Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa strona OSA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA


W kontekście niezbadanych ścieżek, to podobno za tydzień w Bochni będzie staż z Kanetsuka sensei ( największym czarodziejem i blagierem w aikido) i zjazd w sprawie nowego statutu PSA :lol: :wink:

A to nie ten Szczepanowy guru?


temat niewygodny dla znajomych królika, zaraz będzie

mod on

mod off
:) :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
ja chyba widzialem wiekszych blagierow od Kanetsuki...
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

Boro będzie guru technicznym PSA, dzięki czemu będzie mógł jeździć do każdej sekcji na staże i zapewnić sobie stały dochód finansowy :wink: :lol: :)


No oczywiście, a o co jemu może chodzić!? :wink: My tu na północy dobrze go znamy :wink:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

ja chyba widzialem wiekszych blagierow od Kanetsuki...


Z pewnością... W aikido ich nie brakuje :wink: :lol: :lol:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

...będzie mógł jeździć do każdej sekcji na staże i zapewnić sobie stały dochód finansowy :wink: :lol: :)


Coś w tym jest!? Na obozie podobno się skarżył, że go nikt nie zaprasza, że już nie ma prawie staży i w ogóle jest biedny... :wink:
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

Coś w tym jest!? Na obozie podobno się skarżył, że go nikt nie zaprasza, że już nie ma prawie staży i w ogóle jest biedny... :wink:


Jak jest jaki jest, to powinien się przestać dziwić, że go nie chcą :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
Bo aikido już nikt nie łyka, kryzys w biznesie, to i nie zapraszają.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

ja chyba widzialem wiekszych blagierow od Kanetsuki...


Z pewnością... W aikido ich nie brakuje :wink: :lol: :lol:


nie brakuje ich wszedzie....
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

...w Bochni będzie staż z Kanetsuka sensei ( największym czarodziejem i blagierem w aikido) i zjazd w sprawie nowego statutu PSA :lol: :wink:

Jak tam po stażu?
-No i w ogóle jakie ciekawostki..? :wink:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

Jak tam po stażu?
-No i w ogóle jakie ciekawostki..? :wink:


Staż jak staż (przynajmniej jeśli chodzi o Kanetsuke :wink: ) - zmarzłem, no i powinienem się domagać zwrotu kosztów + odsetki za straty moralne :)

Co do ciekawostek, to podobno było gorąco. Zresztą mina prezesa PSA w czasie treningu na to wskazywała. Kolega powiedział, że nie udało się wprowadzić monarchii absolutnej... Przynajmniej na razie. W marcu mają zjazd instruktorów, to może się podobno coś jeszcze zmienić. Co do zapędów monarchistycznych prezesa, to chłopaki pokazali mi jego stańczyka z S-a, który wszystkich przekonuje o wyższości racji prezesa. Brakuje mu jeszcze tylko drewnianego fleciku żeby mógł na nim przygrywać kolebiąc się na boki :lol: :wink:
Dawna prawa ręka prezesa dziś podobno jest jak Don Kichot walczący z wiatrakami :lol:
Goście mówili, że jest uparty, to może coś wywalczy :wink: :lol:
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

Jak tam po stażu?
-No i w ogóle jakie ciekawostki..? :wink:


Staż jak staż (przynajmniej jeśli chodzi o Kanetsuke :wink: ) - zmarzłem, no i powinienem się domagać zwrotu kosztów + odsetki za straty moralne :)

Co do ciekawostek, to podobno było gorąco. Zresztą mina prezesa PSA w czasie treningu na to wskazywała. Kolega powiedział, że nie udało się wprowadzić monarchii absolutnej... Przynajmniej na razie. W marcu mają zjazd instruktorów, to może się podobno coś jeszcze zmienić. Co do zapędów monarchistycznych prezesa, to chłopaki pokazali mi jego stańczyka z S-a, który wszystkich przekonuje o wyższości racji prezesa. Brakuje mu jeszcze tylko drewnianego fleciku żeby mógł na nim przygrywać kolebiąc się na boki :lol: :wink:
Dawna prawa ręka prezesa dziś podobno jest jak Don Kichot walczący z wiatrakami :lol:
Goście mówili, że jest uparty, to może coś wywalczy :wink: :lol:


A jak egzaminy ? Odbyły się jakieś ?
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

A jak egzaminy ? Odbyły się jakieś ?


