Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo w samoobronie - pytanie laika :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Olimpijczykiem już nie zostaniesz (:

BJJ jest młodszym sportem niż judo. Judo ma rozwiniętą drabinkę szkoleniową. "Od przedszkola do Opola" - i to nie tylko chodzi o grupy wiekowe na treningach, ale też o turnieje i zawody dla: dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów.
Ze świecą szukać zawodów judo dla starych koni - którzy zaczęli judo właśnie >20 lat. Czyli starych amatorów. Chyba że turnieje akademickie.

Pozdrowionka
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Mi właśnie nie chodzi o to, żeby zostać olimpijczykiem, tylko żeby mieć z kim trenować na poziomie początkującym. :-)
  • 0

budo_bulder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Witam. Ja zacząłem trenowac judo w wieku 34 lat :!: ( wczesniej całe zycie uderzane) i fajnie się bawię, znalazła sie grupa takich "starych amatorów" jak ja i ćwiczymy, ale jak walczysz z trenerem lub innym byłym zawodnikiem ( czyt. czarnym pasem) to fakt jest faktem, że tylko od nich zależy czy latasz jak worek czy nie. Szkoda, że judo na poziomie amatorskich jest zaniedbane a właściwie go nie ma. Dlatego m.in. bjj cieszy sie taką popularnoscia, że można powalczyć na zawodach w różnych kategoriach zaawansowania czasami nawet w różnych kategoriach wiekowych ( z tego co wiem, we Francji są organizowane zawody judo dla amatorów i fajnie to wychodzi - przyjeżdżają całe rodziny).
pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
bjj cieszy sie powodzeniem chyba z innego powodu - jest znaczacym przyczynkiem do MMA, a to jest najbardziej zblizone do walki rzeczywistej, a bez judo spokojnie w MMA mozna sie obyc.

K_P
  • 0

budo_bulder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Zwróć uwagę, że napisałem "m.in". To że bjj ma się bliżej do mma nie ulega watpliwości ale w tym temacie to bez znaczenia. Znam kupe ludzi w moim ( już słusznym) wieku które trenują bjj bo właśnie ta "dyscyplina" daje możliwośc powalczenia w sposób amatorski na różnym poziomie zaawansowania czego w judo nie ma - ot i tyle.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)

bjj cieszy sie powodzeniem chyba z innego powodu - jest znaczacym przyczynkiem do MMA, a to jest najbardziej zblizone do walki rzeczywistej, a bez judo spokojnie w MMA mozna sie obyc.

K_P

całe rzesze trenujących bjj ma 'walkę rzeczywistą' i mma w poważaniu :wink:
judoków też nie przeraża przedstawiona przez ciebie wizja.
a powaznie: mma to nie pępek świata.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Ja bym to okreslil inaczej - po pewnym czasie ma sie wszystko w powazaniu i nareszcie mozna cwiczyc to co sie chce niewazne jaka to ma nazwe ;)
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Jet, wbijaj na UAM, ja mam 21 a dopiero co zaczynam się bawić, jest na sekcji kilka takich osób. Nie wiem na jakiej uczelni studiujesz, ale wydaje mi się że wystarczy legitymacja AZS i można walczyć.
Jest też BJJ
A tak z ciekawości gdzie trenujesz?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Nie jestem rzecznikiem niczego. Sam lubie sobie pocwiczyc jakies elementy judo, od czasu do czasu. Elementy, bo za malo czasu poswiecam na to, zeby powiedziec, ze cwicze judo.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_more
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kędzierzyn-koźle/wrocław
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
ja zaczełem judo po 20 roku życia, na uczelni. to byl mój pierwszy kontakt z sw poza filmami z van dammem za gówniarza;>. najpierw w ramach wf grupa początkująca, potem sredniozaawansowana i sekcja, ale ogolnie mało jest możliwości uprawiania judo w wieku po 20stce, nie ma takich prywatnych klubów jak kluby bjj czy mt, ze można od podstaw zacząć. w klubie, w ktorym aktualnie cwicze, było judo raz w tyg, ale teraz zamiast judo jest mma i korzystam z tego z zadowoleniem.. a co do zastosowania poza matą, to też osotogari, ale tak mocno wszedłem, że sie zwaliłem z agresorem na ziemie, no ale tam tez sobie poradziłem techniką, której nauczyłem się na judo, nie wiem jaka nazwa japońska, ale popularna to trójkąt rękami.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)
Witam Wszystkich,

Judo trenowałem 5 lat za małolata......zwiedziłem polskę jeżdżąc na zawody :) ....nie pamiętam nawet ile tego było.....teraz trenuję bjj, wiadomo że w tym wieku dla przyjemności ;) .....ale w wielu stójkowych sytuacjach udawało mi się dzieki starym nawykom jak sądzę pociągnąć mocne harai goshi, czy uchi matę......

Bardzo fajnie się te dwa sportu uzupełniają......

Co do skuteczności, dzięki przygotowaniu fizycznemu i technice napewno przy zwarciu może pomóc.....ale pewnie i tak najczęściej nie obejdzie sie bez pięściarskiej kontynuacji :) ...

Pozdrawiam
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo w samoobronie - pytanie laika :)

Nie jestem rzecznikiem niczego. Sam lubie sobie pocwiczyc jakies elementy judo, od czasu do czasu. Elementy, bo za malo czasu poswiecam na to, zeby powiedziec, ze cwicze judo.


Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024