dziewczyny że jesteś coś w SW wart. -Nie polecam bo jeszcze pójdziesz na randkę a tu Ci jakiś szmaciarz morde przy lasce skuje...

Jeśli faktycznie chesz się czegoś nauczyć to interesuje Cię specjalizacja w klubach sportowych, regularne treningi, zaangażowanie i starty na zawodach.

Jeśli zyskiwanie prawdziwych umijętności Cię nie interesuje ze względu na wysiłek.... tylko, chcesz podkarmić swoje wyobrażenia i wysoko podnieść samoocene zapisz się na Aikido.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Nie chcę trenować żeby robić sobie fotki czy szpanować przed laskami tylko chcę trenować żeby coś umieć ;-) Dziękuję ;-) Osobiście bardzie podobały mi się treningi u trenera Klonka - szkoda że już nie trenuje
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu

...Osobiście bardzie podobały mi się treningi u trenera Klonka - szkoda że już nie trenuje


Kto nie trenuje ? Ty u trenera Klonka czy trener Klonek nie prowadzi treningów ?
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
Trenera Klonka bodajże w lutym zastąpił trener Polok, który wcześniej prowadził w Milowicach tylko BJJ. Trener Polok to znakomity grapller i dobry trener jednakże u trenera Klonka mieliśmy większy balans pomiędzy technikami stójkowymi a parterowymi ;-)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
No to zostają Ci tylko Budowlani. Tam masz wszytko w jednym, łącznie z siłownią.
Jak coś już trenowałeś wcześniej to idź podgadaj z trenerem. Może Cię przyjmie.
  • 0

budo_kubak30
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
Jeszcze raz dziękuję ;-) Mam jeszcze tylko jedno pytanie bo widzę, ze orientuje się Pan w Sosnowieckich klubach. mianowicie co Pan sądzi o sekcji u trenera Podrazy?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu

...co Pan sądzi o sekcji u trenera Podrazy?


Nie wiem jak teraz ale swego czasu:
Przerośnięte EGO do granic. Jak by mógł wjeżdzał by na trening złotym Harlejem. Przerost formy nad treścią- na treningach.
Wystawiał świadomie do walk swoich nieprzygotowanych zawodników na egzekucje.

Ponoć przyłapano go na tym, że chwalił się medalami i pucharami które kupił w sportowym.

To tragiczna postać. Zdecydowanie nie polecam.

Jeśli interesuje Cię dodatkowo KB idż do Chwałka. To dobry trener bez kompleksów. Jakiś czas trenowałem u niego.

Jednak mimo wszytko proponuje Budowlanych. Silna ekipia. To przede wszytkim klub JUDO będziesz miał rzuty i parter. Dodatkowo na treningach nie rozgranicza sie Judo od Ju jitsu. Więc są dzwignie na nogi. Uderzenia kopnięcia.
No i przede wszystkim to sekcja sportowa nastawiona Stricte na wyczyn nie na komercje. Sparingów jest na każdym treningu kilka.

Pochodzisz rok dwa nabierzesz krzepy, obicia ....raczej nikt na ulicy Ci nie wpierdoli.


...orientuje się Pan w Sosnowieckich klubach.


Po pierwsze żaden ze mnie Pan - nie postarzaj mnie ;-)
Po drugie nie tylko w Sosnowieckich. :cool: Nie mieszkam nawet w tym regionie :)
  • 0

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact ju jitsu
Film z zawodów Fullcontakt Ju Jtsu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024