Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj - Praca licencjacką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Bjj - Praca licencjacką
Witam, chcę pisać pracę licencjacką na temat Bjj, no i generalnie muszę oddać temat i rozdziały na zaliczenie w tym tygodniu, chcę pisać ogólnie o Bjj jako formie rekreacji, natomiast nie wgłębiać się w jakieś szczegóły bo łącząc studia, pracę i treningi średnio mam czas na dotarcie do źródeł :) Więc chciałem się zapytać co myślicie o takim temacie, przejdzie czy nie ? Ogólnie mój promotor daje mi wolną rękę ale też nie chcę żeby za dużo ode mnie wymagał jak wezmę za obszerny temat :

- PERSPEKTYWY POPULARYZACJI BRAZYLIJSKIEGO JU JITSU JAKO FORMY REKREACJI RUCHOWEJ
- PERSPEKTYWY POPULARYZACJI BRAZYLIJSKIEGO JU JITSU W POLSCE JAKO FORMY REKREACJI RUCHOWEJ
- PERSPEKTYWY POPULARYZACJI BRAZYLIJSKIEGO JU JITSU W CZĘSTOCHOWIE JAKO FORMY REKREACJI RUCHOWEJ

Który będzie najlepszy, może jakieś inne pomysły na temat ?
Będę chciał przeprowadzić ankietę wśród klubu bjj co dało im bjj i wśród osób nie związanymi ze sztukami walki w temacie z czym im się kojarzy bjj i jak postrzegają sztuki walki.

Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Ja bym bral 1 temat albo drugi. 3 bym sobie odpuscil bo lepiej miec dajacy temat troche wieksze pole popisu niz taki sprecyzowany(szczegolnie ze mowimy o bjj ktore nedawno zapisculo korzenie w pl).
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
masz jakąś dostępną literaturę na temat bjj?
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Literatura po polsku to ogólnie coś o sztukach walki, coś się wybierze.

Mam natomiast ebooki po angielsku, oczywiście ebooki książek o bjj, kilka ich jest, kwestia tłumaczenia, no ale z czegoś trzeba wsiąść informacje :)

Do tego 2 ankiety i czasopisma Budokan, Sztuki Walki, trochę ze stron www.

Myślę że da radę coś napisać fajnego.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką

Literatura po polsku to ogólnie coś o sztukach walki, coś się wybierze.

skonkretyzuj te cosie, to sam się dowiesz, jaki temat ci najbardziej pasuje. może się okazać, że żaden z nich :)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Pierwszy temat najbardziej obszerniejszy i najwięcej znajdziesz informacji. Drugi podobny, ale ograniczasz się tylko do Polski. Trzeciego bym nie ruszał, bo tu informacji może być niewiele.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Fenomenalny temat pracy, jej pisanie z pewnością nie będzie przykrym obowiązkiem:) Co do tematów - BJJ na swiecie to mnóstwo żrodeł i temat wręcz dowolnie obszerny. W Polsce dziedzina jest duzo bardziej zawężona ale jest jedna rzecz, ktora przemawia za tym tematem - możesz skontaktować się z pionierami BJJ w Polsce, bezpośrednio! Gdybym ja pisał tą pracę, napewno wykorzystałbym to jako spory atut, wtedy praca nie jest suchym "przekopiowaniem literatury źródłowej", staje się wręcz badaniem...
P.S. Wrzuć na forum przed oddaniem promotorowi, sprawdzimy Ci merytorykę;))
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Ja tez wybralbym 2gi temat
  • 0

budo_guerreira
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
świetny temat - ja wybrałabym 2gi. i tak jak radził poprzednik skontaktowałabym się z osobami, które wprowadziły bjj do Polski.

książki, które znam zawierają teorię technik i treningów, bez historii.

powodzenia ! :D
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj - Praca licencjacką
Ok, wielkie dzięki za opinie, też obstawiałem ten temat,

generalnie na razie myślałem opisać tak ogólnie jak to wszystko wygląda ogółem, jedna ankieta wśród klubu bjj, druga wśród ludzi przypadkowych że tak powiem i wtedy porównanie jakoby tych dwóch ankiet i ukazanie jak ludzie którzy nie ćwiczą postrzegają sztuki walki oraz jak wielki wpływ bjj i SW mają na ćwiczących a co za tym im idzie pokazanie jaki potencjał ze sobą niesie bjj (ostatnio na filmiku widziałem niewidomych trenujących bjj, aż łezka w oku mi się kręciła i byłem dumny że mogę być częścią tej społeczności).

Mam nadzieje że takie wyniki ankiety mi wyjdą o jakich myślę :P

A odnośnie wejścia w szczegóły, jak właśnie dotarcie do osób które zapoczątkowały bjj w Polsce itp. to zostawiłbym sobie na pracę magisterską.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024