Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gegard Mousasi: 'Planuję zostać mistrzem trzech organizacji'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Gegard Mousasi: 'Planuję zostać mistrzem trzech organizacji'
Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gegard Mousasi to już swego rodzaju legenda. Raz, że walczył z najlepszymi, dwa to że ma już koncie 31 walk MMA, trzy… ma zaledwie 24 lata. Niedawno natrafiliśmy na ciekawy wywiad w którym niezwykle skromny Gegard opowiada o planach podbicia świata.

Co myślisz o King Mo jako przeciwniku?
Jest dobry. Jest doświadczony, nie tak jak ja ale ma doświadczenie w zapasach. Będzie dla mnie dobrym przeciwnikiem.

Czy w jakiś sposób jest dla ciebie krokiem do tyłu w twojej karierze? Masz 31 profesjonalnych walk na koncie a on 6. Czy to doświadczenie będzie sporym atutem?
Oczywiście, jestem mistrzem a on pretendentem, jednak jego doświadczenie zapaśnicze jest dużym plusem. Nie lekceważę go. Jestem bardziej doświadczony w MMA ale nie myślę sobie, że jestem lepszym zawodnikiem niż on.

To twój trzeci pojedynek w Stanach. Poprzednio walczyłeś w Holandii, Finlandii, Irlandii, Rosji, w Kanadzie i Japonii. Jak podoba ci się walka w USA?
To świetna szansa. Po raz drugi będę walczył w CBS a to pozwala mi dotrzeć do milionów fanów. Lubię walczyć w Ameryce. MMA jest tutaj bardzo popularne i cieszy mnie oglądać takich fanów.

Masz zaledwie 24 lata a już wygrałeś 28 walk, nie wspominając że wygrałeś trochę walk kick bokserskich I o sukcesach w boksie amatorskim. Wytłumacz mi jak mogłeś osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie?
Otaczam się wyłącznie odpowiednimi ludźmi, mam świetnych sparing partnerów i myślę, że jeżeli naprawdę czegoś chcesz i ciężko pracujesz, to w końcu to zdobędziesz.

Wspomniałeś o otaczaniu się właściwymi ludźmi. Ostatnio rozstałeś się z M-1 Global. Czy możesz wyjaśnić dlaczego zdecydowałeś się to zrobić?
Zaoferowali mi kontrakt a później ja przedstawiłem swoje oczekiwania. Powiedzieli że nie mogą mi tego dać i to zadecydowało o mojej decyzji.

Jakiego rodzaju relacje masz z Fedorem Emelianenko?
Myślę o nim jak o przyjacielu. Jest bardzo miłym człowiekiem. Pracował na swoją pozycję bardzo ciężko. Czasami wydaje mi się, że całe to promowanie jego osoby go przerasta. Jest bardzo dobrą osobą.

Masz jakieś informacje na temat tego kiedy ponownie będzie walczył?
Nie, nie wiem nic ponadto co przeczytam w internecie.

Wracając do twoich walk – jaki masz cel na ten rok? Czy zobaczymy cię w Dream, Strikeforce, walczącego w walkach bokserskich lub kick bokserskich?
W tym roku nie będzie boksowania. Będę bardzo zajęty. W kwietniu walczę w Strikeforce, w maju jest turniej Dream, później wracam do Strikeforce, potem kolejny etap turnieju Dream I mam nadzieję zawalczyć w Japonii w Sylwestra. Mam bardzo napięty harmonogram i zamierzam wygrać wszystkie swoje pojedynki.

Wspomniałeś, że nie będziesz boksował w tym roku. Czy profesjonalny boks to coś co chciałbyś spróbować pewnego dnia?
Tak, ale chciałbym tego spróbować wyłącznie dla siebie. To nie tak, że zarobię znacznie więcej pieniędzy boksując. To moje osobiste pragnienie sprawdzenia siebie, chciałbym zobaczyć jak poradzę sobie jako bokser.

Co z UFC? Czy kiedykolwiek cię tam ujrzymy? Dana White powiedział, że bardzo chciałby podpisać z tobą kontrakt.
Jestem bardzo szczęśliwy w Strikeforce. Cieszy mnie bycie jego częścią. Mogę podpisać kontrakt z UFC, ale dopiero po Strikeforce. Na razie jednak nie ma powodu dla którego miałbym to zrobić. Traktują mnie tu bardzo dobrze, zarówno w Dream jak i Strikeforce.

Mówisz, że nie ma powodu dla którego miałbyś to zrobić ale wydaje mi się, że jest jeden bardzo ważny. Miałbyś szansę na walkę z najlepszymi, tj. Lyoto Machida, Shogun Rua, Rashad Evans czy Rampage Jackson.
Dotychczas walczyłem z Sokodjou, Bablu a teraz mam King Mo. Do tej pory miałem świetnych przeciwników w Strikeforce i spodziewam się że cały czas będą się umacniali. Czy chciałbym walczyć ze świetnymi zawodnikami UFC? Tak, to byłoby świetne wyzwanie ale oni póki co walczą w innej organizacji, dlatego nie myślę o walce z nimi. Teraz skupiam się wyłącznie na King Mo.

Czy spodziewasz się walki z Dan’em Henderson’em tego roku?
Zdecydowanie. To jeden z powodów dla których myślę iż Strikeforce będzie mi dostarczało wyśmienitych przeciwników.

Czy będziesz kontynuował karierę w wadze pół ciężkiej? Wygrałeś turniej wagi średniej Dream. Czy istnieje możliwość, że zejdziesz kategorię wagową niżej?
Nie. Będę walczył w kategorii 205 funtów lub wyżej. Nie zejdę niżej. To nie jest zdrowe dla mojego ciała. Nie zejdę poniżej 205 funtów.

Jaka jest twoja waga w przerwie między walkami?
Kiedy skupiam się na treningach, waga maksymalna to 233 funtów a zwykle ważę około 220.

233 funtów to waga Fedora. Czy mógłbyś walczyć w wadze ciężkiej?
Oczywiście. Waga ciężka jest zdecydowanie możliwa. Przy moim wzroście mógłbym to zrobić. Jest taka opcja ale jeszcze nie w tej chwili.

Jaki masz cel ostateczny w tym sporcie?
Być mistrzem trzech organizacji. Byłem mistrzem w Dream wagi średniej, jestem mistrzem Strikeforce w kategorii pół ciężkiej a krokiem ostatecznym będzie mistrzostwo świata wagi ciężkiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024