Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gala MMA w Nowym Sączu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
definicja , a czy ja pisałem do Ciebie ? Chodzi mi o 1 wpis. Prawda jest taka ,że Halny opluwa we wszystkich wywiadach , forach i gdzie sie da G&P a potem próbuje wszystkim wmówić ,że oni siedzą spokojnie i ich nic nie interesuje-Bidulki.A każdy zorientowany w temacie dobrze wie jak jest.
1 Gala G&P walki zawodników z 1 klubu między sobą - ok,ktoś powie ,że to nonsens -ale to jakaś forma promocji i zdobycia sponsorów ,a zostali zrównani niemal z ziemią w głównej mierze przez Halnego. A co jest tutaj najśmieszniejsze w Kickboxingu w 90%przypadków zawodnicy z 1 klubu walczyli między sobą i było dobrze.. , nieraz dochodziło i dochodzi do sytuacji w których w danej kat. wagowej bylo 2 zawodnikow na Mistrzostwach POlski (i to 2 z jednego klubu) zwycięsta zostawał mistrzem POlski .Nikt nie mówił wtedy ,że to tragedia.
Podsumowując nie słyszałem ,żeby ludzie z G&P twierdzili ,że są najlepsi czy "zajebiści"- chłopaki chcą po prostu coś zrobić i pną się w górę krok po kroku.Są młodzi ,ambitni i z miesiąca na miesiąc czynią duże postępy. Ale oczywiście znajdzie się 1500 malkotentów i przeciwników żeby ponarzekać i zgnoić kogoś .Robić nie ma komu. Pozdr.
  • 0

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
aha - 2 gala jest już między wychowankami G&P a zawodnikami z innych klubów w tym z zagranicy.
A co do samozwańczych mistrzów to Maciej Sikoński był Mistrzem Świata organizacji WUMA i sobie tego nie wymyślił , zapraszają go także co roku na festiwal sztuk walki który odbywa się w Warszawie i jest tam jedna z gwiazd!.
I tak apropo to Maciej Górski jeździl razem z Maćkiem Sikońskim jako reprezentańci Polski na MŚ federacji WUMA więc poziom tam nie byl słaby. Wspólnie sparowali i ćwiczyli .Pozdro!.
  • 0

budo_zeroskilla
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Schmitt kiedyś powiedział mądre słowa: "Zazdrośnik pluje tylko na tego, kto go przewyższa." Definicja proszę cie nie czepiaj się interpunkcji bo to cios poniżej pasa. I te twoje homeryckie porównania, to jest zabawne gdy podskakuje ego ;) Byłem na gali widziałem tych chłopaków którzy tam walczyli i powiem tyle maja talent i charyzmę, na pierwszej gali pokazali na co ich stać i czym skutkują godziny charówy na treningach, jakby halny zechciał powalczyć i pokazać się w klatce byłoby miło ;) niestety coś ich zblokowało, a odblokować mogła by ich waluta typu funt albo z 2500 tys funtów :) słychac o tym nawet w krakowie :) trenowałem w G&P, teraz trenuje w krk i wiesz co ? coś cie definicja zaboli teraz :) daje sobie tam rade co świadczy że Sikonski sztuki nie odwala. Teraz szykuje sie kolejna gala, mam nadzieje ze bede na niej. Zazdrość boli tym bardziej że odpadną wam rozkminki typu jezu oni walczyli miedzy sobą, bo z tego co widzę bedzie pojedynek różnych teamów. Zobaczymy czy walki z przeciwnikami ze Słowacji czy limanowej będą inne od tych z pierwszej gali.

z poważaniem Zeroskilla
  • 0

budo_corfe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
O ile się nie mylę Marciniak już tu kiedyś pisał o tej personie.
  • 0

budo_definicja
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Każdy zorientowany w temacie i z otoczenia "G&P" pewnie podziela twoje racje. Nie wypowiadaj się za osoby, których zdania na ten temat nie poznałeś.
Stawiam na jakość moich słów. Nie piszę masowych postów, by topić trafne uwagi w oceanie bezsensownej gadaniny, bo taki zabieg szarpie wiarygodność.

