Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grappling z kolan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Grappling z kolan
Witam.
Zdarza się (zwłaszcza wśród początkujących lub na bardzo ciasnych salach), że sparringi rozpoczyna się z kolan. Z racji tego, że nie zdarza się to na zawodach, poświęcone zostało temu w Internecie, książkach i filmach instruktażowych bardzo niewiele czasu. Nawet na budo nie znalazłem nic na ten temat. Mam okazję często walczyć z kolan i chętnie powitam każdy nowy pomysł/taktykę/radę w tej dziedzinie.

Im więcej możecie na ten temat napisać, tym lepiej. Pomożecie mi i innym początkującym lub kłębiących się w ciasnych salach.

Osobiście znam tylko instruktażówkę Submissions101

i parę pojedynczych technik, np. ściągnięcie karku przeciwnika w dół i wejście za plecy / podebranie rąk jak do sprawlu, podjechanie pod przeciwnika i założenie balachy itp.

Proszę o kreatywność i nie zbywanie świeżych grapplerów ;)
  • 0

budo_bjjzone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling z kolan
siadaj na dupę i pracuj gardą. Będziesz miał jakieś odniesienie do walki na zawodach. zostawanie na kolanach nie ma sensu.

gdzie robisz z tych kolan?
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling z kolan
generalnie walka z kolan to takie umowne haslo na walke w parterze, jak pocwiczysz dluzej to albo sam zauwazysz albo trener Ciebie uswiadomi, ze zaczynajac walke z kolan jestes w dupie, a nie w pozycji, jesli lubisz walczyc garda otwarta to siadaj na tylek i wtedy uzywasz wszystkich konczyn do walki, jesli walczysz ofensywnie, to ustaw sie do a'la przykucniecia tzn. jedna noge masz postawiona przed soba, a na drugiej tak jakbys siedzial, lokcie blisko siebie, wszystko tak, zebys stabilnie sie poruszal i stabilnie stal i jednoczesnie w razie czego mogl dynamicznie isc z jednej nogi do przodu albo w druga strone, jesli ktos ciebie bedzie atakowal to plynnie usiadziesz na tylku i mozesz walczyc defensywnie
nie wiem czy cos Ci mowi to co tlumacze, ale generalnie na rozgrzewkach powinniscie miec wlasnie jakies cwiczenia z ta pozycja
chodzi o to, ze tak naprawde zaczynajac walke z kolan odbierasz sobie mnostwo atutow chociazby w postaci nog do obrony, do tego jestes niestabilny jesli masz wysoko tylek bedac na kolanach i latwo cie po prostu podciac czy zesweepowac
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling z kolan

...


Wielkie dzięki.

gdzie robisz z tych kolan?


Przede wszystkim na Karowej.

Macie rację i stopniowo będę się przestawiał. Jeśli macie też fajne rzeczy do walki z wyżej opisanych pozycji, to też wrzucajcie, traktując nazwę tematu niezobowiązująco. Oczywiście nie mówię, że chcę to wszystko na talerzu, bo też mam google, ale jeśli pamiętacie coś naprawdę ciekawego, to będę wdzięczny.
  • 0

budo_flasy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zewsząd
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling z kolan
siadaj na dupie i wciągaj do półgardy albo do motylej. Stamtąd próbuj gościa sweepnąć.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling z kolan
Metoda o tyle zawdona, ze przeciwnik moze robic to samo :) Miałem juz takie numery z poczatkujacymi.

Coz trzyba probowac roznie: raz z gardy, raz gory przechodzic garde, raz obaj z kolan. Czasami instruktor powinien narzucac takie sytuacje, zeby nie bylo ze ktos nie umie przechodzic gardy....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024