Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mt a robienie masy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Każdy ma swój gust, a temat nie jest o gustach. Autor spytał jak dojść do konkretnego celu, a nie o to czy podoba się to komuś czy nie. Miliony facetów ćwiczą na tej siłowni, więc jednak coś w tym jest :wink: Sally, pogadaj z chłopakami propo tego w temacie "wymarzona sylwetka" :D
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

budowanie masy mięśniowej przez rozwój mięśni w efekcie długotrwałego treningu SW ale nie przyrost masy ciała. Taka sylwetka wygląda inaczej (ładniej) niz opuchlizna w efekcie "przyrostu masy" albo ten efekt nadmuchania - nienaturalnego rozdęcia wybranych grup mięśniowych ćwiczeniami na siłowni- to nie jest ładne


Logiczne, że budowanie masy mięśniowej będzie miało także wpływ na całkowitą masę ciała (zakładając, że nie zmieni się poziom tkanki tłuszczowej co jest zrozumiałe np. u osób, które zaczynały trenować z bardzo niskim bf'em - oni w tej materii dużo już nie wycisną).

Tak czy inaczej faktycznie nie ma co robić offtopu. Ładna sylwetka to kwestia gustu.


PZDR
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Mowilem o wspolczesnych kulturystach. Frank Zane jest dla mnie nr 1 wszechczasow, jesli chodzi o etstetyke.

K_P
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Trenuje mt długi czas i czasami 4 razy w tygodniu i do tego chce zrobić mase tylko trenując mt .

Zacznijmy od początku.
Co jest dla Ciebie priorytetem :roll:
Muay Thai - zawodnicy dążą do obniżenia wagi.
Muay Thai i masa - poświęć przynajmniej dwa treningi tygodniowo na siłownię.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Trenuje mt długi czas i czasami 4 razy w tygodniu i do tego chce zrobić mase tylko trenując mt .

albo Masa albo Muay Thai wybór nalezy do Ciebie :wink:
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Trenuje mt długi czas i czasami 4 razy w tygodniu i do tego chce zrobić mase tylko trenując mt .

albo Masa albo Muay Thai wybór nalezy do Ciebie :wink:


A ja dla zasady znów się nie zgodzę :wink:

O ile Muay Thai nie jest dla Ciebie priorytetem w postaci współzawodnictwa sportowego i traktujesz je bardziej rekreacyjne, to możesz połączyć rekreacyjne treningi SW z treningiem stricte kulturystycznym.

Jeśli MT jest dla Ciebie najważniejsze, chcesz startować w zawodach to odpuść sobie sobie pomysł zwiększania wagi.


PZDR
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Trenuje mt długi czas i czasami 4 razy w tygodniu i do tego chce zrobić mase tylko trenując mt .

albo Masa albo Muay Thai wybór nalezy do Ciebie :wink:

Bez przesady

Jeżeli ćwiczysz 4x w tygodniu tajski, to odpadają treningi na poszczególne partie mięśni.

W takim wypadku jedynym ratunkiem na to będzie wdrożenie 2x w tygodniu jakiegoś "full body workout". Pamiętaj jednak, żeby nie było to kosztem jakiegoś dnia, przeznaczonego na odpoczynek.

A do pozostałych, doskonale wiecie jak wygląda okres przygotowawczy pod zawody, gdyby chłopak zrobił z 5 kg masy, ba, nawet 10kg to i tak w te 2 miesiące przygotowań nic by z tej wagi nie zostało.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Normalny trening w sportach walki, zawiera takze elementy treningu silowego.
K_P
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
ja zaczne od tego ze wg mnie zwiekszanie wagi w mt jest bez sensu chyba po to zeby wbic sie do wyzszej kat.wagowej

przeciez to cię spowolni a skoro jestes dobry w swojej wadze i "zamiatasz" to po co to psuć

wg mnie dobra dieta
mięsko mięsko mięsko
dobra dieta regularne posilki witaminy

i odzywki mysle o gainerach HMB białku

silownia 2x w tygodniu

tylko polaczyc to bedzie ciezko kurde... napiete miesnie sa fajne ładne ... ale bezurzyteczne

ja waze 115 kg - robie wsztytsko by teraz zbic
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Boze, skad Wy bierzecie te pomysly na diety?

Mozna w necie wyszukac diety fajterow w ktorych, mieso zupelnie nie dominuje, pelni funkcje marginalna, dominuja posilki oparte na diecie srodziemnomorskiej.

