Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzupełnienie mazi stawowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

woalka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Uzupełnienie mazi stawowej
Bardzo proszę o pomoc.
Dużo ćwiczę, tańczę. Odkąd pamiętam miałam "strzelanie" w stawach- zwłaszcza w kolanowych. Prawie za każdym ruchem, takim jak np. przysiad, to słyszę;/ Od pewnego czasu wykonuję też ćwiczenia, które kładą duży nacisk na kolana.
Przez ponad miesiąc jadłam codziennie dużo galaretek, zażywałam jakieś tabletki na stawy( ale krótko). Boję się, że zetrze mi się w końcu chrząstka stawowa. Jest jakiś skuteczny sposób żeby uzupełnić tę maź stawową?
  • 0

Bojka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
57
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania nie ograniczaja sie tylko do silowni itd.choc w wiekszej czesci mojego zycia codziennego sport roznego rodzaju ma dla mnie bardzo duze znaczenie. Jesli mam sie ograniczyc to glownie silownia i sztuki walki.
  • Wzrost [cm]:176
  • Wyciskanie [kg]:150
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej
Siemka tez troche sie bawilem w taniec (towarzyski) i powiem Ci ze wspolczuje tancerzom, kolana dostaja ostro.. proponuje Ci Glucozamine z MSM :) co do chrzastki to Ci sie nie zetrze;P
  • 0
Trenuj ostro albo Wcale!!!

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej

Siemka tez troche sie bawilem w taniec (towarzyski) i powiem Ci ze wspolczuje tancerzom, kolana dostaja ostro.. proponuje Ci Glucozamine z MSM :) co do chrzastki to Ci sie nie zetrze;P


Jeśli stawy się przesuszą to zacznie się ścierać chrząstka ale jeszcze nie tak szybko. 
  • 0
Dołączona grafika

woalka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej
Dzięki Bojka za radę:)
Mr.Chudy no właśnie boję się, że w końcu zacznie się ścierać. Strzela mi w stawach od dziecka, czasem bolą mnie nawet kolana przy większym wysiłku.
Zresztą strzela mi też w prawie wszystkich innych stawach- w stawach skokowych, łokciach,palcach, nadgarstkach, kręgosłupie, obojczykach itp.
Słyszałam o zastrzykach uzupełniających maź- pytam na razie tylko z ciekawości, bo pewnie są bardzo bolesne i stosuje się je tylko w szczególnych przypadkach.
Polecacie jeszcze jakieś preparaty?




P.S. Może wiecie jakie badanie można wykonać żeby się dowiedzieć czy jest prawidłowa ilość mazi stawowej?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej
No ja np. nie wiem ale lekarz (rodzinny czy jakikolwiek inny) ci odpowie na każde twoje pytanie. Radzę się skonsultować z lekarzem i na wszelki wypadek poprosić coś na osłonkę stawów.
  • 0
Dołączona grafika

primo128
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:8
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :40,5
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:88
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej
Generalnie (oliwa) :D w stawach produkuje się podczas ruchu ale nie takiego np. 10 powtórzeń z ciężarem 100 kg. Proponuję rowerek, wiosłowanie itp. Suple wiele nie pomogą. Idź do lekarza (ortopedy)
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzupełnienie mazi stawowej
Omega 3 + glukozamina.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024