Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ - czy warto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BJJ - czy warto
Witam wszystkich. Po tytule wątku 99% z was pomyśli że to kolejny temat o tym czy warto iść uprawiać sport?? Oczywiście odpowiedź jest jedna - warto coby to nie było i ile lat by człowiek nie miał.

Ale ja mam troszkę inny problem. Mam 23 lata, od paru lat staram się uprawiać regularnie różne sporty. Najpierw trochę siłowni, później rok na tajskim boksie, teraz pół roku Modern Arnis i dalej boks, oprócz tego biegam, śmigam na rowerze, rzucam frisbee, staram się żyć aktywnie i nadrabiać stracone lata. Niestety, do 20 roku życia stroniłem od jakiegokolwiek ruchu, co odbiło się niekorzystnie na moim zdrowiu. Nie żebym był jakimś słabeuszem, ale nie jest dobrze :? Chciałbym się jakoś podciągnąć fizycznie.

Przestałem ćwiczyć tajski boks bo przestała mi odpowiadać atmosfera na sali. 30-40 osób i trener nie zwracał uwagi na wszystkich. To co ćwiczę obecnie również mi przestało odpowiadać z różnych względów. Staram się wybierać SW pod względem praktyczności i przydatności na ulicy.

Wcześniej nie zwracałem większej uwagi na BJJ, z racji że większość technik to parter, ale latka lecą, a ja talentu do sportu raczej nie mam. Na czarny pas nie liczę, o żadnych zawodach nawet nie marzę. Bardziej chodzi mi o to czy dzięki BJJ podciągnę się fizycznie?? Do tej pory nie miałem prawie żadnej styczności z walką w parterze ani z graplingiem, tylko sporty uderzane, ale wydaje mi się że przy sportach typu Judo, zapasy czy właśnie BJJ pracuje więcej partii mięśni niż przy sportach uderzanych, no i kondycje chyba lepiej buduje??

Jestem z Warszawy, zainteresowałem się klubem COPACABANA, ale jest to bardzo popularny klub i boję się że będzie jak na tajskim boksie, że na sali będzie tłum i trener nie będzie w stanie do każdego podejść i mu pomóc. No i chciałbym wiedzieć jak wygląda trening dla początkujących?? Oczywiście najpierw rozgrzewka, a później?? Technika w parach, sparingi??

Zatem krótko, co konkretnie da mi BJJ, czego nie znajdę w innych stylach?? :wink:

Mam nadzieje że komuś zachce się czytać taki długi wywód :P
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Tak pomoże Ci się rozwinąć fizycznie.

Rozgrzewka, techniki, zadaniówki/ waleczki (w różnym stosunku), czasem na koniec wytrzymałościówka. Różnie bywa.

Dawno nie byłem na poczatkującej ale myslę ze trener dla każdego ma czas i poprawia błędy. Masz pierwszy darmowy trening możesz sprawdzić czy Ci się podoba.

Co ci da?? Nie wiem... Przyjdź sprawdź, jedni się wkręcają inni nie ;)
  • 0

budo_pipson bt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
BJJ da Ci brazylijski luz :D
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

BJJ da Ci brazylijski luz :D


a jak wiadomo Polskim chłopakom brakuje luzu. :roll: :)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
pozatym w wawie nie tylko copa jest.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

pozatym w wawie nie tylko copa jest.


Oczywiście, nie tylko ale tam mam chyba najlepszy dojazd i nie jest tak daleko.
Kiedyś miałem 500 metrów od domu i tysiące razy przechodziłem koło ich plakatu i nie zwracałem większej uwagi aż w końcu się zwinęli :roll:

Powiedzcie, czy dobrze myślę z tą siłą i kondycją przy sportach chwytanych??
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Jak zaczynalem trnowac BJJ wazylem 60 kg teraz waze 75... BJJ daje mi to ze ciegle chce pracowac nad soba rozwojac sie nie tylko technicznie ale silowo, nauczylo mnie pokory, samozaparcia i tego ze nic nie przychodzi latwo i jesli sie chce cos osiagnac trzeba to okupic ciezka praca.... jzu nie wspomne jakich sympatycznych ludzi poznalem dzieki BJJ...generalnie poszedlem do klubu, sprobowalem , zostalem i tak juz jestem pare lat i poki Bog da to bede trenowal...pzdr
whity
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