Post był poświęcony nadchodzącej gali, a zrobiła się z niego słowna bijatyka na temat klubów.
Czytelnicy sami ocenią, która strona ma rację.

Pozdrawiam,
definicja
  • 0

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
definicja skoro jesteś całkowicie bezstronny i chcesz dyskutować na temat nadchodzącej gali to proponuje przyjść 27 listopada na hale MOSIR w Nowym Sączu ,bilet nie jest drogi- 25 zł . Oglądniesz walki - wtedy będziesz mógł mieć własną obiektywną opinię.
Tak na marginesie MMA Challengers też organizuje walki młodych zawodników ,którzy dopiero zaczynają karierę - z tym ,że oni maja już 5 edycje i organizują swoje turnieje w dużych miastach o większych możliwościach medialne niż Nowy Sącz - tzn Katowice oraz Bytom.
  • 0

budo_jeronimo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
z partyzanta cwiczymy palce na klawiaturze z bezpiecznej odległości :D
  • 0

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Corfe ,możliwe ,że ten Marciniak pisał i to niezbyt dobrze na temat Maćka- ja słyszałem wiele opinii na forach ,a fora mają to do siebie ,że przyjmą wszystko .Tam może pisać każdy ,kiedy chce i co chce. Np definicja twierdzi ,że moja opinia jest subiektywna .I ma do tego prawo.
Dlatego najlepiej samemu weryfikować rzeczy które są poruszane na forach . Wracając do klubów - najlepiej przyjść na trening Halnego i G&P i wtedy można się wypowiadać na temat trenera i klubu .Zaznaczam ,że rozmawiamy o treningach MMA a nie K-1.
Przyjść na galę,zobaczyć i ocenić umiejętności zawodników tam startujących . Jeżeli ćwiczysz gdzieś i uważasz ,że jesteś dobry to potwierdź to dobrą walką. Pozdro
  • 0

budo_definicja
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Dobry kompromis. Zainteresowani 'skosztują' treningów w obu klubach i sami ocenią.

Pozdrawiam,
definicja
  • 0

budo_halny
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Jeronimo napisał:

"...wychodzi na to ze lanserzy sa prekursorami bjj z trenerem co ma niebieski pas w judo i nagle z miesiaca na miesiac brazowy pas
w jiu jitsu to wyczytac mozna na ich stronie..."

Michał Moskalewicz - brązowy pas w Judo oraz niebieski pas BJJ (otrzymany w Szczecinie, z rąk Jorge Patino Macaco), na naszej stronie jest błąd w info, w którym pisze, że Michał ma niebieski pas zarówno w Judo jak i w BJJ. Nigdzie jednak nie przypominam sobie aby pisało kiedykolwiek na naszej stronie, że Michał ma brąz w BJJ.

Ze sportowym pozdrowieniem
Halny Nowy Sącz
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
e, przedszkolaki, spokój w piaskownicy
Macie prywatne porachunki, albo chcecie sprawdzić kto ma dłuższego, to pogadajcie sobie na priva lub w realu.
  • 0

budo_mfranki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mińsk mazowiecki
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
HAHAHAHA WSZYSTKO NA TEN TEMA W TYM TEAMCIE :)
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu

Widziałem linka z samej góry i dodam tylko ze na gali walcza zawodnicy z klubów z Bytomia Limanowej Krakowa i Słowacji :) dla tych co nie lubią czytać.


Ponieważ ja wywołałem ten temat czuję się zobowiązany do zabrania głosu, aczkolwiek jestem zniesmaczony niektórymi postami.

1. Nigdzie nie napisałem, że na reklamowanej gali walczą zawodnicy jednego klubu. Nawiązałem tylko do drugiego postu odpowiadając niejakiemu "definicji"

2. Odnośnie cytatu. Kolego "jeronimo" dalej podtrzymuję twierdzenie o nadużywaniu słowa "gala". O ile zgadzam się do walk zawodników mających zerowe doświadczenie w mma to mam spore zastrzeżenia do walk wieczoru. Zaiste powalające są nazwiska biorące tam udział, zwłaszcza mające imponującą ilość walk w mma. Faktycznie można się od nich uczyć.