Czy ktos z Was wie, np. co jadl Michalczewski w swoich najlepszych latach przed walkami i po?
Wloskie potrawy z makaranu, jako zrodlo najwazniejszych i latwo przyswajalnych dla sportowca weglowodanow.

Nie dziwota, ze masz problemy z nadwaga.

Natomiast zgodze sie co do tego, ze w sztukach walki nikt nie pcha sie dwie wagi wyzej, kiedy moze byc dobry w nizszej. Malo tego jest ogona tendencja np. w boksie - schodzenia jak najnizej sie da.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_toszi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
a stac cie na taka diete jaka mial michalczewski?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Pewnie do konca nie. I chyba tez nie mam takiej potrzeby, bo juz bardziej trenuje innych niz sam siebie. Zreszta to byl zawodnik swiatowego fromatu, a tu na forum mamy raczej amatorow i staram sie, zeby sobie porzynajmniej nie zaszkodzili. Ale moge sie inspirowac? No nie?
K_P
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Pewnie do konca nie. I chyba tez nie mam takiej potrzeby, bo juz bardziej trenuje innych niz sam siebie. Zreszta to byl zawodnik swiatowego fromatu, a tu na forum mamy raczej amatorow i staram sie, zeby sobie porzynajmniej nie zaszkodzili. Ale moge sie inspirowac? No nie?
K_P


A tak z ciekawości i absolutnie bez żadnego atakowania Twojej osoby - czym wg Ciebie sobie szkodza? Pod względem odżywiania?

Pisałeś też o tym, że w dietach wielu fighterów nie dominuje mięso, a posiłki diety śródziemnomorskiej. Z tego co ja się orientuję to taki sposób odżywiania polega w dużej mierze na rybach i białym mięsku. Czy różnica aż taka ogromna?


PZDR
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Tak. Uwazam, ze sobie szkodza. Widzialem wiele ofiar robienia masy i pewnie wiele jeszcze zobacze. Chce uswiadomic ludziom, ze zeby byc "duzym", to... sie trzeba duzym urodzic. I wiadro odzywek nie pomoze. Chcialbym zeby szanowali swoja nature. Prosty sprawdzian to np. pomiar grubosci nadgarstkow. Uwazam, generalnie, ze kultrystyka to chory sport. Mam ja za nic. A cialo traktuje jako efekt uboczny trenowania innych dyscyplin, jak np. tzw. sztuki walki.
Dieta śródziemnomorska - spożywamy duże ilości warzyw i owoców, kasz, makaronów, ryb, owoców morza i pełnoziarnistego pieczywa. Te pokarmy są bogate w błonnik, witaminę C, mikro- i makroelementy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Do potraw dodajemy dużą ilość czosnku i cebuli, do sałatek, zup i sosów - oliwę z oliwek, zamiast masła i tłuszczu pochodzenia zwierzęcego.
Widac chyba jaki procent stanowi np. mieso, w ogolnej masie pizzy.
Wiec chyba sie rozni? Zwlaszcza, ze generalnie marginalizuje mieso ssakow.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Tak. Uwazam, ze sobie szkodza. Widzialem wiele ofiar robienia masy i pewnie wiele jeszcze zobacze. Chce uswiadomic ludziom, ze zeby byc "duzym", to... sie trzeba duzym urodzic. I wiadro odzywek nie pomoze. Chcialbym zeby szanowali swoja nature. Prosty sprawdzian to np. pomiar grubosci nadgarstkow. Uwazam, generalnie, ze kultrystyka to chory sport. Mam ja za nic. A cialo traktuje jako efekt uboczny trenowania innych dyscyplin, jak np. tzw. sztuki walki.


Po części się zgadzam. Też nie jestem zwolennikiem masowania ponad wszystko itp i gdy widzę młodych chłopaczków przychodzących na siłkę by się maksymalnie upaść, spompować, wyglądać groźnie to nóż się w kieszeni otwiera.

Z tym "zeby byc "duzym", to... sie trzeba duzym urodzic" też się nie do końca zgadzam. Widziałem wiele osób którzy z sucharów stali się bardzo fajnie zbudowanymi gościami. Zbudowali parę kilogramów mięśni, zachowali niski bf, niezaniedbując przy tym ogólnej sprawności. Czy to źle?