Jestem z Warszawy, zainteresowałem się klubem COPACABANA, ale jest to bardzo popularny klub i boję się że będzie jak na tajskim boksie, że na sali będzie tłum i trener nie będzie w stanie do każdego podejść i mu pomóc.

na bjj w Copacabanie nie ma z tym problemu. trenerów jest więcej niż sztuk jeden :wink:
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

Jak zaczynalem trnowac BJJ wazylem 60 kg teraz waze 75... BJJ daje mi to ze ciegle chce pracowac nad soba rozwojac sie nie tylko technicznie ale silowo, nauczylo mnie pokory, samozaparcia i tego ze nic nie przychodzi latwo i jesli sie chce cos osiagnac trzeba to okupic ciezka praca.... jzu nie wspomne jakich sympatycznych ludzi poznalem dzieki BJJ...generalnie poszedlem do klubu, sprobowalem , zostalem i tak juz jestem pare lat i poki Bog da to bede trenowal...pzdr
whity


Zaczynałem z 64 teraz ważę 84. Koleszka z którym zaczynałem startował ze 105, siedzi na 82, na zawody schodzi do 79. Brazylijski luz i wytrwałość :] + drugi dom na macie (tam dom Twój, gdzie serce Twoje :D :D).
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

na bjj w Copacabanie nie ma z tym problemu. trenerów jest więcej niż sztuk jeden :wink:


To znaczy na jednym treningu jest więcej niż jeden trener?? A ile mniej więcej jest osób na sali??
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Zależnie od treningu jest 1- 2 trenerów. Myślę że w tej chwili na poczatkujacej przecietnie ze 20 osób jest ale to tez zalezy od dnia. Przejdź sie, sprawdź czy Ci pasuje, pierwszy trening za darmo z reszta chyba w wiekszosci klubów pierwszy trening jest za darmo.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Różnie to bywa, zależy od dnia i godziny. Są treningi, że jest dość ciasno (ale zawsze można się pokulać), a np. na porannych cała sala (i trener) jest dla dosłownie kilku osób. Przyjdź i zobacz.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

. Na czarny pas nie liczę, o żadnych zawodach nawet nie marzę. Bardziej chodzi mi o to czy dzięki BJJ podciągnę się fizycznie??

No i zmień nadstawienie 8) .
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Fox ma rację. Pewnie od razu wszystkich purpur na MP nie poskładasz, ale w BJJ możesz rywalizować na każdym stopniu zaawansowania. Także można więcej niż tylko "marzyć" o zawodach, nawet na poziomie amatorskim.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto

No i zmień nadstawienie 8) .


Fox ma rację. Pewnie od razu wszystkich purpur na MP nie poskładasz, ale w BJJ możesz rywalizować na każdym stopniu zaawansowania. Także można więcej niż tylko "marzyć" o zawodach, nawet na poziomie amatorskim.


Zasadniczo macie racje, ale jest to dla mnie coś kompletnie nowego i odmiennego od tego co do tej pory robiłem, dlatego faktycznie przyjdę i zobaczę jak to wygląda :)

Czy na trening mogę przyjść w każdej chwili?? Bo z tego co tu doczytałem to kluby BJJ urządzają nabory raz na jakiś czas. Na czym to polega?? Zbiera się tych nowych i osobno pokazuje się im same podstawy, a tym co dłużej ćwiczą już bardziej zaawansowane techniki??
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
copacabana.pl -> treningi
szukaj grupy początkującej
możesz przyjść w każdej chwili, ale najlepiej próbny trening zaliczać poza poniedziałkami
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
W Copie program dla początkujących jest cykliczny. W którym momencie nie zaczniesz, prędzej czy później przerobisz cały cykl.
  • 0

budo_areczek86(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
a kiedy zaczyna się najbliższy nabór??
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Co za różnica? Idź do klubu i zacznij ćwiczyć.
  • 0

budo_pipson bt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ - czy warto
Dokładnie !! Przez te 2 dni gadania na forum juz byś odbył 2 treningi i byś wiedział jak wygląda przejście gardy... a tak dalej sie zastanawiasz :-) Nie ma na co czekać tylko bierz koszulke i spodenki i leć na trening. Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024