Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
przepraszam żę w tym dziale ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego.
Mam dwa pytania:
a) czy gaz używany przez policje zawiera alkohol ?
B) jak mogło wpłynąć na wynik badania wydmuchiwanego alkoholu fakt że kilka minut wcześniej psiknięto mi nim 4-5 razy do dróg oddechowych ( potocznie gęby ). w ciągu 6 minut około z 1,41 wydmuchiwanego spadło do 0,96. więc coś jest tu nie tak

Prosze o pomoc
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
A dzien dobry to krowa zjadla ?

A co my wrozki zeby wiedziec jakim gazem byles gazowany ?
Opisz jak puszka wygladala ... na drugie pytanie odpowie Ci odpowiedni biegly.
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Dzieńdobry*

nie zdążyłem się przyjrzeć, a to nie jest jeden rodzaj na całą polskę ? puszka nie pamiętam jak wygląda ale wiem że na 100 % był to pieprzowy gaz
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z tego wynika, ze raczej nie. Musiales cos zjesc wczesniej co sfermentowalo, albo nachlales sie i szukasz tutaj alibi.


edytka: Po zjedzeniu jablka wynik z alkomatu masz na zabranie prawka, ale po kilku minutach wraca do normy ....
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
prowadziłem rower ( nei jechałem , trzymałem go ręką ) pod wpływem alkocholu i to nei za dużym ale policja i tak stwierdziłą ze mnie zwinie za jazde po alko jak sie kłuciłem to mnie pobili wzucili na pake radiowozu i około 20-30 minut na parkingu przy komendzie dozowali mi gaz do dróg oddechowych. gdy zaczynałem lepiej łapać oddech to powtarzali to. już nie mówie o tym że on cały czas sie tam ulatniał. miałem 3 dmuchania z przerwami 2-3 minutowymi. pierwsze 1,41 drugie 1,22 trzecie 0,96.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Art. 178a kk mówi wyraźnie: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny etc., więc jeśli prowadziłeś, to jesteś winny, i nie ma o czym gadać.
Ja bym się bronił, że nie prowadziłem, tylko pchałem ew. ciągnąłem. Ale szczerze powiem, że nie wiem, jak orzecznictwo do tego podchodzi.
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
no to ciągnełem go ręką jak zwał tak zwał. nie siedziałem na nim moje nogi były na chodniku jedna reka trzymałem plecak drugą ciągnełem rower.
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?

Art. 178a kk mówi wyraźnie: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny etc., więc jeśli prowadziłeś, to jesteś winny, i nie ma o czym gadać.


Osoba pchająca lub ciągnąca rower, wózek, motocykl etc. jest pieszym.

"Warunkiem uznania osoby za prowadzącą pojazd jest to, by pojazd znajdował się w ruchu – poprzez wprawienie go w ruch (lub także utrzymywanie go w ruchu), przy pomocy właściwego mu mechanizmu, a więc nie jest nim popychanie pojazdu mechanicznego czy też prowadzenie go bez użycia mechanizmu takiego pojazdu przez pieszego." (J. Izydorczyk, Prowadzenie holowanego pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia. Uwagi na tle wyroku Sądu Najwyższego z dnia 18 marca 2003 roku, Paragraf na Drodze 2004, nr 1, s. 17; K. Buchała, Przestępstwa drogowe popełnione w stanie nietrzeźwości (I), Nowe Prawo 1960, nr 7-8, s. 992;)

To że policjanci nie znają dokładnie prawa to inna sprawa.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
trzeba było nie wyrażac zgody na alkomat tylko iść na badanie krwi
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
to nie było miłe " prosze dmuchnąć " tylko " dmuchaj gówniarzu bo zaraz znowu dostaniesz ". jak myślicie jeden świadek wystarczy żeby uniewinnić się ? gdzie musze sie odwoływać ? jak narazie jeszcze nie byłem na zeznaniach bo to sie dzialo przed wczoraj. rower prowadziłem uparli sie ze na bank nim jezdzilem i ze mnie ktos wczesniej widział od nich. jezdzilem tym rowerem w ten dzien ale po flaszce juz go prowadziłem ale dla nich to jest oczywiście nie ważne. ale dzięki za info będę się odwoływał na w/w paragraf. tylko problem wielki jest w tym że policjantów było 3 i 1 straznik miejski a ja i kolega to dwie osoby ale bede sie starał robić co mogę. jeżeli ktoś by wiedział jak mi pomóc to prosze o jakie kolwiek informacje
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?