Ja patrzę ze zrozumieniem jak celem kogoś jest odpowiednie modelowanie własnej sylwetki. U osób chudych, szczupłych, bez zarysu muskulatury wiąże się to z koniecznością przybrania paru kg masy mięśniowej. Nie wiem jaki jest Twój wzór fajnej sylwetki, ale obstawiam, że widoczna muskulatura przy niski poziomie tłuszczu :wink: Jeśli ktoś woli sylwetki masywne to też nie mam nic przeciwko (różne gusta) pod warunkiem, że nie jest to ze szkodą dla zdrowia.

Jasne, że dla sportowców trening ukierunkowany na złapanie masy mięśniowej czy ogólnie modelowanie sylwetki jest niepotrzebny. Nie to jest ich cel. Tylko, że przeciętny Kowalski, którego jedynym celem jest uzyskanie atletycznej budowy może śmiało się skupić tylko na tym. Baaa, nawet jak trenuje SW to może to traktować tylko rekreacyjnie, czysta przyjemność bez planów na współzawodnictwo.

Dieta śródziemnomorska - spożywamy duże ilości warzyw i owoców, kasz, makaronów, ryb, owoców morza i pełnoziarnistego pieczywa. Te pokarmy są bogate w błonnik, witaminę C, mikro- i makroelementy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Do potraw dodajemy dużą ilość czosnku i cebuli, do sałatek, zup i sosów - oliwę z oliwek, zamiast masła i tłuszczu pochodzenia zwierzęcego.
Widac chyba jaki procent stanowi np. mieso, w ogolnej masie pizzy.
Wiec chyba sie rozni? Zwlaszcza, ze generalnie marginalizuje mieso ssakow.

Pozdrawiam
K_P


Hmmm... dodaj do tego drób i ewentualnie ryż i masz wszystkie podstawowe składniki diet stosowanych przez kulturystów :wink: Tak więc nie różni się dużo.

Chyba, że masz na myśli patologie typu wpieprzanie tabliczki czekolady i pizzy w ramach posiłku treningowego...

Edit: Piszesz, że kulturystyka to dla Ciebie chory sport, ale jednocześnie piszesz, że Frank Zane pod względem estetyki to Twój wzór. Sprzeczność?


PZDR
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Człowiek ma sie szanować takim jaki jest? Czyli jak ktoś jest z założenia gruby, albo chudy jak suchar, nie ma dążyć do polepszenia swojego stanu? Ja uważam, że przy większej wadze o powiedzmy te 5-10 kg masy mięsniowej, walcze i czuje się lepiej. To że w wyższej kategorii będzie mi ciężej? trudno. Dla mnie bardziej sie liczy to czy poprawie siebie, a nie czy zdobędę 2 medale więcej. Oczywiście wszystko w swoich granicach. AQle pare kilogramów napewno nikomu nie zaszkodzi.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

Wiec chyba sie rozni? Zwlaszcza, ze generalnie marginalizuje mieso ssakow.


drogi kubusiu ogolnie bardzo lubie Twoje posty i czesto sie z Toba zgadzam ale tutaj przegieles... tak sie akurat sklada ze moim dobrym znajomym tutaj jest wloski lekarz i jak mu to powiedzialem (zdanie powyzej) to rechotal tak ze sie o malo piwem nie udusil... stwierdzil ze nie masz pojecia o czym mowisz .... w diecie srodziemnomorskiej masz tak samo duze ilosci wloskich kielbas czy ich roznego typu szynek co szczegolnie podkreslal ze zaden wloch bez tych szynek dnia prawie nie przezyje. a to jak najbardziej swinie i krowy :!:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
Panowie, pojechaliscie po bandzie - wiadomo, ze kuchnia wloska zawiera takze szynki, kielbasy etc. - mowilem o pewnych sprawdzonych aspektach diety srodziemnomorskiej, propagowanej przez naukowcow i dietetykow. Do tego sie odnosilem.
Wiadomo, tez ze mozna pracowac nad swoja sylwetka - i mozna zdobyc przez te kilka lat w sposob naturalny trooche masy miesniowiej.
Wiemy o co chodzi - o droge na skroty, patologie, srodki niszczace zdrowie.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy
znaczy ze tluszcze zwierzece sa zle?
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mt a robienie masy

znaczy ze tluszcze zwierzece sa zle?


Zależy od proporcji innych kwasów tłuszczowych. Zwierzęce, zaliczane do nasyconych są ogólnie dostępne i łatwo doprowadzić do ich nadmiaru.


PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024