3. Maciej Sikoński jest Mistrz Świata organizacji WUMA we władaniu białą bronią i nigdzie tego nie negowałem i nie podważałem. Z całym szacunkiem dla tego pana, ale nie widzę związku pomiędzy mma, a walką białą bronią.

4.Nie można trenować mma jako mma. Chcąc się tym zajmować trzeba być przynajmniej dobrym w stójce lub parterze. Inaczej mówiąc jesteś np. bokserem wiec trenujesz nadal boks (jako swoją podstawę) + do tego dokładasz bjj i dopiero mając opanowane te dwa style (przynajmniej jako tako) można łączyć je w mma. Można być judoką, można być zapaśnikiem, ale dopiero zawodnik bjj nauczy cię walki w parterze. Z judo i zapasów bierzesz tylko elementy. Jedną z podstaw mma jest bjj i tego czy chcesz czy nie chcesz to nie zmienisz. Nie wyobrażam sobie,że ktoś brał udział w tańcu z gwiazdami i teraz przyszedł trenować mma :D Z tego co się orientuję to bjj można ćwiczyć w Nowym Sączu tylko w Halnym bez względu na to czy się to komuś podoba czy nie takie są fakty.

5. Co do koloru pasa Moskalewicza to zostało to wyjaśnione, dodam tylko, że Michał w judo mógłby mieć spokojnie 1 dan gdyby mieszkał w Krakowie (chodzi o kontakt i czas). To samo dotyczy koloru pasa w bjj.

6. Zdjęcia w reklamowaniu klubu też nic nie wnoszą. Ja również mam zdjęcia ze znanymi nazwiskami tylko czy to oznacza, że reprezentuję poziom osób z którymi walnąłem sobie fotkę?.
Mam nadzieję, że to zakończy dyskusję.

Pozdrawiam Misiek2

Ps.
I na koniec zwracam się tylko do "jeronimo"

.. tępy idioto

zaiste wysoki merytoryczny poziom dyskusji, aż strach się bać do ciebie odzywać, nie mniej jednak zniżę się do twojego poziomu i powiem ci, że mi zaimponowałeś - masz coś z kobiety - jesteś cały, jak pizd..
Czy wiesz kim był Jeronimo? zmień sobie ksywkę, bo mi zajady pękają ze śmiechu - jeronimo, jeronimo ha,ha,ha.
  • 0

budo_jeronimo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Dobra to tak:

1. To ze na stronie halnego jest burdel a to ze ich trener mogly miec czarny pas jakby mial czas to tak jak ja bym mial 1000 danow jakbym mial czas i walczylbym w UFC jakby mi sie chcialo :D :D takie wytlumaczenie :)

2. Halny broni Halnego spoko, ale lepiej pokazcie klase w praktyce a nie na wylewaniu swojego nieudacznictwa na klawiature.

3. Nie widze nigdzie osiagniec Halnego w MMA ani Grapplingu ani Jiu jitsu.. wniosek ??


4. Zawodnicy z G&P maja tytuły z pucharu świata i mistrzostw swiata gdzie w konkurencji grappling & strike, semi, full i mieli brazy srebra i złota.

5. Sikonski z tego co wiem ma dwa czarne pasy jeden w karate a drugi w broniach bialych,
z tego co sie orientuje to jest mistrzem swiata w broniach ale tez stal na podium w full contakt karate i kickboxingu semi i light mistrzostw europy i świata, mistrzostw grecji wszystko bylo w prasie swego czasu tylko trzeba pogrzebac w archiwach.

6. Kto robi lipne MMA? najlepszym wyznacznikiem sa ludzie , jesli chodza to jest dobrze a jak nie to zle. G&P ma tyle ludzi na sali ze juz ich nie mieszcza , a z halnego tak jak ja ludzie odchodzą . wniosek ?

7. Co do jedynej sekcji bjj w regionie to ok niech im tam nawet bedzie tylko ze okrzykiwanie sie jedynym profesjonalnym klubem :D :D to troche żenada i obraza dla innych klubow ( wszystkich jakie sa czy to boks kick, mt czy karate itd ... Ale dalej to G&P robi druga GALE MMA W SACZU nie halny.