jak sie kłuciłem to mnie pobili wzucili na pake radiowozu i około 20-30 minut na parkingu przy komendzie dozowali mi gaz do dróg oddechowych. gdy zaczynałem


A to musiałeś nieźle wyłożyć swoje racje :lol: .
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
to że coś wskóram z pobiciem to nawet nie wierze, już mniejsza z tym
teraz zależy mi tylko na tym żeby uchronić się od oskarżenia o jazde rowerem po alko
  • 0

budo_sznurek1986
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana Fight Club
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Jak badanie było robione co dwie trzy minuty to już masz ku temu podstawę żeby się odwołać, na wydruku jest godzina, policjant nie może jej przestawić. Czas miedzy badaniami powinien być MINIMUM 10 minut. Jeżeli nie ściemniasz możesz się wybronić aczkolwiek nie wydaje mi się żebyś był z nami do końca szczery.. :wink:
  • 0

budo_sting0800
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
a moze alkohol a nie alkochol
  • 0

budo_poke222
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
dzięki za kolejne przydatne info do obrony =) jestem pewien że max 2 - 3 minuty bo dmuchnąłem wydrukował kwit i znowu, bez jakichkolwiek przerw. sorry za błędy ort
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Ja nie wiem co wy macie z tą policją. Mnie jakiś czas temu udało się złamać każdy możliwy przepis ruchu drogowego na odcinku drogi akurat przy patrolu drogówki. Jak mi policzyli ile by wyszło to z 500zł i 14 pkt i to w wersji lajt :-) Skończyło się na upomnieniu. Nie dałem w łapę i nie mam ojca/wujka w policji. Trzeba się zachowywać kulturalnie a nie z mordą na dzień dobry do każdego i gówniarskie odzywki to wszystko idzie załatwić.
  • 0

budo_sznurek1986
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana Fight Club
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Dokładnie, jak się nabroiło to uszy po sobie a powinno być dobrze( jak się na normalnego człowieka trafiło), jak się nic nie zrobiło to dla własnego dobra lepiej też... Wiem że tak być nie powinno ale tak jest, jak się trafi na idiotę a się prawa nie zna lepiej się nie wygłupiać i nie urać ( bo to przy idiocie na pewno nic nie da).
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
zacznijmy od tego....

pierwszy raz słyszę, żeby JAKIKOLWIEK gaz miał w sobie alkohol.

po 2 - "jabłka fermentują i alkomat wyłapie" - LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

po 3 - nie przyjmuj winy za "prowadzenie pojazdu", idź z tym do sądu, w dzisiejszych czasach po konsultacji z prawnikiem nic groźnego nie powinno Ci grozić.

po 4 - wydaje mi się, że badanie krwi na sam koniec jest obowiązkowe i miałeś je zrobione?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?
Z jablkami bylo w tescie na TVN Turbo. (nie pamietam nazwy programu ale chyba Jazda Polska). Czlowiek po zjedzeniu jablka mial 0,5 promila. Kolejne badanie po 10 minutach pokazało 0,00.
  • 0

budo_sznurek1986
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana Fight Club
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gaz używany przez policje zawiera alkochol ?

Z jablkami bylo w tescie na TVN Turbo. (nie pamietam nazwy programu ale chyba Jazda Polska). Czlowiek po zjedzeniu jablka mial 0,5 promila. Kolejne badanie po 10 minutach pokazało 0,00.

Tak jest, normalne, dlatego zawsze przed dmuchaniem w balonik funkcjonariusz powinien się zapytać czy jadłeś coś albo piłeś do 15 minut temu, jak tak ma obowiązek poczekać 15 minut. To jeszcze zależy jakim aparatem jest się badanym, bo polska policja korzysta chyba z 3 modeli i jeden z nich wykrywa alkohol zgromadzony w jamie ustnej po zjedzeniu czegoś i wykaże że badanie błędne reszta policzy ten alko jako wydychany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024