Skocz do zawartości


Zdjęcie

AWF a sztuki walki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_karpyou
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

AWF a sztuki walki.
Witam
W tym roku stoje przed trudnym wyborem uczelni wyższej. Wybór padł na kierunek związany ze sportem, a dokładniej ze sportami walki. W grę oczywiście wchodzą AWFy w całej Polsce. W tym momencie nasuwa mi się kilka pytań:
1) Który z AWFów daje możliwość zrobienia trenerki ze sportów walki (głównie interesują mnie uderzane) ?
2) Która uczelnia daje najlepsze możliwości do rozwoju w tym kierunku (kadra nauczycielska, zaplecze sportowe) ?
Czekam na wypowiedzi osób studiujących na AWFach.
Pozdrawiam
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
Ale ja coś nie kapuje twojego postu może dlatego że już po 22 i jestem śpiący :-)
Jaki ty chcesz kierunek studiów powiązany ze sportami walki ?? 5cio letnie studia z boksu zakończone magistrem na kierunku bokserskim ?? Kierunek na AWFie to możesz wybrać wychowanie fizyczne i to będzie chyba najbardziej zbliżone do sportów walki ale specjalność to prawdopodobnie będziesz sobie wybierał dopiero gdzieś na 4 roku najwcześniej.

A tak w ogóle to mi się wydaje że żeby zostać instruktorem jakiś sztuk walki, fitnessu czy czego byś chciał to nie potrzeba studiować 5 lat na AWFie tylko zapisać się na kurs instruktorski zdać go i już jesteś instruktor. Wiem że studenci awf mogą mieć coś taniej takie kursy ale też różnie to bywa. Coś mi się wydaje że za dużo nie myślałeś o "trudnym wyborze uczelni" ...
  • 0

budo_karpyou
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
Może trochę niezrozumiale napisałem mój post. Wiadomo, że specjalizacje wybiera się nie na 1 roku. Stąd moje pytanie na której uczelni jest możliwość wybrania specjalizacji z boksu czy innego sportu walki oraz gdzie są najlepsze warunki do treningu tego rodzaju sportów. Szukałem na stronach uczelni jednak ciężko o taką informacje. Ponadto wydaje mi się, że zrobienie kursu miesięcznego nie da mi takiej samej wiedzy jak te 2 lata zajęć specjalistycznych (chyba, że się mylę ?). Poza tymi pytaniami mam jeszcze sporo innych nierozwiązanych zagadek dotyczących AWFów, dlatego czekam na odp studiujących na tym kierunku.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
Na przykład:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
na AWF to najłatwiej jakieś Judo zrobić , instruktora czy trenerke ..
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
Powiem jak jest w Poznaniu. Jezeli wybierzesz kierunek ,,wychowanie fizyczne" to po 3 latach masz licencjat i pozniej idziesz na magisterke na 2 lata i tam wybierasz specjalizacje. Jezeli chodzi o sporty walki uderzane to idziesz spezjalizacje trenerską i wybierasz sobie dyscypline. Z tego co wiem w Poznaniu jest mozliwosc zrobienia trenerki z kickboxingu, taekwondo i judo i karate a z reszta to nie wiem jak to idzie. Pewnie mozna sie dogadac. Zdajesz mgr i masz papier trenera II klasy.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
Z tego co się orientuję to na wrocławskim AWFie można było kiedyś zrobić instruktorke z boksu, judo, taekwondo i zapasów. Wiem, że jeżeli chodziło o judo i taekwondo to trzeba było posiadać jakiś konkretny stopień. Jeżeli chodzi o trenerke to było chyba tylko judo.

Była też kiedyś możliwość zrobienia instruktora albo trenera muay thai ale to była chyba jednorazowa okazja.

Sprawdź w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AWF a sztuki walki.
w Poznaniu jest Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji jest tam kierunek Wychowanie Fizyczne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] właściciel szkoły judoka....maniak Judo :wink: pozatrudniał tam swoich kumpli też judoków..... :wink: jeśli interesuje cię Judo na żadnym AWF nieznajdziesz go tyle co w WSPIA Poznań ......jest też tam dobry program stypendialny dla Judoków.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024