8. ZA DUZO GADANIA ZA MALO DZIALANIA :) NIECH HALNY JEDZIE NA ZAWODY OSIAGNIE COS ALBO ZROBI GALE I DOPIERO WTEDY "WY" ((czyli halny)) PISZCIE SWOJE WYWODY :)

tyle w tym temacie. Acha Halny szczyci sie tym ze Dudek bedzie walczyl na show time a prawda taka ze wzieli go bo inni zawodnicy nie chcieli sie za takie pieniadze bic :) :) i to tez jest w prasie.


" oficjalnie także przesunięto termin gali z 29 listopada na podany grudniowy. Pisaliśmy wcześniej o propozycji jaką otrzymało dwóch innych polskich fighterów Łukasz Szulc i Marcin Parcheta, ale obaj uznali, że stawka niewiele więcej wynosząca niż tysiąc euro za wyjście do fightera o światowej renomie nie jest satysfakcjonująca, zwłaszcza iż płace za zawodników w Europie poszły w górę. Najwidoczniej Rafał Dudek uznał, że aspekt sportowy i ewentualne zwycięstwo otworzy mu drogę na europejskie areny."

ZARAZ ZARAZ ? GDZIE JEST MMA? K-1? Najlepszy klub mma ale znowu k-1? i co walczy za takie pieniadze smieszne za tak zwane wedlug nich samych "drobne" ?? :D a w miescie fama poszla ze Dudek walczy za 10000 zł :D to jak to jest???


:) :):):)
pzdr
  • 0

budo_jeronimo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
poza tym :) nie chce mi sie juz na temat halnego pisac...
ani w ogole w tym temacie brac jakie kolwiek stanowisko....

I tak nic to nikomu nie da prawda?

Trzymajcie sie forowicze!

Pozdr
  • 0

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Po pierwsze ta dyskusja do niczego nie prowadzi .. po 2 misiek z daleka widać ,że reprezentujesz klub Halny i Twój kolejny post tylko to potwierdza bo zaczynasz swoje wywody na temat mma jak ze strony swojego klubu wzięte(był tam dość obszerny artykuł na temat tego jak wyglądają profesjonalne treningi MMA, m.in. w waszym klubie) .
Po 3 skoro jesteś bezstronny i obiektywny to skąd wiesz kto organizuje galę?Przecież o tym nigdzie nie pisze. I powiem Ci ,że się grubo mylisz ,bo głównym organizatorem nie jest nijaki Maciej Sikoński ...
Mógłbym jeszcze wyciągać wiele brudów ,ale mi się po prostu nie chce i nie widzę w tym żadnego sensu pozdr
  • 0

budo_akodo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy/Gorlice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
łoł a myślałem, że to temat o gali a nie o klubach ale co mi tam też swoje dwa grosze dodam :) trenuje w Katowicach w Emers Team wiec nie będę tu nikogo bronił bo z nikim za bardzo nie sympatyzuje ale powiem tak trenera bjj z halnego poznałem i mniejsza o jego pas ale umiejętności ma na dobrym poziomie a przede wszystkim potrafi w sposób odpowiedni je przekazać (co w przypadku trenera jest bardzo ważne) a co do zawodników halnego hmm bylem tak na treningu i nie miałem wrażenia by ktoś chciał mnie skatować :) wręcz przeciwnie raczej chłopaki byli pozytywnie nastawieni. Co do GnP nie wiedziałem o tym klubie ale przy mojej kolejnej wizycie w Nowym Sączu chętnie odwiedzę klub w celach "poznawczych". A co do "wojen" klubowych fajny pomysł lepiej rozwiązywać to na zawodach/galach niz "bluzgając się" w Katowicach jest kilka klubów i raczej nie ma otwartej wrogości. A jeśli zawodnicy GnP są chętni się konfrontować to proszę o kontakt z całym szacunkiem Emers Team chętnie podejmie rękawice.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu

Dobra to tak:

1..... a to ze ich trener mogly miec czarny pas jakby mial czas to tak jak ja bym mial 1000 danow jakbym mial czas i walczylbym w UFC jakby mi sie chcialo :D :D takie wytlumaczenie :)


pzdr


To znaczy, że g... rozumiesz
1. Gdyby Moskalewicz był w Krakowie to zdałby egzamin i miałby 1 dan.