Owszem. Zdawał chłopak na 1dan od R.K. - nawet ładnie robił :lol:
No i kolo na 3 dan (chyba z Częstochowy) - ogólnie był cieńki, ale jak to w aikido bywa - zdał :)
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA


A jak egzaminy ? Odbyły się jakieś ?


Owszem. Zdawał chłopak na 1dan od R.K. - nawet ładnie robił :lol:
No i kolo na 3 dan (chyba z Częstochowy) - ogólnie był cieńki, ale jak to w aikido bywa - zdał :)


Masz przynajmniej 3 kyu a może dociągnąłeś nawet do 1 :wink: Jest też duże prawdopodobieństwo że może masz nawet 2 lub 3 dany bo szczelasz z dupy jak z armaty. Ty to niedługo będziesz będziesz drugim Saito sensei, takim guru ... w sensie :) Dopierdalasz się do każdego kto ci się nawinie pod rękę. Zjechałeś już na tym forum każdego, kogo dało się zjechać, łącznie z swoim dziadkiem (jeszcze żyje człek ? :) i oczywiście nieodżałowanym Kanetsuką. Jak umrze ten człowiek to nie wiem po kim będzisz jeździł polski mistrzuniu forumowy mądralo, praktyku z polskiego grajdołka, wyciągniesz go z grobu czy jak ? Napiszę Tobie to co napisałem w 2006 roku po stażu 30-lecia w Opolu. Kanatsuka jaki jest taki jest i robi takie Aikido jakie robi. Od około 10 lat - 12lat nie robi właściwie Aikido tylko tzw. "body movement" czyli ćwiczenia do Aikido. Sam to powiedział.

Seminaria z Kanetsuką nie są dla wszystkich a są przede wszystkim nie dla przypadkowych ludzi. NA tym powinno być może z 10 osób. To wszystko. Jak chcesz się zgrzać to jedź na Tissier i poćwicz razem z pozostałymi 400 ludźmi. Nic z tych seminariów nie wynika. To są tylko techniki. Wiem bo byłem przez ostatnie ponad 20 lat na kilkunastu u Tissier i to nie tylko w Polsce. To co robi Kanetsuka przydaje się bardziej bo na tych ruchach, wejściach, zejściach itd. można budować całe Aikido chociaż są one jedyniem wstępem do niego.

Co do egzaminów ? Gościu który zdawał na 1 Dana zdawał na tego dana trzeci raz i moim zdaniem równiez nie powinien zdać tym razem. Nie jest on uczniem Roberta.
Co do gościa na 3 Dana egzamin moim zdaniem był dobrym egzaminem tak samo jak egzamin na 2 DAN kilka lat wcześniej. Na każdym egzaminie popełnia się błędy ale egzamin pełni również funkcję nauczyjącą .... tak jest zawsze w przypadku egzaminów u Kanetsuki. Błędy w zakresie dopuszczalnym są dopuszczalne.

Tak się akurat składa, że znam osobiście wszystkich ludzi z stopniami dan, którzy byli na tym seminarium i mam nadzieję, że nie podaję ręki jakiejś miernocie, która pierdoli od kilku lat jak potrzaskana na tym forum bo po prostu jest mi wstyd za takich ludzi.

Każdy się uczy przez całe życie i w zasadzie powinien się rozwijać czyli iść do przodu. Czytając Twoje posty i jeszcze kilku "mistrzów" mam wrażenie, że to całe japońskie budo w Polsce stacza się po równi pochyłej.

Ps.

