Skocz do zawartości


Zdjęcie

TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD

  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Do Marka,
Donald jest aktualnym mistrzem Europy w Viet Vo Dao International,( VVDI - kwiecień 2010 ) oraz vicemistrzem Europy Vovinam ( Teneryfa 2010 )
Sylwek Jankowski złotym medalistą mistrzostw Europy ( VVDI - kwiecień 2010 ) oraz Vovinam ( Teneryfa 2010 ). Ponadto Adam zdobył w Wietnamie brazowy medal
Nasi zawodnicy startują głownie w Thi Dau ( wolnej walce )
W tym roku są MŚ w Wietnamie w lipcu - jedziemy "owkoz" :-)
  • 0

budo_michuxu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trn
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Ładnych Mistrzow Europy tam macie co na Low-Kicki mówią Low-Kingi ?! Widac ładny poziom

4 minuta i 40 sekund na przejęzyczenie to mi nie wyglada ;D
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Temat jest stary i wyjaśniony na forum, anonimie-anglisto. Jak dla mnie technika może się nazywać "okrężne machnięcie girą poniżej poziomu kutasa", a w twoim ulubionym narzeczu nawet "loł sring", liczy się efekt.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Tomku, spoko daj się chłopakowi wykazać ( może nawet podstawówkę skończył ) :)
  • 0

budo_kushee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Ciekawe czemu Pan Ryszard jak zwykle w reportazach dla tv nie wspomnial o glownym zrodle, z ktorego VVD czerpalo przez wieki - chinskich sztukach walkich zwanych pod wspolna nazwa "kung fu".
Bo wiocha?
A swego czasu jak to bylo trendi to co niektorzy mowili "wietnamskie kung fu"... zreszta niewazne :-)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Ciekawe czemu Pan Ryszard jak zwykle w reportazach dla tv nie wspomnial o glownym zrodle, z ktorego VVD czerpalo przez wieki - chinskich sztukach walkich zwanych pod wspolna nazwa "kung fu".

„PAN RYSZARD” NIE WSPOMNIAŁ BO :
- WIETNAMSKIE SZTUKI WALKI ROZWIJALY SIĘ TEZ NIEZALEZNIE OD CHIŃSKICH ZRÓDEŁ
CHIŃSKIE MA MIAŁY DUŻY WPLYW NA VO THUAT PODOBNIE JAK SILAT PENTIAK I ODWROTNIE
PODOBNIE JAK POLSKA SZABLA NIE BYŁA WYTWOREM NASZYCH RODAKÓW – POPRZEZ DOSWIADCZENIA MONGOŁOW I WĘGRÓW W TEJ MATERII
WW. BROŃ TRAFIŁ DO POLSKI A POLACY JĄ UDOSKONALILI I STĄD „POLSKA SZKOŁA SZABLI” JAK I SPECYFICZNE TECHNIKI , KTÓRE ZOSTAŁY OPRACOWANE PRZEZ NASZYCH PRZODKÓW.
JEŻELI CZEPIAMY SIĘ SZCZEGÓLÓW TO JAK MÓWIĄ ŻRÓDŁA HISTORYCZNE SZTUKI WALKI ROZWIJAŁY SIĘ NAJPIERW W INDIACH A PÓŹNIEJ W CHINACH. CHINY ZE WZGLĘDU NA SWOJE POŁOŻENIE, POTEGE MILITARNA I KULTUROWA MIAŁY OLBRZYMI WPŁYW NA KRAJE POŁUDNIOWEJ AZJI. ALE NIE WOLNO ZAPOMINAĆ, ŻE POSZCEGOLNE KRAJE TEŻ SIŁĄ RZECZY WYTWORZYŁY SWOJE TECHNIKI WALKI

Bo wiocha?
SORRY Z RANA BEZ KAWY NIE ZAWSZE KUMAM ????????????? -
A swego czasu jak to bylo trendi to co niektorzy mowili "wietnamskie kung fu"... zreszta niewazne

TAK BYŁO CHIŃSKIE KARATE I TAKIE INNE KOMERCYJNE POMYSŁY
CO DO WIETNAMU TAM SZTUKI WALKI DZIELA SIĘ NA
VOVINAM VIET VO DAO – NARODOWA SZTUKĘ WALKI ( NIEBIESKI STRÓJ VO PHUC )
VO CO TRUYEN – TO GŁOWNIE RODZINNE SZTUKI WALKI ORAZ MIESZANE O KORZENIACH CHIŃSKICH ( GŁOWNIE CZARNE VO PHUC )
THIEU LAM ( O CHIŃSKICH KORZENIACH ODWOŁUJACE SIĘ DO KLASZTORU SHAOLIN ) – BRAZOWE VO PHUC
JA MAM OLBRZYMI SZACUNEK DO KAZDEJ SZTUKI WALKI, STRAM SIĘ ZDOBYĆ JAK NAJWIECEJ INFO NA ICH TEMAT.
W KAŻDY RAZIE DZIEKI ZA POST
POZDRAWIAM
  • 0

budo_kushee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
nie rozumiem dlaczego sie pan tak zdenerwowal. :) nie napisalem tego postu by sie czepic. Wlasciwie to bylo zapytanie.
Fajnie ze pan wyluszczyl to i owo. Sporo ciekawych informacji.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Ja tylko odpowiedzialem na post, bez newów :oops:
pozdrawiam
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Trafna uwaga z tą polską szkołą szabli :) . Ja mam inną: pierogi ruskie tylko z nazwy są ruskie, bo pochodzą z terenów Rusi Halickiej, czyli z grubsza z okolic Lwowa :lol: . No i są zajebiste :twisted: . Chińskie i wietnamskie SW zresztą też. Co ja gadam... :wink:
  • 0

