Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai Dla Początkujących


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_thomson
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Muay Thai Dla Początkujących
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy ten sport będzie dobry dla mnie, Mam 18 latek (no i pół) i chce się zapisać na Muay thai.
Na co zwrócić uwage. Wcześniej ćwiczyłem siłke tak amatorsko, waga moja obecna 58kg wycisnąłem na ławce 75 KG !! Więc jak do czegoś się wezmę to to robię :D
Trening boksu będzie trwał godzinke.
raz w tygodniu w sobote :D
Co o tym myślicie ?
Co zyskam jeśli będę chodził na MT ?
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących
myślę że godzinka to za mało, 2xtydzień to minimum żeby były efekty 3 to optimum.
ale oczywiście lepiej tak niż nic nie robić
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

ćwiczyłem siłke


a jak sie ja cwiczy? bo maja coraz gorzej wylada tez bym chcial ja potrenowac.

Więc jak do czegoś się wezmę to to robię :D


to wez sie za treningi w jak najwiekszej ilsoci a nie pytaj czy bd to dla ciebie odpowiednie. Dla niekotrych nawet 3x w tygodniu to za malo a dla innych 2x w tygodniu + wlasne zangazownie wystraczy i sa nawet efekty.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

Trening boksu będzie trwał godzinke.
raz w tygodniu w sobote :D
Co o tym myślicie ?
Co zyskam jeśli będę chodził na MT ?


możesz zyskać fajną koszulkę klubową jak sobie kupisz i możesz potem ją nosić.

to nie jest fitness żeby wpasc dla formy raz w tygodniu: trening minimum 2- 3 razy w tygodniu albo wogole daj sobie spokój bo to nie bedzie MT
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących
sally, mam pytanie. Czy jest dramatyczna różnica czy będę trenował 3x w tygodniu w oddzielne dni (np, pon, wt, pt) czy dwa (wt-pt) ale wtedy w pt robię dwie jednostki treningowe pod rząd (wiem że dizał o mt, ale akurat tak się składa że mam możliwość robienia bjj a potem judo co w moich warunkach czasowych ratuje mozliwosc trenowania "3" razy w tygodniu)?
  • 0

budo_deksterr55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących
najlepiej robić treningi w osobne dni, bo w przypadku dwóch treningów jednego dnia, ten drugi nie będzie już tak efektywny. ale jeśli nie masz wyjścia to rób tak jak czas pozwala :wink:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

sally, mam pytanie. Czy jest dramatyczna różnica czy będę trenował 3x w tygodniu w oddzielne dni (np, pon, wt, pt) czy dwa (wt-pt) ale wtedy w pt robię dwie jednostki treningowe pod rząd (wiem że dizał o mt, ale akurat tak się składa że mam możliwość robienia bjj a potem judo co w moich warunkach czasowych ratuje mozliwosc trenowania "3" razy w tygodniu)?


jak jestes tak zajebisty i masz taka wydolnosc i dajesz rade to moze i to ma sens. Njalepiej sprobowac i zobaczyc samemu.
  • 0

budo_thomson
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących
gadałem z chłopkeim i no mi mówi że początkujących 1 dzień starczy na początku żeby wprawic sięw rytm a potem to już 2 dni ma wtorek i czwartek i Ogień Kurva !!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

gadałem z chłopkeim i no mi mówi że początkujących 1 dzień starczy na początku żeby wprawic sięw rytm a potem to już 2 dni ma wtorek i czwartek i Ogień Kurva !!


Ustaw sobie priorytety czy chcesz być duży, silny , czy chcesz być tym, który potrafi lać dużch i silnych.
A potem albo 5x pakernia i MT jako aeroby 1x w tygodniu, albo 5x MT i pakernia jako dodatek podbudowujący siłę.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

gadałem z chłopkeim i no mi mówi że początkujących 1 dzień starczy na początku żeby wprawic sięw rytm a potem to już 2 dni ma wtorek i czwartek i Ogień Kurva !!


masz jakies pojecie na temat treningu? Interesujesz sie tym? Masz jakies info jak trenuja prawdziwi zadownicy (nie tlyko ci swiatowej klasy)?
Wedlug mnie nie. :roll:

PS: Ogien Kurva- to jakas nazwa ze z duzych liter piszesz? I czemu przez ''v''? 8O
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących

sally, mam pytanie. Czy jest dramatyczna różnica czy będę trenował 3x w tygodniu w oddzielne dni (np, pon, wt, pt) czy dwa (wt-pt) ale wtedy w pt robię dwie jednostki treningowe pod rząd ?


dla początkującego dwa treningi dziennie to jest bezsens, bo przekracza wydolnościowe możliwości organizmu i nie korzysta z tego drugiego treningu tak jak korzystał by na świeżo.
Dla zaawansowanego może byc, zwłaszcza jak się nie ma wyboru, ale jak masz to zawsze lepiej w osobne dni a po treningu jak dasz rade to nawet pobiegać
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai Dla Początkujących
Zgadza się, nie ma sensu. Trening musi być przynajmniej 2 razy w tygodniu żeby on zaistniał. Nie chodzi tutaj tylko o to że ciężko Tobie będzie wytrzymać zaczynając od początku 2 treningi pod rząd, ale nawet jakbyś miał super kondycję to po prostu mniej z nich wyniesiesz. Lepsze są dwie powtórki z przerwą niż jeden duży maraton. Tak jak przy jakiejkolwiek nauce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024