Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci
Dawno temu ćwiczyłem sobie judo 3 lata i było git. Później przerwałem i przez parę lat nie robiłem nic. Dzisiaj poszedłem sobie na trening bjj, bo kumpel mówił, że jest dobra sekcja z dobrą atmosferą to poszedłem.
Ludzie faktycznie fajni, niemniej jednak w bjj nie spodobało mi się kilka rzeczy(nie krytykuję tutaj bjj, to jest po prostu moja osobista preferencja, ktoś może mieć inną):
- brak stójki, a w parter moim zdaniem wymaga większej siły niż stójka, a tutaj mam pewne braki. No i w ogóle stójka jest bardziej dynamiczna i jest więcej technik i bardziej mi się podoba. Mówiąc 'stójka' mam na myśli taką jaka jest w judo - czyli rzuty głównie.
- to być może jest specyfika klubu, być może spowodowana tym, że on jest zorientowany na mma(są też zajęcia z muay thai, zapasów), ale: połowa ludzi jest w gi(taka bjjowa judoga), a druga połowa nie. Przecież za taką koszulkę w ogóle nie da się szarpnąć, natomiast jak ktoś jest w gi to oczywiście traci, jeśli przeciwnik w nim nie jest. Ja też dzisiaj byłem w koszulce, ale to tak na przyszłość ;)

Czyli bjj ogólnie tak średnio mi się spodobało, ale zrobiło ważną rzecz: obudziło z powrotem głód SW :)

Najchętniej bym poszedł sobie na judo, ale sekcja musiałaby spełniać parę wymagań:
- raczej rekreacyjna, bo póki co mój poziom kondycyjny jest taki sobie
- najlepiej żeby była tam jakaś grupa początkujących
- no ja mam 18 lat, mi ćwiczenie z dorosłymi nie przeszkadza, natomiast raczej kichowato by było ścierać się z 5 letnimi brzdącami ;) A sekcji dziecięcych z tego co widzę jest sporo, sam w takiej ćwiczyłem będąc w podstawówce/gimnazjum.

I z tego co widzę po googlowaniu to może być ciężko, bo znajduję albo sekcje dla dzieci, albo jakieś super-mega-zawodnicze kluby. Do tych ostatnich to nie ma sensu iść, bo tam będą ludzie, którzy zaczęli w takim wieku jak ja, ale nie przerwali i teraz mają +5-7 lat stażu więcej, jeśli są w moim wieku.
Poratuje ktoś namiarem na sekcję, której szukam ?
  • 0

budo_katsumoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci
nie wiem jak tam jest teraz ale u mistrza Zieniawy na Budokan możesz znaleść to czego szukasz przynajmniej tak było jak ja tam uczęszczałem
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci
Grupa rekreacyjna ma zajecia we wtorki i czwartki na godz. 20.00

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci
p. Zieniawa jeszcze zakłada judogę? wiem, że forum to nie miejsce na takie rozkminy, ale jak się staruszek trzyma? :-)
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest szansa na rekreacyjne judo w Gdańsku dla nie-dzieci
Gdybys probowal sie jeszcze przekonac do BJJ to zapraszamy do Zlomiarz Team, cwiczymy praktycznie tylko w gi. A w roku akademickim jest tez zdaje sie amatorskie judo na AWFie (choc od marca to juz pewnie sobie ogarnales:))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024