2. Gdybyś miał trochę rozeznania w judo to wiedziałbyś, że 1 kyu od 1 dana dzieli tylko egzamin, a nie umiejętności. Egzamin jest tylko formalnością. Jako terner powinien mieć przede wszystkim umiejętności i dar przekazania ich.

3. Ja zakładając temat byłem zainteresowany "GALĄ", a nie poziomem szkolenia w twoim klubie. To ty zacząłeś szukać dziury w całym.

Zadałem sobie trochę trudu i pogrzebałem w necie. Co znalazłem? poczytajcie komentarze, które tam występują;

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moje spostrzeżenia nie są odosobnione.

4. Jeżeli chodzi o walkę Łukasza Pławeckiego na shooto to okazuje się że jesteś dyletantem. Pławecki nigdzie się nie chwalił że ma mocny parter... ale mimo tego miał jaja, żeby się zgłosić do shooto klasy C, gdzie przepisy są ewidentnie pod chwytaczy.... na jakie 5 walk możliwych w shooto??? Łukasz stoczył 2 walki 1 wygrał 1 przegrał.

Ja mam też pytania.

1. Dlaczego swojej gali nie zareklamowali na branżowym forum budo? bali się opinii specjalistów....?

2.Z Krakowa mają zawodników? skąd? z grapplingu, czy od drwala z change gym?...bo mma nie trenuje się w Krakowie gdzie indziej

3. Skoro w twoim klubie trenują mma , a wiec i parter, to od kogo się uczą bjj, albo przynajmniej zapasów, bądź judo?....chyba z you tube

4. Jak tam wyniki bądź przygotowania do MŚ BJJ na SYCYLII, o których pisali że się wybierają na nie w październiku czy tam w listopadzie.... chętnie bym się dowiedział co to za federacja organizuje te "miszczostfa śfiata"... to było napisane w tym samym artykule, w którym była mowa o 80 tyś pln na zawodników.

5. Co do tego tekstu, ze mocni wyżywają się na treningach na słabszych czy to nie było tak, że przyszedł od was cwaniak, który strasznie się popisywał i... został skarcony.
Na normalnie ćwiczącym - początkującym nikt się nie wyżywa.
  • 0

budo_kozak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu
Akodo , zapytaj halnego o inne klubu w Nowym Sączu czy nie mają z kimś "na pieńku"? odpowiedź taka - mają ze wszystkimi - dla nich karatecy z klubu kyokushin od krawątki są śmieszni , klub bokserski superfighter też(Radosław Pietrzkiewicz był kiedyś wrogiem nr 1) , tiger kick tak samo i mógłbym tak wiele wiele wymieniać - a ponieważ w GnP widzą najgroźniejszą w tej chwili konkurencję w NS całą złość kumulują właśnie na nich.

MOD ON: Widzę, ale jeszcze nie grzmię. Count down to shut down: jeszcze 3 durne posty nie na temat gali i blokuję temat.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala MMA w Nowym Sączu

Po pierwsze ta dyskusja do niczego nie prowadzi .. po 2 misiek z daleka widać ,że reprezentujesz klub Halny i Twój kolejny post tylko to potwierdza bo zaczynasz swoje wywody na temat mma jak ze strony swojego klubu wzięte(był tam dość obszerny artykuł na temat tego jak wyglądają profesjonalne treningi MMA, m.in. w waszym klubie) .
Po 3 skoro jesteś bezstronny i obiektywny to skąd wiesz kto organizuje galę?Przecież o tym nigdzie nie pisze. I powiem Ci ,że się grubo mylisz ,bo głównym organizatorem nie jest nijaki Maciej Sikoński ...
Mógłbym jeszcze wyciągać wiele brudów ,ale mi się po prostu nie chce i nie widzę w tym żadnego sensu pozdr


Jeżeli potrafisz czytać to widzisz, ze jestem z Krakowa i z Halnym mam tyle wspólnego co z waszym klubem

Wystarczy trochę siedzieć w tym sporcie, żeby wiedzieć, jak wygląda prawidłowy trening mma. Nie potrzeba cytować tekstów z Halnego.

Sikoński nie jest organizatorem?, to u was w klubie kelner z Koziej Wólki organizuje galę? i Sikoński na to pozwala?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024