Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_cybran
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
Witam serdecznie!
Od bardzo wielu już lat trenuję Aikido (trenuję zarówno jako instruktor jak i uczeń) w jego odmianie H. Kobayashi. Miałem to szczęście, że trafiałem całe życie na instruktorów, którzy byli bardzo "sensowni" i wkładali nam do zajęć elementy boksu, parteru itp. Sam również zacząłem tego uczyć, już jako instruktor.

Z biegiem lat zacząłem coraz bardziej odchodzić od tradycyjnego Aikido i praktycznie w ogóle już go nie robię. Ostatnio podjąłem pracę w ochronie VIP-a i po którejś z interwencji doszedłem do wniosku, że w ogóle przejdę na "coś bojowego" w 100%, bo tradycyjne AIkido nie ma już dla mnie sensu.

Problem polega na tym, że bardzo lubię uczyć - podobno nawet dobrze mi to idzie, bo ludzie mnie lubią z moich sekcji :D

I tutaj moje pytanie - czy żeby nauczać Krav Maga, muszę ćwiczyć 10 lat ( po tylu latach zostałem trenerem AIkido), czy są pod tym względem jakieś inne wymogi? Oczywiście, pierwszych paręnaście miesięcy chciałbym poćwiczyć jako "zwykły" ludź, żeby sięz tym systemem oswoić, ale nie mam już 20 lat i nie mogę sobie pozwolić na stratę 10 albo i więcej latek na przechodzenie całej drogi. A bardzo chciałbym móc się dzielić wiedzą z innymi.

Poza tym - jak wyglądają koszty? Słyszałem, że Krav Maga do najtańszych sportów walki nie należy i bynajmniej nie jest to kwestia bardzo drogiego sprzętu, jeśli wiecie co mam na myśli :twisted:

Będę wdzięczny za informacje, jak to wygląda w poszczególnych federacjach/organizacjach/odłamach Krav Maga.

Dodam, że jestem z Wrocławia

Kilka informacji o moich kompetencjach:

1. 2 DAN Aikido H. Kobayashi;
2. 19 lat stażu Aikido, 10 lat boks, ok. 6 lat elementy parteru;
3. Instruktor samoobrony;
4. Licencja pracownika ochrony;
5. Ukończony kurs podstaw BAS-3 w E.S.A
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
:roll: jeżeli byłeś w ESA na BAS-ie to czemu np.nie zajmiesz się street-boxingiem a koniecznie chcesz Kravke?
  • 0

budo_cybran
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
Powiem Ci, że Kravka bardzo mi się podoba niemal pod każdym względem. Poza tym jest łatwo dostępna pod względem szkolenia - praktycznie gdzie nie pojedziesz, to ludzie to robią. Natomiast BAS-3 jest dość hermetyczny.

Inna rzecz, że Kravka ma w sobie baaardzo dużo elementów z Aikido, w których po prostu czuję się dobrze - 99% dźwigni jest prawie identyczna.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
:) ale przez to,że BAS jest tak hermetyczny powstał system Polski Street-Boxing.... :lol:
  • 0

budo_joeykrol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
treningi krav - maga to w zalezności od sekxcji koszt 100 - 250 zł mies.... Znam ceny kursów instruktorskich z 2 federacji - w jednej to 1000 funtów w drugiej 1350 euro - jak to w kravce tanie nie sa... To oczywiscie cena kursu podstawowego self-defense... Pozdrawiam
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
Instytut KM prowadził nabór instruktorów z innych SW. Ale ile trwało, jak działa itp. itd. to pojęcia nie mam.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga - przekwalifikowanie z innej SW
wejdź na gkma.pl i zadzwoń do Jarka.. myślę, że on udzieli Ci rzetelnych informacji co jak i dlaczego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024