Skocz do zawartości


Zdjęcie

Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_dryang
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciemna dolina
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
Fiedia zleje wszystkich a w finale arlovskiego rozniesie na butach :) łyknie setke przed walka i ognia z łebami słomianymi :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
nie widze arlovskiego w finale, fjedzi w sumie tez ie, szczerze mowiac, mimo calej sympatii ;)
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
niewiem, wydaje mi się że w finale będzie koniojad z kimś z dolnej drabinki..
ciekawe czy fedek się pozbierał czy to początek końca, tak se myślę że jeśli tutaj przegra to pewnie się wycofa aby pozostawić po sobie dobre wrażenie..
coś się kończy, cos się zaczyna mawiał Sapkowski;)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
O losie. Fedor przegral jedna walke i juz nikt go nie widzi w finale, nawet ludzie stawiaja na Silve :lol: . To byloby straszne, gdyby nie bylo takie strasznie smieszne.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

O losie. Fedor przegral jedna walke i juz nikt go nie widzi w finale, nawet ludzie stawiaja na Silve :lol: . To byloby straszne, gdyby nie bylo takie strasznie smieszne.

+1
nie wiem czy to smieszne, dziwne czy c*** wie co, ale przed walka z Werdumem wiekszosc mowila o Fedorze prawie jak o Bogu mma, nagle pierwsza walka przegrana i juz nikt nawet nie typuje wygranej Fedora :lol:
dla mnie On zawsze bedzie mistrzem :twisted:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
Dołączona grafika
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

+1
nie wiem czy to smieszne, dziwne czy c*** wie co, ale przed walka z Werdumem wiekszosc mowila o Fedorze prawie jak o Bogu mma, nagle pierwsza walka przegrana i juz nikt nawet nie typuje wygranej Fedora :lol:
dla mnie On zawsze bedzie mistrzem :twisted:

dla mnie fedor zawsze bedzie mistrzem i najlepszym ciezkim w historii mma (znaczy do chwili obecnej i przez nastepnych kilka lat, wszak nie wiadomo co przyszlosc przyniesie).
wg mnie fedor pokonalby kazdego w tym gp z wyjatkiem alistaira (znaczy, uwazam, ze fedor moglby go tko/ko'nac, ale ciagle uwazam ze 6 na 10 walk wygra alistair).
i ze wzgledu wlasnie na rozstawienie widelek i na potencjal jakim dysponuje ubereem wiekszosc osob raczej nie widzi fiodora w finale.
uwazam jednak ze z bigfootem sobie poradzi (tak samo jak poradzi sobie w 8 na 10 walk z werdumem).
i to tez nie jest tak, ze w tej chwili juz kazdy mowi ze fedor jest chujowy. dla mnie jest swietny, ale ze wzgledu na szybko zmieniajace sie sposoby trenowania, na wyrastajace mlode wilki, czy nawet na jego wiek i stosounkowo mala liczbe walk w ostatnim mozna sie zastanawiac jak dlugo bedzie w stanie walczyc na topie.
ostatie walki, mimo wygranych rowniez pokazywaly ze robi sie troszke pod gorke.
ale fedora jako zawodnika uwielbiam i zawsze zycze mu jak najlepiej.
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
koledzy, nie chodzi o to że teraz skreślam Fedka. to raczej cały czas szok po tamtej walce, przypomnijcie sobie Wasza reakcję: szczęka opada coraz niżej, niżej w końcu uderzając w podłogę, z dłoni wypada piwo rozbijając się na dywanie, a z ust wyrywa się zdławiony krzyk "co jest KURWAAA?!";)
zastanawiam sie poprostu na ile prawdopodobne jest że będzie miał zły dzień jak wtedy i czy popełni taki sam beznadziejny błąd, bo nie ma mowy o tym że Fedek jest gorszy od Werduma powiedzmy.
nie wróżę mu źle, ale wiecie, nie ma czagoś takiego że ZAWSZE się wygrywa.. Fedor jest jebanym obcym z innej planety jak dla mnie, już jest legendą, zastanawiam sie po prostu czy TO JUŻ? wiecie.. generalnie nie obchodzą mnie zdania sceptyków, że mu się poszczęściło bo miał hujowych oponentów - gówno prawda..
no a koniojad naprzykład jest na mega fali, niewiem jak on teraz z parterem, ale chciałbym strasznie oglądac Alistera z Fedorem to będzie dla mnie jak finał tych zawodów, które nawiasem mówiąc zapowiadaja się przekozacko:)
czy ktoś coś wie o jakiejś transmisji czy coś?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

ciekawe czy fedek się pozbierał czy...