Jak poczułeś się rozczarowany stażem z Kanetsuką i tym co opowiadał oraz egzaminem na 3 DANA trzeba było jechać do Warszawy na staż Shimamoto i zobaczyć egzamin na 4 DANA Andrzeja A. znanego magika i kolegi p. Wiśniewskiego. Koledzy byli i bardzo żałowali, że stracili tylko czas i benzynę :)
Jedyny egzamin przeprowadzany na stopnie dan w PFA, prowadzony przez japońskiego nauczyciela bo tylko takie uznaję za zbliżone do rzetelnego, był ten w Suchym Lesie. który prowadził Isoyama sensei. Był on jak każdy egzamin japońskiego nauczyciela starej szkoły krótki i treściwy. I niestety w przeciwieństwie do egzaminu w Bochni nie dość że na 4 dana to w dodatku niezdany :) bo osoba zdająca nie wiedziała tego co wielokrotnie pokazywał Kanetsuka na swoich seminariach. Może jakby Agnieszka była wtedy kiedy Kanetsuka mówił to by wiedziała czego nie wiedziała :) :) :)
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
Clint jak się wkurwi to nie ma żartów XD ... Ah te danonki...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

(...)


Wyszło jak pean na cześć Kanetsuki. Taki lek na całe zło :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
Ja tu czuję niezłą racjonalizację. :D
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA


A jak egzaminy ? Odbyły się jakieś ?


Owszem. Zdawał chłopak na 1dan od R.K. - nawet ładnie robił :lol:
No i kolo na 3 dan (chyba z Częstochowy) - ogólnie był cieńki, ale jak to w aikido bywa - zdał :)



To wszystko. Jak chcesz się zgrzać to jedź na Tissier i poćwicz razem z pozostałymi 400 ludźmi. Nic z tych seminariów nie wynika. To są tylko techniki. Wiem bo byłem przez ostatnie ponad 20 lat na kilkunastu u Tissier i to nie tylko w Polsce. To co robi Kanetsuka przydaje się bardziej bo na tych ruchach, wejściach, zejściach itd. można budować całe Aikido chociaż są one jedyniem wstępem do niego.


Chcesz bronić Kanetsuki to go broń i nie wal bez sensu na około, bo w ten sposób siła twojej obrony słabnie. Kanetsuka nie pokazuje technik ale omawia rzeczy które wykraczają poza geometrię technik. Tissier z kolei znakomicie buduje geometrię technik.
Wiecej osób ma problem z geometrią techniki dlatego więcej jeździ na staże z Tissier.
Jak opanują dobrze geometrię poszukają dalszej inspiracji np. u Kanetsuki. Można te rzeczy łączyć ale wymaga to odpowiedniego podejścia do metodyki treningu własnego.
Shimamoto czy Isoyama zwracają uwagę na jeszcze inne aspekty i własnie po to są staże. Zebyś człowieku mógł to w sobie wszystko ładnie poukładać i zastanowić się co ciebie konkretnie interesuje. Czyli gdzie jest twój przód do którego chcesz iść.
Co do kolegów którzy żałują straconej benzyny - cóż taka jest cena za aiki-turystykę. Jak nie wiesz po co i do kogo się wybierasz na staż to potem nie żałuj benzyny i czasu. Wiedza ma swoją cenę. Również wiedza o tym że ten czy tamten sensei ci nie pasuje.
Wszystko co powyżej tyczy się również egzaminów, muszą zadowolić różne oczekiwania.

  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
o kurde....o kurde... teraz już wiem czemu nas Sensei Isoyama oblał. Nie o stary kihon O'Senseiowy chodziło, tylko o to, że na Kanetsuke nie jeżdzę...o dżizas...no żebym wiedziała wcześniej to byśmy z Markiem 2 razy w roku u Senseia Kanetsuki dywaniki wydeptywali. A mówią, że nie liczą się układy:)))) ...to co ja będę teraz musiała na 5 dan zrobić?...
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA

....to co ja będę teraz musiała na 5 dan zrobić?...


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
(to żart oczywiście żeby nie było :wink: :P )
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa strona OSA
Na piąty dan to chyba trza politykę robić bo praktycznego egzaminu chyba nie ma? Dobrze pamiętam?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024