budo_kushee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Zdawałem sobie zawsze sprawę, że wietnamskie sw rozwijały się niezależnie. W ogóle stoję na stanowisku, że każda społeczność rozwijała swoje własne, rdzenne metody walki. Przy czym to dość naturalne, iż szczególnie wśród "sąsiadów" do pewnych wymian doświadczeń na pewno dochodziło. (dlatego m.in polska szabla to trafne porównanie)
Dla mnie niezbadanym obszarem jest wpływ innych azjatyckich sw na te chińskie.
Na przykład w jakimś artykule, który czytałem ze sto lat temu... autor zasugerował, że metody walki naśladowcze (to znaczy te imitujące zwierzęta) mogły do chin przyjść z malezji.
Niestety nie mam źródeł do tego arta. i nawet nie wiem jak go znaleźć.

Aha. Często się zaznacza o wpływach ch.sz.w na v.sz.w, a czy to mogło też iść w drugą stronę?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Też,
W historii VVD wspomina się o dziele jednego z mistrzów wietnamskichj na temat strategii walki, który często był przytaczany przez chińskich mistrzów.
Wietnamczycy sporo czasu walczyli z Chińczykami - musieli wymyśleć skuteczne, alternatywne systemy walki wrecz. Takim przykładem jest wietnamski miecz Kiem
pozdrawiam
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
Sparujecie na broń?

I taki OT:
jakieś źródła na "polską szkołę szabli" i ciekawe techniki? Bo z tego co się orientuję jedynym źródłem na szablę w Polsce to jest pan Starzewski "O szermierstwie". I jeśli macie coś innego to chętnie przygarnę :)
  • 0

budo_kamionkanin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD

Sparujecie na broń?

W Viet Vo Dao chyba nie praktykuje się sparingów z broniami. Coś w temacie pojawia się w Viet Vu Dao ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), ale oczywiście czekamy na wypowiedzi Ekspertów.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
WITAM,

Sparujecie na broń?
DLA CZARNYCH PASÓW SĄ SPARINGI Z NOŻEM I PAŁKĄ
I taki OT:
jakieś źródła na "polską szkołę szabli" i ciekawe techniki? Bo z tego co się orientuję jedynym źródłem na szablę w Polsce to jest pan Starzewski "O szermierstwie". I jeśli macie coś innego to chętnie przygarnę
W TV HISTORIA W TYM MIESIĄCU BYŁ PUSZCZANY FILM O BIAŁEJ BRONI GDZIE M.IN. MISTRZ ZABŁOCKI ( MISTRZ OLIMPIJSKI ) POKAZYWAŁ TECHNIKI POLSKA SZABLA JAK I TECHNIKI Z INNYMI BRONIAMI M.IN SZABLI, SZTYLETU CZY MIECZA.

W Viet Vo Dao chyba nie praktykuje się sparingów z broniami. Coś w temacie pojawia się w Viet Vu Dao ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ), ale oczywiście czekamy na wypowiedzi Ekspertów.

NO WŁAŚNIE VIET VU DAO – GŁOWNE KLUBY ZNAJDUJĄ SIĘ W MARSYLI, TECHNIKI BARDZIEJ PRZYPOMINAJA KARATE OKINAWAŃSKIE. CIEKAWA SZKOŁA. GŁOWNY MISTRZ TEJ SZKOŁY WYDAŁ KILKA PUBLIKACJI NA TEMAT HISTORII TEJ SZKOŁY, TECHNIK WALKI WRECZ ORAZ MIECZA.
NA WYSOKIM POZIOMIE SA PRZEPROWADZANE TRENINGI Z DŁUGIM KIJEM, PAŁKAMI W SZKOLE MISTRZA PHAN XUAN TONGA – QWQN KI DO. SĄ RÓWNIEŻ PRZEPROWADZANE ZAWODY W WALCE NA KIJE I NOŻE.

POZDRAWIAM
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
artykuł o nożu Dao
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pałka viet doan con
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
historia wietnamskich sztuk walki

ponadto polecam artykły z zakresu nie tylko VVD na stronie Nei Jia

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TVP SPORT -migawka z zawodów Mistrzostwa Polski VVD

WITAM,

W TV HISTORIA W TYM MIESIĄCU BYŁ PUSZCZANY FILM O BIAŁEJ BRONI GDZIE M.IN. MISTRZ ZABŁOCKI ( MISTRZ OLIMPIJSKI ) POKAZYWAŁ TECHNIKI POLSKA SZABLA JAK I TECHNIKI Z INNYMI BRONIAMI M.IN SZABLI, SZTYLETU CZY MIECZA.


Mistrz Zabłocki niech miecza nie tyka, bo pojęcia o nim nie ma( no chyba, że coś się zmieniło od wydania "dzieła" Walka szablą polską i mieczem [sic!] oburęcznym.
A te techniki na szable są tak polskie jak jej pochodzenie. :wink:
Nie zmienia to faktu, że pan Zabłocki, wielkim sportowcem i metodykiem jest(mimo, ze na emeryturze)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024