Skocz do zawartości


Zdjęcie

Damian Janikowski dla MMAnews.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_pablobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce/Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Damian Janikowski dla MMAnews.pl
Dzisiaj przedstawiamy wam wywiad z najbardziej obiecującym zapaśnikiem w Polsce. Damian Janikowski przywozi medale z imprez międzynarodowych i jest naszą największą nadzieją na sukces na Olimpiadzie w Londynie. Ale to nie wszystko. Damian trenuje również MMA i ma już sukcesy w tej dziedzinie. Jeden z największych talentów ostatnich lat w zapasach i w MMA zgodził się ze mną porozmawiać, czego owocem jest ten wywiad.

Witaj Damian! Na początku chciałbym pogratulować Ci znakomitego występu w memoriale Dave’a Schultza w Colorado Springs, gdzie wygrałeś swoją kategorię w zapasach w stylu wolnym. Opowiedz nam proszę o przebiegu tamtej imprezy.
Cześć Paweł. Po pierwsze nie wiem, czy byłem dobrze przygotowany pod te zawody, bo w USA, a zwłaszcza w Colorado jest całkiem inny klimat. W samych zawodach stoczyłem 4 walki, przedtem jednak musiałem zbić trochę wagi.Na zawodach w mojej kategorii wystartowało 25-ciu zawodników, stoczyłem 5 walk. W pierwszej walce zmierzyłem się z reprezentantem USA, w drugiej walce zmierzyłem się z zawodnikiem ze Szwecji, który teraz jest najlepszym szwedzkim zapaśnikiem, a jego ojciec jest trenerem kadry. W trzeciej walce pokonałem reprezentanta Meksyku. Czwarta walka była dla mnie szczególnie ważna, bo zrewanżowałem się za porażkę w Mistrzostwach Świata, z Bułgarem Christo Marinowem, trochę sędziowie pomogli, a w finale zmierzyłem się ze Szwedem, była to bardzo trudna walka. W pierwszej rundzie przegrałem 5-0, druga runda też nie zaczęła się dla mnie dobrze, gdyż przegrywałem 1-0, ale udało mi się położyć go na plecy.

Co teraz? Wygrałeś memoriał Schultza i jakie są Twoje najbliższe plany, jeśli chodzi o zapasy?
W tym momencie przygotowuje się do następnych, mocno obsadzonych zawodów w Norwegii i obozu kadry (Damian wygrał swoją kategorię na tych zawodach). Później priorytetem będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w Dortmundzie w kwietniu. Później to już wiadomo, że najważniejsze będą mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu i tam będzie można zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie…

Tak więc planujesz występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie?
Oczywiście i to jest dla mnie najważniejszy cel.

Oprócz zapasów startujesz trochę w MMA, jesteś mistrzem Polski w Shooto w kategorii do 91 kg. Zapasy teraz, ale co potem? Planujesz przygodę z MMA po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie?
To zależy od wyniku na Olimpiadzie. Jeśli uda mi się zdobyć medal na Igrzyskach, to zostanę przy zapasach, ale jeśli powinie mi się noga, to przejdę do MMA. Na razie jednak mam klub, mam służbę wojskową, gdyż mój klub jest klubem wojskowym, a ja mam etat zawodowego żołnierza. Na razie zapasy, ale oczywiście w przyszłości będę trenował pod kątem MMA, by być jak najbardziej wszechstronnym zawodnikiem.


Cały wywiad
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gornada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Damian Janikowski dla MMAnews.pl
Trzymam za niego kciuki, może rozsławi trochę zapasy w Polsce :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024