A mnie ciekawi, dlaczego piszesz z małej litery i do tego takie "umniejszające" zdrobnienie jego imienia :roll:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
A mnie czekawi dlaczego wszystcy piszę "Fedor" skor właściwa polska transkrypcja imienia "Фёдор" to "Fiodor"?
Jak Fiodor Dostojewski, a nie Fedor Dostojewski, ani tym bardziej Fedor Dostoyevsky.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
no Fedor Dostojewski brzmialoby kozacko :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
mysle ze to dlatego, że: po pierwsze w everyday writing rosjanie nie uzywaja e z kropkami (jo), tylko piszą e (je), i oni wiedza kiedy je kiedy jo, bo jo jest akcentowane zawsze a wiec jesli w wyrazie jest je w miejscu gdzie pwinno byc zaakcentowane to bardzo prawdopodobne ze bedzie jo. ergo cyrylica piszac Fjodor bedzie jakby Fjedor. druga sprawa to rosjanie piszac lacinka zapewne pisza Fedor (czytajac Fjodor), bo glupio troche pisac Fyodor. i dlatego gdy fedor wychodzil do waleczek to zapewne podal jako Fedor. a ze ludzie z zachodu nie czaja ruskiego to zostalo fonetycznie Fedor.

dziekuje
  • 0

budo_zelber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

druga sprawa to rosjanie piszac lacinka zapewne pisza Fedor (czytajac Fjodor), bo glupio troche pisac Fyodor.

Spotkałem się z zapisem "j" jako "y" więc ta teoria odpada.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
To ze sie spotkales z tym wcale nie wyklucza ze w gro przypadkow pisze sie bez y i j.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

mysle ze to dlatego, że: po pierwsze w everyday writing rosjanie nie uzywaja e z kropkami (jo), tylko piszą e (je), i oni wiedza kiedy je kiedy jo, bo jo jest akcentowane zawsze a wiec jesli w wyrazie jest je w miejscu gdzie pwinno byc zaakcentowane to bardzo prawdopodobne ze bedzie jo.


Nieprawda. Piszą "jo" i "je" i tu akcent nie ma nic do wymowy - te bukwy wymawiamy zawsze tak samo. To o czym mówisz ma miejsce przy samogłoskach "o" i "a" - o ile nie pada akcent na "o" to czyta się je jako "a". Imię Fiodora piszę się normalnie przez "jo", a zatem czyta się "jo" i nie tylko Rosjanie o tym wiedzą, a każdy kto trochę zna rosyjski.

Podejrzewam, że popularna wymowa Fedor wzięła się z transkrypcji tego zapisu albo na angielski (czy bardziej - "amerykański") albo japoński co nam rosyjskiego wojownika umiędzynarodowiło i sprawiło, że większa część świata może bez problemu wymówić to imię.

pzdr
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
wlasciwie w swojej wypowidzi uzylem zbyt wielu skrotow myslowych, moj blad. oczywiscie ta roznice znaja nie tylko rosjanie a poprostu ludzie ktorzy na tyle dobrze znaja ten jezyk. a po drugie primo, prosze zajrzyj do pierwszej z brzegu ksiazki drukowanej, nie uswiadczysz tam e z dwoma kropkami. Oczywiscie na upartego znalezc mozna (zapewne w podrecznikach szkolnych dla mlodszych klas, czy w literaturze wydawanej dla obcokrajowcow, albo porpsotu gdzies, ale jest to w znacznej mniejszosci).

Dziękuję, dowidzenia.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
tak mnie naszlo...
zauwazyliscie jak sie fedorowi rysy twarzy zmienily?
nie wiem, moze to kwestia po prostu ciaglych walk i treningu (min nos polamany co widac na jego twarzy) ale mam wrazenie ze jego twarz wyglada mocno inaczej. najbardziej to bylo widoczne na jednym ze zdjec jak laduje bodaj lewego sierpa w werduma podczas ostatniej walki. ogolem, jest to normale ze ludzie sie starzeja, ze sie troche rysy zmieniaja. ale i fjodora to jakos tak mocno widac, troche jak i wanda.

przesadzam czy tez to zauwazyliscie?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce

tak mnie naszlo...
zauwazyliscie jak sie fedorowi rysy twarzy zmienily?
nie wiem, moze to kwestia po prostu ciaglych walk i treningu (min nos polamany co widac na jego twarzy) ale mam wrazenie ze jego twarz wyglada mocno inaczej. najbardziej to bylo widoczne na jednym ze zdjec jak laduje bodaj lewego sierpa w werduma podczas ostatniej walki. ogolem, jest to normale ze ludzie sie starzeja, ze sie troche rysy zmieniaja. ale i fjodora to jakos tak mocno widac, troche jak i wanda.

przesadzam czy tez to zauwazyliscie?


Vand, Sakuraba a nawet "Hojs" gracie...za dużo witamin i ciosów na twarz...
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
no wlasnie sek w tym, ze, ze tak powiem, przykladyz gornej polki trzeba brac zeby znalezc analogie.

zebym nie byl goloslowny moze pare fotek, staralem sie czesciowo podobne ujecia chociaz znalezc

fedor kiedys:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

fedor dzis:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

zmiana calkiem wyrazna i mocna, nawet w porownaniu do innych zawodnikow :/
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Last Emperor vs. Big Foot - Strikeforce
To jeszcze nic nie musi znaczyć. Daj się chłopakowi wykazać w najbliższej walce. Dopiero potem (odpukać) będziemy tu sobie używać jaki to już z niego dziadyga. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024